Özgür Bilgi Kanalı

Ford fiyat listesi

Amerikalı kurucusu tarafından otomobil dünyasına hediye edilen Ford, her aracı ile kullanıcıları kendine hayran bırakıyor. Ford fiyat listesi, markaya ait otomobil modelleri ve daha fazlası bu yazıda…

Henry Ford’un çocukluktan beri makinelere olan büyük ilgisi vardı. Öyle ki çok küçük yaşlardan itibaren bozulan makineleri tamir eder, çalışan bir aleti ise eskisinden çok daha iyi bir duruma getirirdi. Farklı yerlerde çalışarak, iş kurup iflas ederek yıllarını geçiren Henry Ford, 1903 senesinde Ford Motor Company adını verdiği şirketini kurdu. Daha ilk senesinde kendi ürettiği bir aracı ABD’de satışa sundu. Yılların emeği ve birikimi ile Ford bugün tüm dünya tarafından bilinen ve güvenilerek tercih edilen bir marka haline geldi. Her kıtada onlarca ülkede yüzlerce şehirde fabrikaları bulunan markanın alt bünyesinde Aston Martin, Ford, Lincoln ve Mercury markaları da bulunuyor. Jaguar ve Land Rover’ı 2008 yılında Hint asıllı bir şirket olan Tata’ya satan Ford, Volvo markasını ise 2009 yılında Çinli bir şirket olan Geely’e yüklü bir miktar karşılığında satmıştır.

yeni ford focus

Ford markasının ülkemize girişi ise 1926’da Vehbi Koç’un Koçzade Ahmet Vehbi Ticarethanesi adı ile Ankara Ticaret Odası’na kayıt yaptırmasıyla başlar. Vakıfta aktif gören alan Koç, 1928 yılında ilk Ford bayisini açar. 1959’da Otosan – Ford işbirliğinde ilk montaj fabrikası için kollar sıvanır. 1960 yılında ise İstanbulda’ki Ford fabrikasında araçların montajlanmasına ve üretimine başlanır.

1966 senesinde ülkemize adını altın harflerle yazdıran, senelerin vazgeçilmez klasiği olan Ford Anadol üretilir. Büyük bir değer kazanan bu otomobil modeli, 1984’e kadar üretilmeye devam etmiştir. Marka ayrıca 1967’de ticari araç kategorisindeki ilk aracını üreterek kullanıcılarına Ford Transit’i sunmuştur. 1986 senesinde ise Türkiye’nin ilk dizek motoru ERK, Ford’un İnönü fabrikasında üretilmiştir. 2005’te bir milyonuncu aracını üreten Ford Otosan, 2016 senesine geldiğimizde ise ülkemizin ihracaat şampiyonu olmuştur.

FORD FİYAT LİSTESİ 2020 VE OTOMOBİL MODELLERİ

Ford bünyesi altına onlarca otomobil modeli bulunuyor. Sağlam yapıları, şık tasarımları ve işlevsel özellikleri aracı hem çekici hem de kullanılabilir kılıyor. Sürücüsüne sürüş keyfi yaşayan tüm özellikler, araç motorunun teknik gücü ile birleşince yollar size muhteşem gelecek…

Binek, hafif ticari ve ağır ticari araçları üreten Ford markası altında her zevke, ihtiyaca ve bütçeye göre araba bulabilmeniz mümkündür. Ford Fiesta, Fiesta ST, Focus, S-max, Galaxy, yeni Ford Puma, Mondeo, Mustang, Ford GT, Ecosport, Kuga, Edge, Tourneo Courier, Tourneo Connect, Transit Connect, Tourneo Custom, Ford Ranger, Ranger Raptor, Transit minübüs, Transit Van markanın üretimini yaptığı araç modellerinden bazılarıdır.

Ford fiyat listesi, farklı bütçeye uyabilecek araç ücretlerini içeriyor. Gelin birlikte Ford marka araçların son güncel fiyatlarını inceleyelim… Ford Fiesta araç modelleri, Ford fiyat listesi içerisinde 113 bin Türk Lirası’ndan başlıyor. 147 bin liraya kadar yükselen Fiesta modelleri de bulunuyor. Markanın Focus modellerinde ise manuel ya da otomatik vites seçeneklerine göre fiyatlar değişiyor. Ford fiyat listesi içerisinde bu model için fiyatlar 144 bin ile 213 bin arasında belirlenmiştir. İspanya’da üretilen Ford Mondeo otomobil modellerinde de fiyatlar en düşük 203 bin Türk Lirası’ndan başlıyor, 462 bin Liraya kadar yükseliyor. Markanın bir diğer İspanya’da üretilen modeli Galaxy’nin benzinli ve manuel modelleri 333 binden, dizel modelleri ise 570 bin liradan başlıyor.

Bu yazımızda size tüm dünyada ve ülkemizde çok sevilen bir araba markası olan Ford’un markalaşma hikayesini, ülkemize gelişini, otomobil modellerini ve Ford fiyat listesini anlatık.

ford fiyat listeleri

Fiyat Liste Linkleri

OtomobilTicari AraçlarKampanyalar


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.