Özgür Bilgi Kanalı

Gib - Gib Borç Ödeme - Gib MTV Ödeme

Vergi borçlarınızın bilgisine hemen ulaşmak isteyenlerin ilk sıralamasında olan 189 ile tanışmadıysanız o halde artık geç kalmayın. Bu benzersiz iletişim hattı ile artık geçmiş vergi borcu tespitleriniz zor olmayacak.

https://ivd.gib.gov.tr/

İnteraktif Vergi Dairesi nedir

189 borç sorgulama hattı ile eski vergi birikimlerinize son verecek aynı zamanda araç, emlak, konut ve arsa vergilerinizin tespitini yapabileceksiniz. Sorgusunu yaptığınız vergi borçlarınızın faiz işleriyle uğraşıp gecikeme bedeli olarak yüksek ücret ödemeye son vereceğiniz bu hizmet ile gelin sizde sizin için geç olmadan tanışın. Unutmayın her konuda sorgulama yapmak demek 189 demek.

Sisteme nasıl giriş yapılabilir

Bir önceki yazımız olan Vergi Sorgulama başlıklı makalemizde araç vergi borcu, konut vergi borcu ve vergi borcu bilgilendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Vergi borcunuzu ister cepten ister ivd.gib.gov.tr adresinden Kredi kartı/Banka kartı ile 7/24 ödeyebilirsiniz.

VERGİ BORCU HESAPLAMA BİLGİ ALIMI 189

Devlete olan yıllık verginizin ne kadar olduğunu ve son ödeme tarihinin ne zaman olduğunu bilmiyor musunuz? O halde bu bilgiyi almak için vergi dairelerine gidip sıra alıp beklemenize gerek yok. Çünkü artık 189 var. Bu bilgi almada kolaylık saplayan vergi sorgulama işlemlerinizi ve daha birçok sorgulama hizmetini ayağınız kadar getiren hat sayesinden zaman kaybı yaşamaya son verebilirsiniz.

Sisteme giriş şifresi unutulursa, ne yapılmalı

Türkiye’nin her yerinden yapacağınız aramalar ile bizlere dilediğiniz saatte gece gündüz hafta içi hafta sonu demeden arama yapabilirsiniz. Sizde daha fazla gecikmeden vergi borçlarınızı dilediğiniz hatlardan rama yaparak sorgulayın.

Bir önceki yazımız olan VERGİ BORCU TAKİPTE 189 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İnteraktif Vergi Dairesi ile hangi bilgilere ulaşılabilir?

VERGİ BORCU TAKİPTE 189

Vergi borç sorgulamalarınızda sizde bizimle birlikte hareket edip anında bilgiye ulaşma kolaylığı yaşamak ister misiniz? O halde hemen 189 vergi borç sorgulama servisini arayın. Bu dev servis hizmeti ile sizde dilediğiniz noktadan dilediğiniz gün ve saatte bizlere ulaşarak vergi borç bilgisi alabilir geçmiş yıllara ait unuttuğunuz vergileriniz var mı yok rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

189 vergi borcu öğrenme ile ev, arsa ve araç vergi borcu takipleriniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için çağrı merkezi çalışanlarımıza vergi numaranızı ve t.c kimlik numaranızı belirtmeniz yeterli olacaktır.

Gecikmiş vergi borçlarının yüklü ödemesi altında ezilmiş ve bir daha böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız işte sizlere yardımcı olabilecek mükemmel bir çözüm 189.

189 vergi borcu sorgulama ile geçmiş yıllara ait vergi borcu tespitleri yapmak ve yen, vergi borçlarınızın yıllık oranları ile en son ödeme tarihlerini öğrenmek çok kolay. Sadece bir telefon üzerinden yapacağınız tüm aramalarda rahatlıkla arsa, araç,ev,emlak vergi sorgulaması yapabilirsiniz.

GİB VERGİ BORÇ BİLGİ HATTI 189

Devlete ait yıllık vergi bilgilerinizin sorgulamasını vergi dairesi üzerinden saatlerce bekleyerek yapmak yerine gelin 189 hattı üzerinden telefonla dilediğiniz noktadan yapın.

Gelir İdaresi Başkanlığı gib.gov.tr üzerinden sahip olacağınız her bilgiyi tek telefonla bizlere arama yaparak daha kısa yoldan öğrenmek istiyorsanız hemen 189 vergi borcu öğrenme hattını arayın.

Bu dev hizmet hattı ile aynı anda pek çok bilgiye sahip olabilecek yıllık vergi oranlarının hesaplamalarınızdan sıyrılabileceksiniz. Sizde tüm operatör ve sabit hatlardan bizlere ulaşarak şahıs mülklerinizin vergisini anında öğrenebileceksiniz.

Gib İletişim Bilgileri ve Adresler

Merkez Birimler


Dikmen Hizmet Binası

AdresGelir İdaresi Başkanlığı Devlet Mahallesi Merasim Cad. No:9/1 06450 Çankaya / ANKARA
Tel+90 312 415 30 00
+90 312 415 29 00
Faks+90 312 415 28 21-22

Ek Hizmet Binası

AdresYeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110
Dışkapı / ANKARA
Tel+90 312 302 17 00
Faks+90 312 302 15 39

Ek Hizmet Binası (Eğitim Merkezi – OECD Ankara Çok Taraflı Vergi Merkezi)

Adres25 Mart Mahallesi İstiklal Caddesi No:7 06200
Yenimahalle -ANKARA
Tel+90 312 387 33 45 (PBX)
Faks+90 312 387 33 75

Diğer Yapılabilecek e-İşlem Linkleri


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.