Özgür Bilgi Kanalı

google nik collection

Dev arama motoru Google’ın geliştirmiş olduğu ve Adobe ailesi ürünleriyle birlikte çalışmasını sağladığı 149 $ değerindeki Nik Collection isimli uygulama ücretsiz oldu. Fotoğrafçılıkla uğraşan bilgisayar kullanıcılarının malzeme çantasında yer alması gereken Nik Collection; Adobe Photoshop, Elements ve Lightroom uygulamalarına eklenti olarak geliyor. Windows PC veya Mac cihazınızda bu üç programdan biri kuruluysa, Nik Collection’u siz de indirerek fotoğraflarınıza çeşitli efektler vermeye başlayabilirsiniz.

Google Nik Collection bünyesinde barınan araçlardan bazıları ise şöyle:

Analog Efex Pro

Analog Efex Pro –Fotoğraflarınıza nostaljik bir görünüm vermenizi sağlar. 90’lı yıllarda çekilmiş hissi uyandıran efektlerle daha çarpıcı hale getirir.

Color Efex Pro –Renk doygunluğunu ölçekleyebilmenize yardımcı olur. Bu sayede daha canlı gözüken fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Silver Efex Pro –Siyah beyaz fotoğraflar çekmeyi seviyorsanız bu araç tam size göre. Siyah ve beyaz renklerinin tonlarıyla istediğiniz gibi oynayarak hayalinizdeki fotoğrafı ortaya çıkarabilirsiniz.

HDR Efex Pro –HDR uyumlu bir kameranız varsa, bu aracı mutlaka kullanmalısınız. Genellikle doğa ve manzara fotoğraflarında kullanılan HDR modunu tam olarak özelleştirebilmenizi sağlayan bu muhteşem aracın kullanımı da çok kolay.

Sharpener Pro –Fotoğrafta yer alan öğelerin dış hatlarını daha da keskinleştirmeye ve detayları ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Dfine –Fotoğrafta yer alan ve “gürültü” olarak nitelenen küçük noktacıkları yok etmenizi sağlar.

Google Nik Collection yazılımınıbu adresüzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.