Özgür Bilgi Kanalı

nikola tesla

HAARP Nedir?
Amerika Birleşik Devletleri tarafından iyonosfer’in davranışlarını ve özelliklerini araştırmak amacı ile Alaska’dan devam ettirilen projedir. İlk defa Amerikalı bilim adamı olan Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikir olmak ile birlikte çoğu ülkede projenin hayata geçirilebilmesi için kampanyalar yapılmıştır. Çünkü Haarp projesi yapay deprem silahı vve iklimi kontrol edebilme iddialarından dolayı tartışmalı bir konu haline gelmiştir.
Haarp, Pentagon’un kontrolündedir ve Amerika Birleşik Devletleri ordusuna hizmet vermektedir. Alaskada şuan 180 adet yüksek frekansta sinyal yayımlayabilen anten vardır.
Uçaklar için çok tehlikeli olan elektromanyetik dalgalar yüzünden Haarp tesislerinde uçak kontrol sistemi vardır. HAARP kelimesinin anlamı ise Amerika Birleşik Devletlerinin çok gizli askeri projelerinden “High Frequency Activite Auroral Research Program” isminin harflerinden oluşmaktadır. İsminden de anlaşılacağı gibi yüksek frekanslarla alakalı bir projedir. 6 yıldan beri Gakona askeri üssü yakınlarında Amerika Birleşik Devletleri Hava ve Deniz kuvvetlerince alaska’da gerçekleştiriliyor. Projenin resmi amacı iyonosfer’de araştırma yapmak. ARCO, RAYTHEON ve E-Sistemleri bu projenin gerçekleştirilmesinde büyük rol üstlendi.
HAARP’ın Özellikleri
1- Atmosferdeki termonükleer araçların elektromanyetik vuruşlarını değiştirebilir.
2- Denizaltılar ile iletişimi çok daha kolay bir hale getirebilir.
3- Radar sistemlerini son derece geliştirebilir.
4- Amerika Birleşik Devletleri ordusu dışındaki tüm haberleşmeyi kesebilir.
5- Toprağın altıda çok derinlere kadar inceleme yapabilir.
6- Petrol ve mineral gibi doğal yakıtların tespitini yapabilir.
7- Her türlü saldırıları ve uçakları havada imha edebilir.
8- İklimlerle oynayabilir.
9- Kutupları Eritir veya yerini değiştirebilir.
10- Enerji alanları ile oynamalar yaparak insan beyinlerini kontrol altına alabilir.
11- Depremler yaratabilir.
12- Ozon tabakasını değiştirebilir.
13- Termonükleer patlamalar yapabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.