Özgür Bilgi Kanalı

Hamilelik Döneminde Havuz mu Deniz mi?

Hamileyken tatile giden bir çok anne adayının en çok sorduğu soruların başında bu soru yer alıyor. Deniz mi girmeli yoksa havuza mı? İki türlü verilebilecek cevap olması, uzmanların dahi bazen farklı noktalarda ayrılmalarına neden oluyor. Fakat yapılan son araştırmalara göre net bir cevap bu soru için artık verilebilecek.

Deniz, Havuza Oranla Daha Sağlıklı

Havuz, genelde su devir daimi konusunda daha geri plânda kalıyor. Üstelik alanın dar olması bakteri ve virüslerin daha hızlı bir şekilde yayılmasına yardımcı oluyor. Bir diğer önemli nokta ise, havuzda ki su tatlı su. Haliyle bir çok bakteri için daha elverişli bir ortam söz konusu oluyor. Fakat deniz bu şekilde değil. Tuzlu olması büyük avantaj, daha geniş bir alana sahip ve su devir daimi daha fazla. Doğal olarak bakteri yayılması daha zorlu bir hale geliyor. Bu nedenle uzmanların yoğun bir kısmı hamileyken denize girilmesinin daha uygun olacağını dile getiriyor.

Bu Noktaları İhmal Etmeyin

Hamilelik döneminde denizi tercih etmiş olmanız sizi tüm tehlikelerden kurtarmış olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle denizde yüzerken de bazı temel unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu unsurlar şu şekildedir;
– Asla su yutmamanız lâzım. Vücuda deniz suyu girmesi halinde herhangi bir mikrop riskini direkt olarak vücuda almış olursunuz.
– Açılma konusunda çok dikkatli olmalısınız. Asla uzun süreli açılma denemeleri içerisinde olmamalısınız.
– Su içerisinde fazla durmak haliyle çok hareket etmek, özellikle de sürekli kulaç atarak yüzmek gibi durumlardan mutlaka kaçınmalısınız.
– Her zaman yanınız da biri olmalı. Asla tek başınıza deniz girmeyin. Zira en ufak sorunda size yardım edebilecek birisi hemen yanınızda bulunmalı.
Unutmayın her ne kadar tatil yapmak, güneşin ve denizin tadını çıkarmak çok önemli, eğlenceli olsa da biraz işi de geri plânda devam ettirmek gerekir. Aksi halde bir çok farklı sorun yaşamanız kaçınılmaz olur. Ayrıca çocuk gelişimi anne karnında başlayacağı için yanlış beslenme tuz tüketimi gibi bir çok konu vücut içerisin de istenmeyen sorunların oluşmasına kısa süre içerisin de neden olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.