Özgür Bilgi Kanalı

Bir kızın en büyük hayali sevdiği erkekle mutlu bir yuva kurmaktır ve mesut bir şekilde yaşlanmaktır. Flört döneminde herşey güzel gitse de evlilikte bu durum değişebilir. Benim sevdiğim adam bu mu, cümlesini çok kullanmaya başlayabilirsiniz. Mutlu olacağınızı düşünürken büyük bir kabusun içinde kendinizi bulabilirsiniz. Evlenmeden önce erkek arkadaşınızı ne kadar iyi tanıdığınızı bir düşünün. Hayat felsefeniz, yaşam tarzınız, olaylara bakış açınız sizin ortak noktalarınız olmalıdır. Birbirinden farklı karakterde kişiler iyi anlaşamaz diye birşey yoktur, sadece saygı kavramını doğru kullanmak gerekir. Eğer ilerde mutsuz olmak istemiyorsanız evleneceğiniz erkeği iyi seçmelisiniz. Erkek aslında hareketleriyle kendilerini ele verirler. Sizin yapmanız gereken size uygun olmayan bu erkekleri farketmeniz ve yanlış kişileri hayatınıza almamanız. Evlenilmeyecek erkek modellerini araştırdık ve bunları sizin için anlatacağız.
Tanıştığınız ve tanıştığınız günden itibaren size çok abartılı cümleler kullandı. Sen benim için çok özelsin, sensiz yaşayamam, tüm kadınlardan daha güzelsin, senin için ölürüm gibi cümleler bir erkekle karşı karşıyaysanız hemen yanından kaçmalısınız. Çok büyük cümleler kuran erkekler büyük ihtimal bir bayanı etkilemeye çalışırken aynı cümleleri kullanıyordur. Söyledikleri cümlelerin çoğu durumu kabartmak içindir. Sensiz yaşayamam diyen bu erkek hiçbir şey demeden hayatınızdan birgün seçip gidebilir.Numarasını değiştirir, bir süre ortadan kaybolur. Ortaya çıktığında da yanında başka bir kadın vardır. Hayatları bu döngü içinde döner gider. Sıkıntıya gelemezler ve yaşayacağınız bir sıkıntıda yaptığı iltifatlar kadar büyük, keskin cümleler kullanabilirler. Kendinizi tepelerde hissederken yere çakılmış hissedersiniz. Evlendiğinizde de bu dengesiz tavrı devam edecektir.
Gelenek ve göreneklerine çok bağlı olan erkek sizi değiştirmeye çalışabilir. Sizi mini etek giyerken tanımış olsa da bir süre sonra böyle bir giyim benim aileme ters diyebilir. Sürekli bize göre bu yanlış der ve sürekli kendi ailesine uygun biri haline getirmeye çalışır. Giyiminize karışır, yaptığınız hareketleri kısıtlamaya çalışır. Böyle bir erkek sizin kararlarınıza saygı duymayacaktır. Evlendiğinizde ailesinden biri size karşı olumsuz birşey dediğinde sizi savunmayacaktır, ailesinin yanında olacaktır. Yaşam tarzlarınız farklıysa ve birbirinizi sürekli değiştirmeye çalışıyorsanız ikinizde mutsuz olursunuz. Aşkınız bir süre ilişkinin devamını sağlasa da belli bir noktadan sonra bağınız kopar. Tartışmalar çoğalınca da ayrılık yolu gözükür.
Sevgili seçerken fiziksel özelliklere dikkat ederiz. Yakışıklı bir erkeğe kim hayır der? Lakin fiziğin herşey olmadığını yaşayarak görürüz. Herkesin hayranla baktığı bir erkek içi boş bir çuval gibi olabilir. Her gittiğiniz yerde sebgilinize bakan göler sizi rahatsız eder. Güven sorunu yaşayabilirsiniz. İlk tanıştığınızda size iltifatlar eden yakışıklı bir erkekten söz ediyorsak bu ilişki hiç başlamasın deriz. Tabiki önyargı kötü birşeydir ancak yakışıklı erkekler herşeyi elde edebileceklerini deneyerek görmek isterler. Terkedildiğinizde bu gerçeği farkedersiniz. Ayrılırsanız hemen yeni birisini bulma sorunu olmayacağını düşünüp kendinizi yer bitirirsiniz. Bu kadar yorucu bir ilişki size göre mi bir düşünün.
Bir ilişki yaşadığımızda sevdiğimizin yanında dişi kuş bile olmasın isteriz. Burada ince bir ayrıntıyı kaçırmamız gerekir. Eğer erkek arkadaşımızın hiç kız arkadaşı yoksa yada olmadıysa bu sıkıntılı bir durum olabilir. Ne kadar iyi anlaşırsanız anlaşın bu ince ayrıntıyı gözden kaçırmayın. Neden sadece erkek arkadaşları olduğunu araştırın. Belki cinsel tercihleri farklı olabilir belki de kadınlara karşı zaafı yada nefreti olabilir.
Gece bir eğlence mekanına gittiğinizde ve kız kıza gittiğinizde bir erkekle tanışmanız muhtemeldir. Gece boyunca size ne kadar düzgün biri olduğunu göstermeye çalıştı. O kadar karizmatik ki sizi etkisi altına aldı. Gece boyunca eğlendiğiniz, güzel anılarınızı anlattınız. Beraber sabahladınız ama bir baktınız ki yanında kimse yok. Böyle biri her kadına aynı numarayı yapıyor. Büyük ihtimal düzgün bir aile yaşamı yok ve canını yakan birşeyler var. Böyle erkekleri aynı bara gittiğinizde başka bir kadınla görebilme oalsılığınız çok fazla. Böyle bir erkeği hayatınıza almamalısınız, üzülen siz olursunuz.
Şiir yazan, şarkılar söyleyen sanatsal ruhu olan biri ilginizi çekebilir. Size güzel şarkılar söyler, şiirler okur ve sizin kalbinizi mest eder. Böyle biri kusursuz gözükse de eleştirel yanı sizi yorabilir. İlişkiyi çok irdeler ve sürekli kelimelere takılır. Niye bu kelimeyi kullandın, yoksa şunu mu demek istedin gibi yoran cümleler kullanır. Bi,r süre sonra cevap vermekten bıkarsınız ve ilişkiden kurtulmaya çalışırsınız. Ayrılmanız da öyle kolay olmayacaktır. Neden ayrılmak istediğinizi bir türlü kabullenmek istemeyecektir.
Biriyle sevgili olmak için sadece fiziksel yeterlilik yetmez aynı zamanda karakterli olması önemlidir demiştir. Tam tersi durumda da ilişki yürümez. Yani birisi çok iyi diye onunla evlenme kararı alamazsınız. İyiliği ilişkiyi bir şekilde devam ettirecektir ama fiziksel olarak çekici bulmadığınız biri size mutluluk getirmeyecektir. İlişkinin ilk başında bundan daha iyisini mi bulacaksın, mutluluk batıyor mu dersiniz ancak bu sadece kendinizi kandırmaktır. Bir süre sonra ilişkide tıkanırsınız ve ayrılık kararı alırsınız. Fiziksel olarak hangi tiplerden hoşlanırsınız bunu iyi bilmelisiniz ve sizin isteklerinizi karşılamayan biriyle ilişkiye başlamamalısınız.
Arkadaşlıklar bazen aşka dönüşebilir. Bu durumda dikkat etmeniz gereken şey aynı şeylere gülüp gülmediğinizdir. Olaylara karşı nasıl tepkiler veriyorsunuz, ortak noktalarınız var mı onları incelemelisiniz. Arkadaşken dikkat etmediğiniz noktalar olabilir. Örneğin başka kadınlara karşı yaklaşımı, kibar ve samimi oluşu arkadaşken sizin takdir etttiğiniz biridir. Sevgiliniz olduğunda da aynı takdiri gösterebilecek misiniz? Onun kadınlarla iyi anlaşıyor olması sizin için sorun olabilir. Arkadaşlıkla sevgililik çok farklıdır.
Asosyal erkekler evlendiğiniz kişi olursa çok zorluk çekebilirsiniz. Siz yeni yerler görmek için tatail proğramı yaparsınız o gelmemek için bahaneler üretir. Üstelik sizin gitmenizden de pek hoşlanmaz. Siz aktivitelere katılmaya bayılırken o evde bilgisayar oyunu oynamayı tercih eder.Evinize misafir geleceğinde söylenir durur ve gitsinler diye gözlerinin içine bakar. Misafirliğe gitmek de büyük zulümdür. Akrabanızın düğününe giderken bile nazlanacaktır. Böyle biriyle hayat sürmek sizi çok zorlayabilir ve mutsuz edebilir. Bu tarz erkeklerden uzak durmanızda fayda var.
Bar ortamında tanıştığınız bir erkekten çok etkilendiniz ve sevgili oldunuz. Sevgililik döneminde sürekli geceleri dışarı çıkıyorsunuz. Bu eğlenceli hayat sizi mutlu eder ama ilişki bir süre sonra sadece eğlenmek üzerine yürümeye başlar. Siz gelmediğiniz zamanlarda da erkek arkadaşlarıyla dışarı çıkmayı tercih edecektir. Böyle biriyle evlendiğinizde sürekli gece dışarı çıkamazsınız. O bu alışkanlığını devam ettirmek isteyecektir. Bu da tartışmalara neden olur ve ayrılık kaçınılmaz sondur.
Kötü alışkanlıkları ve bağımlılıkları olan kişiler, hem kendilerine hem de çevresindekilere zarar vermeye başlarlar. Sigara kullanmıyorsanız sigara kullanan ve ağzı sigara kokan biri size tici gelebilir. Bir süre bu kişiyle ilişki yaşasanız da bir süre sonra sigara bırakması gündeme gelebilir. Sigarayı bırakmamakta direnirse de bu ilişki bitebilir. Alkol kullanan kişi sağlığına zarar vermesi dışında çevresindekilere de zor anlar yaşatabilir. Sarhoş olan birinin mektubu okunmaz derler. Ne yapacağı ne söyleyeceği belli olmaz. Kendini kaybetmiş birinin yanında hayat geçirmek çok zordur. İlerde çocuğunuzun böyle bir babası olmasını ister misiniz? Alkolden daha zararlı olan bağımlılıklar da vardır. Uyuşturucu kullanan kişiler kısa sürede kendilerini kaybederler, çevresindekilere zarar verirler. Uyuşturucu kullanmadıklarında da saldırgan bir tavır içinde olabilirler. Bu tarz insanlar evde bomba barındırmak gibidir. Böyle birini hayatınıza almamalısınız. Bir de masum görünen bağımlılıklar vardır. Annesine gereğinden fazla bağımlı olan bir erkek sürekli anne odaklı bir hayat yaşayacaktır. Annesini görmeden o günü bitirmez. Yaptığınız planlar onun annesine göre şekillenebilir. Balık tutmaya bir erkek düşünün. Boş vakti olur olmaz balığa gidiyor. Ne güzel bir hobisi var diye düşünüyorsunuz lakin izin gününde sizinle vakit geçirmek yerine balık tutmaya gidiyor. Sizinle hiç vakit geçirmediğinde bu hobisine nefret duyabilirsiniz. Böyle biriyle yaşayıp yaşamayacağınızı iyi düşünmelisiniz.
Para hayatın bir parçasıddır ama sürekli paradan laf eden bir adam sıkıcı olacaktır. Çalışkan olmak iyidir ama işkolik bir insan sizi mutsuz edebilir. Tüm özel davetlere tek gitmek zorunda kalabilirsinizç iş seyahatlerinden dolayı az görüşebilirsiniz. Para kazanmayı sevebilir ama para harcamıyorsa sürekli gündeminde para varsa böyle biriyle evlenmek yanlış olabilir. Cimri insnalar yorucu insanlardır. Yalnız kaldığınızda size nasıl para kazanılırla iligili muhabbetler edecektir. Tatil teklifinizi boşa masraf diye reddedecektir. Hatta aldığınız birşey için pahalı diye saatlerce laf edebilir. Bu erkek modeli insanı bunaltır, aşktan soğutur. Evlenmeden önce tekrar düşünmelisiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.