Özgür Bilgi Kanalı

Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Öneriler
Tırnakların uzamasına yardımcı olan ana etken sudur. Bunun için tırnakları devamlı olarak nem ve sıvı kürleri ile beslemek gerekir. Tırnaklar kadınların vücutlarında en çok dikkat ettikleri yerlerden biridir. Tırnakların bakımlı ve güzel olması kadın güzelliğinin bir parçasıdır.
Tırnakların törpülenme şekli onların uzamasında etkili bir rol oynamaktadır. Tırnakların kare şeklinde törpülenmesi onların kısa bir süre sonra kırılmasına ve uzamamasına neden olur. Tırnakların yuvarlak törpülenmesi onların fazla kırılmasını engelleyecek ve uzamaları kolaylaşacaktır. Bunun yanında tırnakların belli aralıklar ile törpülenmesi tırnak uzamasını çabuklaştırmaktadır. Törpüleme işlemi tırnak kenarlarından ortaya doğru ve aynı yöne doğru olmalıdır. Manikür yaptırırken tırnak etlerinin geri doğru itilmesi tırnakların daha hızlı uzamasında bir diğer etkendir. Tırnaklarınızı havalandırmayı ihmal etmeyin. Tırnaklarınızda devamlı oje olması tırnakların hava almasını engelleyecektir. Bu durumda tırnakların yavaş uzamasına neden olacaktır. Hafta bir iki gün tırnaklarınızı doğal bırakın ve hava almasına izin verin. Tırnaklarınıza aseton kullanımını azaltın. Devamlı olarak oje kullanıp daha sonra onları aseton ile çıkarmak tırnakların kurumasına neden olur ve tırnaklar kat kat soyulup kırılır. Tırnaklarınıza aseton kullandıktan sonra onları bol su yıkamalısınız ve ardından onlara nemlendirici sürmelisiniz. Gün içerisinde yapılan işler nedeniyle tırnaklar çabucak kırılmaktadır. Özellikle ev işlerinde tırnaklarınızı ve ellerinizi korumak için koruyucu eldiven kullanmanız doğru bir davranış olacaktır. Çok sık aralıklar ile ellerinizi yıkamaktan sakınınız. Çünkü fazla su tırnakların kurulmasına ve ardından kırılmasına neden olur. Vücut metabolizmasının normal şekilde çalışması ve hücrelerin yenilenmesi için gerekli olan mineral, vitamin, protein ve yağların yeterli miktarda vücuda alınması gerekir. Yalnız diyet sonucu yetersiz besin alımından dolayı kişide tırnak gelişimi sekteye uğrayabilir. Bol su içilmesi tırnakların uzaması için elzemdir. Tırnaklarınızı nemden mahrum etmeyiniz. Günde en az bir defa olmak üzere tırnaklarınıza ve ellerinize nemlendirici sürünüz. Tırnaklarınız ince ve çabuk kırılıyorsa onlara besleyici cilalar sürebilirsiniz. Ayrıca cilanın yanında tırnakları besleyen badem yağı ve zeytinyağı gibi doğal ürünlerden de yararlanabilirsiniz.
Yukarıda saydığımız etkenler tırnaklarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Bu öneriler sayesinde sizde istediğiniz tırnaklara kavuşacaksınız.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.