Her geçen gün internet kullanıcılarına bilgi verme amaçlı ya da herhangi bir ürünün pazarlaması için açılan internet sitelerinin sayısı bir hayli artmaktadır. Hizmet vereceğiniz sektör için aldığınız eşsiz benzersiz domaini projelendirmek için kendinize bir yol çizmeniz ve hemen ardından internet sitenizi barındırmak için hosting almanız gerekiyor. İnternet sitesinin yayına hazır hale getirilmesinde verilerin barındırılması için ilgili hizmetin büyük rolü bulunuyor. Bu sebeple hitap ettiğiniz kitleye sorunsuz hizmet vermek için hosting seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunuyor. Bu yayınımızda Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? sorusuna yanıtlar vererek en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.

Hosting Alacağınız Firmanın Yer Sağlayıcı Belgesi Olması

Web Hosting hizmeti veren firmalar kullanıcıların verilerinin devlet kontrolünde olduğunu kabul ettiğini belirten Yer Sağlayıcı Belgesine sahip olmalıdır. Firma tarafınızca yayına hazırlanmış internet sitelerini belirli süreçlerle devletin ilgili yayın organlarına rapor olarak gönderir. Bu sayede herhangi bir sorumluluk durumunda kendini güvence altına alır. Hepsini bir kenara bıraktığımızda bu belge aldığınız ürünün sigortası olarak nitelendirilir. Bunun en önemli sebebi belgeye sahip olmayan barındırma hizmeti veren bir firmanın vergi mükellefi olamıyor olmasıdır. Firmamız kullanıcılarına en kaliteli hizmeti sunmak için devlet kontrolü altında hizmet vermekte olup tüm belgeleri eksiksiz olarak açıkça belirtmektedir.

Yer Sağlayıcı Belgesi Sorgulama Sayfası : https://www.btk.gov.tr/ticari-amacli-hizmet-verenler-yer-saglayici-listesi

Veri Transfer Hızının Yüksek Olması

Web Hosting satın alırken özellikle en fazla dikkat edilmesi gereken konulardan biri ortaya çıkarılan projenin kullanıcıya sunulduğunda hız olarak bir problem oluşturmuyor olmasıdır. Bazı firmalar satışını yaptığı paketlerde önemli oranda sınırlamalar uygularken bazıları ise ufak tefek sınırlamalar ile ücretine göre hız mantığından uzaklaşmaktadır. Verigom olarak müşterilerimize satın almış olduğu tüm paketlerde sınırlamaları her zamankinden daha fazla gevşeterek üstün performans avantajı veriyoruz.

Firma Sunucularının Barındırdığı Lokasyon

İnternet sitenizin hızını etkileyen ve kullanıcı performansına doğrudan etki eden durumlardan biri de hizmet satın alacağınız firmanın sunucularının barındığı lokasyondur. Bu durum genel olarak blog siteleri haricinde yurtdışına ürün satışı gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için daha fazla önemlidir. Hizmet satışı gerçekleştirdiğiniz ürün Türkiye’de bulunan sunucularda barınıyorsa yurtdışından yapılan girişler biraz daha yavaş olacaktır. Verigom sunucuları Telehouse veri merkezinde barınmaktadır.

İnode Limitlendirmesi

Büyük hayaller ile yayına sunduğunuz projenizin barındırma tarafından herhangi bir sınıra takılması canınızı bir süre sonra sıkmaya başlayacaktır. Projenizin içerisinde bulunan yazılar, dosyalar, resimler ve elektronik postalar bunların tamamı inode olarak biliniyor. Sınırsız Hosting satın alarak hiçbir şekilde limitlendirmeye takılmadan dosyalarınızı barındırmaya devam edebilirsiniz.

Hizmet Desteği Kalitesi

Bazı hosting sağlayıcıları müşterilerine haftanın her günü ve her saati hizmet verirken bazıları ise belirli zaman aralıklarında internet sitesi aracılığıyla destek sunmaktadır. Projenizi web ortamına sunduktan sonra herhangi bir sorun durumunda anlık destek almak projenizin itibarı açısından çok önemlidir. Birçok internet sitesi sahibi hosting satın al hizmeti aldıktan sonra firmanın destek vermemesinden ya da kısıtlı destek vermesinden yakınıyor. Verigom olarak müşterilerimize her zaman en iyi desteği sunarken herhangi bir problem durumunda saat kaç olursa olsun yardımcı olmayı hedefliyoruz. İnternet sitemizde bulunan canlı destek sistemini kullanarak dilediğiniz saat aralığında satın almak üzere olduğunuz ürünle ilgili soruları sorabilir ve ürünlerimizle ilgili tüm konularda bize danışabilirsiniz.

E – Posta Hizmeti

Kurumsal internet siteleri için verilen barındırma hizmetinde mail trafiğinin sorunsuz işleyişe geçmesi çok önemlidir. Bu sebeple projede çalışanlarınız ya da müşterilerinizle iletişiminizi kesintisiz olarak sürdürmek istiyorsanız satın alacağınız pakette bulunan e – posta sınırlamalarını göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Önceki İçerikAğır ceza davalarında tecrübe çok önemlidir
Sonraki İçerikOlympus ScanR High-Content Tarama İstasyonu v. 3.2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz