Özgür Bilgi Kanalı

Güney Kore markası olan Hyundai ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, otomobil modellerini, özelliklerini ve Hyundai fiyat listesini araştırdık.

Otomobil markaları arasında ayrı bir öneme sahip olan Hyundai, pek çok sürücü ve aile tarafından tercih ediliyor. Araç kullanmanın günümüzde oldukça kolaylaştığı, otomobil satın almanın ulaşılabilir bir lüks olması sebebiyle Hyundai markasının tarihini, otomobillerini ve Hyundai fiyat listesini inceleyeceğiz.

HYUNDAI’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ

1947 senesinde Chung Ju-Yung tarafından Güney Kore’de kurulan Hyundai, ilk etapta inşaat şirketi olarak kuruldu. Şirket içerisinde bir de küçük tamir bölümü bulunuyordu. Kore Savaşı sırasında yeniden bir yapılanmaya giden Hyundai, özellikle 1960 ve 1970’lı senelerde daha çok gemi, otomobil ve makine üretimine ağrlık verdi. Bu yönelim de markanın bugünlere gelmesini sağlayan ilk adım oldu.

1967’de Hyundai Motor Company olarak gelişimini sürdüren marka, kısa sürede Güney Kore’nin liderleri arasına girdi. 1998’de KİA markasını bünyesine katarak yoluna devam eden Hyundai company altında inşaat müteahhitliği, otomobil ve gemi yapımı, sigortacılık, petrokimya, finans, elektronik ve lojistik gibi pek çok kategoride üretim çalışmalaırnı devam ettiriyor. Bizim ilgi alanımıza giren otomobil sektöründeki çalışmaları ise Hyundai markasını tüm dünyada bu sektörün 5.si yapıyor. Marka Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan dışında doğduğu yer alan Güney Kore’de fabrikalar sahip. Bünyesinde bulundurduğu 45 şirketle birlikte tüm dünyanın sayılır markalarından biri haline gelmiştir.

Hyundai’nin Türkiye pazarına girişine ise kısaca değinelim. Marka, 1997 senesinde Kibar Holding ve Hyundai Motor Company arasında imzalanan anlaşma ile yarı yarıya ortaklık sebebiyle ülkemizde yer almaya başlamıştır. Bu anlaşma sonrası ülkemizdeki adı Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.olmuştur.

HYUNDAI OTOMOBİL MODELLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Hyundai otomobil modelleri her bütçeye ve isteğe göre şekillenebilecek geniş bir çeşitliliğe sahip. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için en uygun modeli seçerek, yolların keyfini Hyundai marka araçlarla çıkarabilirsiniz. Hyundai fiyat listesini incelemeden önce markanın otomobil modellerinin isimlerini ve teknik özelliklerini öğrenelim…

Markayı mercek altına aldığımızda ilk dikkat çeken model, sportif ve modern çizgilere sahip olmasıya Hyundai i20 oluyor. Yenilikçi tasarımı ile göz dolduran aracın çizgi formuna sahip LED farları ve geniş altıgen ızgarası bulunuyor. Elbete yüksek teknoloji ve konfor ise modelin diğer ayırıcı özellikleri arasında yer alıyor. Hyundai Kona ise kendini arabasında da evinde gibi hissetmek isteyenler için tasarlandı. Kablosuz şarjdan geri görüş kamerasına kadar pek çok özelliği bulunan Kona; marka tarafından da teknolojik, sportif, güçlü ve modern olarak tanımlanıyor. Bu dinamik araç gerek tasarımı gerek teknik özellikleriyle yolunuza neşe katacak!

Geniş gövdesi ile iç mekanda büyük rahatlık ve ferah bir ortam sunan Tuscon, Hyundai’nin modern bir SUV tasarımı olarak biliniyor. Güçlü, cesur ve atletik olaran adlandırılan bu model otomobil ile tüm zorlu yollara gözü kapalı gidebilirsiniz. Hyundai Elantra modeli de kullanıcıları şımartacak harika ayrıntılarla süslenmiş bir model. Bir yanı sade tasarıma sahipken dikkat çekici 17 inçlik alaşımlı jantları Elantra’yı çekici bir hale getiriyor. Aracın otomatik klima, elektrikli yan katlanan aynalar, güvenli çıkış asistanı gibi özellikleri de kullanıcıların bu modeli tercih etmesine sebep oluyor.

HYUNDAI FİYAT LİSTESİ 2020

Markanın sıra dışı tasarımları ve yüksek teknolojik özellikleri, satışa sunulan otomobillerin ücretlerine de yansıyor. Konu hakkında en doğru ve detaylı bilgiyi Hyundai fiyat listesi üzerinden ya da yetkili bayilerden öğrenebilirsiniz.

Hyundai fiyat listesine baktığımızda, i20 model araçların 112.660 TL’den başlayarak 142.940 TL’ye kadar çıktığınız görüyoruz. Markanın bir diğer otomobil modeli olan Elantra’lar ise 130 binlerden 180 bin Türk Lirası’na kadar yükselen fiyat aralıklarında satışa sunuluyor. Hyundai Kona modelleri ise Hyundai fiyat listesi içerisinde 172.000 TL’den 200.910 TL’ye kadar artış gösteren rakamlarla belirtilmiştir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.