Özgür Bilgi Kanalı

Çeviri ciddi bir iştir. Hangi alanda olursa olsun konusunda uzman, deneyimli ve yurtdışı tecrübesi bulunun kişilere çevirinizi yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde çeviri yaptırmak için harcadığınız zaman, emek ve ücretin ziyan olmasına neden olursunuz. Bizler uzman kadromuzla, kendine “çeviri”yi kendine iş edinmiş, yanınızdayız.

Her biri kendi alanında uzmanlaşmış tercümanlarımız size talep ettiğiniz her konuda en iyi hizmeti sunmaktadır. Çeviri harici, sitemizde de belirttiğimiz üzere “ek okuma” diye adlandırdığımız redakte hizmetimizde mevcuttur. Bu sayede yapılan çevirilerin uzmanı tarafından incelenerek kusursuz olarak size iletilmesi sağlanır.

Günümüzde İngiliz Dilinde çeviri yapan, dil bilmenin çeviri işini yapmak için yeterli olduğunu düşünen birçok kişinin varlığını görüyoruz. Profesyonellik bu noktada devreye girmektedir. Profesyonellik nedir? Kısaca tanımlamak gerekirse profesyonellik; bir işin bütün inceliklerini bilerek ustaca yapabilmektir. Çeviri işinde profesyonelliğin tanımı ise şudur: Çeviri yaptığı dili iyi bilen, bunu almış olduğu eğitim ile çevresine kanıtlamış kişidir. Çevirmen bilgi düzeyini güncel tutabilen, bireysel, yaptığı işin niteliğini ve çevresi ile olan ilişkilerinin niteliğine özen gösterebilen kişiye denilir. Bu özelliklerine ek olarak profesyonel olarak tanımladığımız çevirmen yapmış olduğu işten haz alır, mesleğinin ahlaki kurallarına tam anlamıyla riayet eder. Mesleki etik kuralları bir çevirmenin en önem verdiği ilkesidir çünkü yapılan iş ; çevirmenin kendisini, işverenini, müşteriyi, mesleği, toplumu ,kültürü ve çevremizi etkileyen geniş bir yelpazedir. Çevirmen diye adlandırdığımız kimse sadece ilgili dili bilen kişi değil dilini bildiği ülkenin kültürünü, siyasal yapısını ve dili etkileyen tüm öğeleri öğrendiği dil becerisi ile yoğura bilen kişilere denilmektedir. Dolayısı ile hizmet satın alan bireyler olarak lütfen çevirilerinizi yaptırırken aldığınız hizmetin ne kadar önemli ve değerli olduğunun ve yapılan işin esasen ne kadar önem taşıdığının bilincinde olunuz.

İngilizce çeviri kapsamında aklınıza gelen her konuda çeviri hizmetimiz mevcuttur. Bu hizmeti sağlayan tercüman çalışma arkadaşlarımızın her biri yukarıdaki anlattığım meziyetlere sahip tam anlamıyla profesyonellerdir.

Çevirinizin teslim süresi konusunda mutlaka belgenizi bizimle paylaşmanız gerekmektedir. Çevirinizin ücreti ve teslim süresinin kesin olarak tarafınıza belirtilmesi için bunu yapmanız şarttır. Çeviri koordinatörümüz tercümanımızla temasa geçerek çevirinin ne zaman yapılacağını öğrenerek size en kısa sürede dönecektir.

Biz İngilizce Türkçe Çeviri konusunda anadili Türkçe olan ve birkaç alanda kendisini yetiştirmiş, İngiliz Diline son derece vakıf, iyi bir çeviri geçmişi olan, uzman tercüman kişilerle çalışmaktayız. İngilizce Türkçe Çeviri hizmetlerimiz arasında web sayfası çevirileri, makale çevirileri, sözleşme ve kişisel alanlarda çeviri olmak üzere bir çok alanda çeviri hizmeti sunmaktayız.

Tüm firmaların konusu ne olursa olsun web sitesi çevirilerini uzman tercümanlarımız eşliğinde çeviriyoruz. Teknik konularda yapılacak çeviriler de firma ile temas halinde iken içerikleri word formatında mail aracılığı ile bize ilettikten sonra gün içinde çeviri koordinatörümüz tarafından en kısa sürede çevirinin ücreti ve teslim süresi hususunda bilgi verilmektedir. En uygun ücrete kaliteli hizmeti satın almak istediğiniz zaman bizimle iletişime geçiniz.

Web sitesi çevirilerinde unutmayınız ki; sitenin çevirisi sizi dünya platformuna taşımaktadır. Bu nedenle sitenizin içerik çevirisi hayati önem taşımaktadır. Karşılıklı işbirliğimiz neticesinde ortaya çıkacak sonuç sizi son derece memnun edecektir.

İngilizce Genel Çeviri

Okeanostercume.com Çeviri Hizmetleri size hedef dilde uzman tercümanlar tarafından hızlı ve doğru çeviri hizmetleri sunmaktadır. İngilizce genel çeviriler belge çevirileri, web sayfası çevirileri, raporlar ve genel kişisel evrak çevirileri olabilir. Eğer sizin çeviriniz Teknik Çeviri, Hukuk Çevirisi ve diğer belirli alanlarda ise lütfen bizden fiyat alınız ve alanlarında uzman tercüman arkadaşlarımız tarafından sizlere kaliteli tercüme hizmetleri verebilelim.

Alanlarında uzman tercüman arkadaşlarımızla sizlere İngilizce Çeviri, Almanca Çeviri, Fransızca Çeviri, Rusça Çeviri ve Arapça Çeviri başta olmak üzere bir çok dilde hizmet vermekteyiz.

İngilizce Teknik Çeviri

Bizler uzman tercüman kadromuzla sizlere en karmaşıktan en kolay İngilizce teknik çeviri hizmetleri başta olmak üzere diğer birçok dilde de teknik çeviri hizmetleri sunmaktayız. Bizim uzman kadromuz kullanım kılavuzları, kitaplar, sözleşmeler, sözleşme şartnameleri, veri bilgileri, auto cad çizimleri, bilimsel makaleler, tıbbi belgeler, ticari yazışma çevirileri, yazılım ve web sayfası çevirileri vb alanlarında hizmet vermektedirler.

Bizler alanlarında birçok uzman tercüman arkadaşlarla çalıştığımız için size İngilizce teknik çeviri başta olmak üzere nadir dillere kadar çeşitli dillerde çeviri hizmetleri vermekteyiz.

Teknik çeviride en çok İngilizce Teknik çeviri hizmetleri olmak üzere Almanca Teknik Çeviri, Rusça Teknik Çeviri ve diğer dünya dillerinde kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Pazarlama Çevirileri

Biz İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça, İspanyolca gibi yaygın ve İbranice, Ermenice, Norveççe, Arnavutça, Portekizce gibi nadir dillerde sizlere pazarlama materyalleri (broşür, katalog, el ilanları, web sitesi, kartvizit vb) çevirileri hizmetleri vermekteyiz. Özellikle yurtdışına açılmak isteyen şirketler için en çok tercih edilen çeviri hizmetlerimizdendir.

Bizim pazarlama çevirileri yapan tercümanlarımıza verdiğimiz pazarlama çevirileri yapan tercümanlarımız sadece iyi derecede dil bilmekle kalmayıp aynı zamanda teknik uzmanlıkları da mevcut çevirmenlerdir.

İngilizce Yeminli Tercüme Hizmetleri

Yeminli Tercüme Hizmetlerimiz noterler yeminli tercüman arkadaşlarımız aracılığıyla verilmektedir. Yeminli Tercüman tarafından çevrilmiş daha sonrasında Noter tarafından tasdik edilmiş (daha sonrasında apostil tasdiki yapılabilir) evraklarınız resmi olmaktadır. Noter tasdikli çeviriler özellikle yurtdışında resmi kurumlara sunulan kişisel veya genel evraklarınızdır.

Aşağıdaki evraklarınıza noter tasdikli çeviri yapılabilir.
• Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Evlilik Belgeniz, Boşanma, Muvafakat name
• Diplomalarınız, akademik transkriptler
• Bonservisiniz, çalışma belgeleri, bağ-kur, sigorta belgeleriniz
• Sözleşmeler, Kira Kontratları, Hayvan Pasaportları, Banka Hesap Cüzdanlarınıza özel Yeminli Tercüme Hizmetlerimiz konusunda daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İngilizce Medikal Çeviri

İş medikal çeviri olunca biz genellikle İngilizce ve diğer dillerde alanlarında hem uzman (tıp doktoru gibi) hem de çeviri konusunda uzman kişilerle çalışmaya özen göstermekteyiz. Medikal Çeviri hizmetlerimiz kapsamında rapor çevirileri, tıbbi cihaz çevirileri, medikal ürün broşürleri, web sitesi çevirileri, kullanım kılavuzu çevirileri yapmaktayız.Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.