Özgür Bilgi Kanalı

Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’a reklamın önü açıldı. Artık Instagram’a reklam verebilirsiniz. Peki nasıl mı işte ayrıntılar

Milyonlarca kullanıcının severek kullandığı popüler uygulama Instagram’a reklam vermek artık çok kolay. Instagram’a bireysel ve kurumsal olarak reklam verebilirsiniz.

Instagram’a reklam verebilmek için öncelikle bir Facebook hesabına sahip olmalısınız. Çünkü iki sosyal medya sitesi de aynı şirkete ait. Şuanda Instagram’a reklam verebilmek için mutlaka Facebook hesabınızın olması gerekiyor.

Facebooksayfası ileInstagram‘a reklam verebilmek içinreklamyayınlayacağınızFacebooksayfasının ayarlarını açın. Sonrasında soldaki sekmelerden “Instagram Reklamları” seçin ve açılan bölümde “Bir Hesap Ekle” linkinea tıklayarakInstagramhesabınız ile oturum açın. Sonrasında gerekli ayarları yaparakInstagram’da reklamınızı yayınlayın.

 Instagram’a reklam

Instagram’a şuan 3 farklı türde reklam veriliyor. Bunlar:

– İnternet Sitesine Tıklamalar
– Uygulama Yüklemeleri
– Video Görüntülemeleri
Tüm bunların haricinde verilen reklamların belirli bir kritere uygun olması gerekiyor. Çünkü Instagram verilen bu reklamların kullanıcılar tarafından olumsuz görülmemesi için reklamlara bazı kriterler koyuyor.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.