Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’a reklamın önü açıldı. Artık Instagram’a reklam verebilirsiniz. Peki nasıl mı işte ayrıntılar

Milyonlarca kullanıcının severek kullandığı popüler uygulama Instagram’a reklam vermek artık çok kolay. Instagram’a bireysel ve kurumsal olarak reklam verebilirsiniz.

Instagram’a reklam verebilmek için öncelikle bir Facebook hesabına sahip olmalısınız. Çünkü iki sosyal medya sitesi de aynı şirkete ait. Şuanda Instagram’a reklam verebilmek için mutlaka Facebook hesabınızın olması gerekiyor.

Facebook sayfası ile Instagram‘a reklam verebilmek için reklam yayınlayacağınız Facebook sayfasının ayarlarını açın. Sonrasında soldaki sekmelerden “Instagram Reklamları” seçin ve açılan bölümde “Bir Hesap Ekle” linkinea tıklayarak Instagram hesabınız ile oturum açın. Sonrasında gerekli ayarları yaparak Instagram’da reklamınızı yayınlayın.

 Instagram’a reklam

Instagram’a şuan 3 farklı türde reklam veriliyor. Bunlar:

– İnternet Sitesine Tıklamalar
– Uygulama Yüklemeleri
– Video Görüntülemeleri
Tüm bunların haricinde verilen reklamların belirli bir kritere uygun olması gerekiyor. Çünkü Instagram verilen bu reklamların kullanıcılar tarafından olumsuz görülmemesi için reklamlara bazı kriterler koyuyor.
Detaylı bilgi için tıklayın ⇒ https://www.facebook.com/business/help/1649590841944352

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here