Özgür Bilgi Kanalı

instagram

Masaüstü bilgisayardaInstagramkullanımı genellikle sınırlıdır. ElbetteInstagram’ı cep telefonunda kullanmak fotoğraf veya video çekip anında paylaşmak, fotoğrafları masaüstü bilgisayara aktarıp paylaşmaktan çok daha kolaydır. Ancak Windows yüklü masaüstü bilgisayarınızdaInstagramkullanmak istiyorsanız bunun da çok kolay yöntemleri var.

1. Instagram uygulamasını Windows mağazasından indirin

Instagrammasaüstü bilgisayarlar için resmi bir uygulama yayınlamadan önce Windows 10 yazılımı için geliştirilenInstagramprogramı kullanılıyordu. Bu programı Windows mağazasından yükleyerek masaüstü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bu programlaInstagram’da yüklü fotoğraflarınıza ve videolarınıza ulaşabilir ve düzenleyebilirsiniz. Programı indirip kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Windows 10 yazılımı yüklü olmalıdır.

2. Instagram’ın web sitesinden Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz

Eğer sisteminizde Windows 10 yüklü değilse Instagram’ın web sitesine girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda facebook hesabınız kayıtlıysaInstagram’a giriş yaptığınızda otomatik olarakInstagramhesabınız karşınıza gelecektir. Buradan hesabınıza giriş yaparakInstagram’da kayıtlı fotoğraf ve videolarınıza ve takip ettiğiniz insanların paylaşımlarına ulaşabilirsiniz.

BilgisayarınızdaInstagram’ı mobil görünümünde kullanmak için önce F12 tuşundan geliştirici konsolunu açınız. Konsol açıldığında CTRL + Shift + M tuşlarına basarakInstagram’ın mobil versiyonuna geçiş yapınız.

3. Instagram’ı Bilgisayarınızda Kullanmak için Alternatif Programlar

Instagram’ı masaüstü bilgisayarınızda sınırsızca kullanabilmek için çeşitli programlar mevcuttur. Bu programlar sayesinde hesabınıza fotoğraf yükleyebilir ve fotoğraflarınıza filtreler uygulayabilirsiniz.

Instagram’ı Windows, Mac ve Linux yüklü bilgisayarlarda kullanmak için en iyi programlardan biriRamme’dir. Alternatif programların birçoğu gibiRammeprogramıyla hesabınıza fotoğraf yükleyemezsiniz. Sadece hesabınızı ve paylaşımları görebilir, fotoğrafları beğenebilir, yorum yazabilirsiniz.

4. PC’nizi Android’e dönüştürün

Bazı programlar yardımıyla masaüstü bilgisayarınıza android uygulamalar yükleyip çalıştırabilirsiniz. Bu yöntem için en iyi programlardan biriBlueStacksprogramıdır. Kullanması en kolayAndroidemülatörüdür.BlueStacksprogramının yardımıyla Google Mağazasına giriş yaparakAndroiduygulamaları arasından Instagram’ı bulup bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.