instagram

Masaüstü bilgisayarda Instagram kullanımı genellikle sınırlıdır. Elbette Instagram’ı cep telefonunda kullanmak fotoğraf veya video çekip anında paylaşmak, fotoğrafları masaüstü bilgisayara aktarıp paylaşmaktan çok daha kolaydır. Ancak Windows yüklü masaüstü bilgisayarınızda Instagram kullanmak istiyorsanız bunun da çok kolay yöntemleri var.

1. Instagram uygulamasını Windows mağazasından indirin

Instagram masaüstü bilgisayarlar için resmi bir uygulama yayınlamadan önce Windows 10 yazılımı için geliştirilen Instagram programı kullanılıyordu. Bu programı Windows mağazasından yükleyerek masaüstü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bu programla Instagram’da yüklü fotoğraflarınıza ve videolarınıza ulaşabilir ve düzenleyebilirsiniz. Programı indirip kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Windows 10 yazılımı yüklü olmalıdır.

2. Instagram’ın web sitesinden Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz

Eğer sisteminizde Windows 10 yüklü değilse Instagram’ın web sitesine girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda facebook hesabınız kayıtlıysa Instagram’a giriş yaptığınızda otomatik olarak Instagram hesabınız karşınıza gelecektir. Buradan hesabınıza giriş yaparak Instagram’da kayıtlı fotoğraf ve videolarınıza ve takip ettiğiniz insanların paylaşımlarına ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Instagram’ı mobil görünümünde kullanmak için önce F12 tuşundan geliştirici konsolunu açınız. Konsol açıldığında CTRL + Shift + M tuşlarına basarak Instagram’ın mobil versiyonuna geçiş yapınız.

3. Instagram’ı Bilgisayarınızda Kullanmak için Alternatif Programlar

Instagram’ı masaüstü bilgisayarınızda sınırsızca kullanabilmek için çeşitli programlar mevcuttur. Bu programlar sayesinde hesabınıza fotoğraf yükleyebilir ve fotoğraflarınıza filtreler uygulayabilirsiniz.

Instagram’ı Windows, Mac ve Linux yüklü bilgisayarlarda kullanmak için en iyi programlardan biri Ramme’dir. Alternatif programların birçoğu gibi Ramme programıyla hesabınıza fotoğraf yükleyemezsiniz. Sadece hesabınızı ve paylaşımları görebilir, fotoğrafları beğenebilir, yorum yazabilirsiniz.

4. PC’nizi Android’e dönüştürün

Bazı programlar yardımıyla masaüstü bilgisayarınıza android uygulamalar yükleyip çalıştırabilirsiniz. Bu yöntem için en iyi programlardan biri BlueStacks programıdır. Kullanması en kolay Android emülatörüdür. BlueStacks programının yardımıyla Google Mağazasına giriş yaparak Androiduygulamaları arasından Instagram’ı bulup bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Önceki İçerikNeden WordPress?
Sonraki İçerikEğitimci Koray Varol : Tatilde kendinizi yenileyin!..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz