Özgür Bilgi Kanalı


Intel, Atom işlemciler için yeni adlandırma
Intel, ilk olrak 2009 yılında kullanılan Atom prosedürci ağını mevcut olan 4 rakam düzeninden (belki hafler de dahil olmak suretiyle) daha kullanıcı dostu bir adlandırma şeması haline getirmeye çalışıyor. Atom prosedürciler bundan sonra, premium Core i prosedürcilerinin de taşıdığı üç aşamalı bölünmeyi izleyecek ama farklı bir harf kullanarak bunu sürdürecek.
Intel Atom prosedürciler iyisi, daha iyisi ve en iyisi sırasında x3, x5 ve x7 etiketlerini taşıyacak. Sadece bu değil, Intel’ in PR blog sayfasından da anlaşıldığı gibi değişim yalnızca isim ile sınırlı olmayacak, ilaveten duyurulmaya hazır yeni bir silikon da mevcut.
Yeni Intel Atom x3, x5 ve x7 prosedürcilerin rekabetçi bir pil ömrü sunmasının yanısıra tablet, phablet ve telefonlarda kullanılması amaçlanıyor. Intel Core M ve Core i serisi prosedürcilerin laptoplar ve hibrid cihazlarda kullanımı sürdürülecek.
Bugün ortaya çıkan haber aslında bir ürün duyurusu olmasa da, yeni prosedürcilerin duyurulması için hazırda bekletildiğini gösteriyor. Durum esasen açıkça ifade ediliyor: ”Değişim gelecek nesil prosedürcilerle başlayacak”. İnfografik (ya da bilgilendirme grafiği) açık bir biçimde yeni prosedürcilerden söz ediyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.