Özgür Bilgi Kanalı

Çağımızın internet çağı olması sebebiyle bir çok iş internet üzerinden yürümekte. Firmalar , bankalar , devlet daireleri ve şirketler internet teknolojisini oldukça verimli bir şekilde kullanmaktadır. İnternet teknolojisinin sağladığı imkanlar saymakla bitmezken özellikle son dönemde popüler olan internetten ek kazanç sistemleri kişilere ek gelir sağlıyor. İnternetten para kazanma yöntemleri:
ANKET DOLDURMA
Sabit bir gelir olarak görülmeyen anket doldurma işlemi kişilere ek gelir imkanı sunuyor. Anket firmaları gerçek kişilerle mail yoluyla iletişime geçerek anket başı belirli ücretler ödüyor. Bu ücretlerin ödenmesi için belirli bir kotayı doldurmak gerekiyor. Ayrıca hangi firmadan kaç anket geleceği de belli değil. Çok kazanç sağlayan bir uygulama olduğu söylenemez. Firmalar pazar araştırması yaparken büyük paraları gözden çıkartamıyor. Aylık 50-400 arasında bir rakam kazanmak mümkün. Tabi firmaların hedef kitlesine uyum sağlamanızda çok önemli. Her anket sonuca ermeyebilir ve hedef kitle dışında kaldığınıza dair bir uyarı verebilir. Bu kazanç sistemi için internetten anket rehberi satın alınabilir. Anket rehberinin içeriği para kazandıran anket firmalarının bir listesi şeklinde. Bu sistemle anket kitabı almış veya almamış olsun büyük para kazananları görmedim. Hatta aylık 400 tl üzeri bir kazanç bile görmedim. Özellikle kota sorunu bunun esas sebebi. Örneğin 10 dolara ulaşmadan para çekmek söz konusu değil. Bir çok kullanıcı kota sorunundan üyeliğini sonlandırmakta veya önemsememekte. Ancak ödeme garantisi olan ve kota sorununun daha az yaşandığı sitelerde mevcut. Bu güvenilir siteler:
  • www.napolyon.com 100 TL ye ulaşıldığında para çekilir.
  • https://tr.toluna.com/ 25 TL para biriktiğinde ister nakit isterseniz cep telefonuna TL şeklinde ödeme söz konusudur.
  • www.triaba.com 10 EU olduğunda para çekilir. Anket sayısı fazladır.
  • www.globaltestmarket.com 10 dolar olduğunda para çekilir. Anket sayısı fazladır.
  • www.tr.mysurvey.com puan esaslıdır.
REKLAM İZLEYEREK PARA KAZANMA
İnternet üzerinde 5 , 15 ve 30 saniyelik reklamlar izleyerek reklam başı çok küçük miktar para ödemesi yapılmaktadır. Ayrıca referans üyeler sağlayarak onların her tıklamasından sizde para kazanabilirsiniz. Bu işte de çok fazla para olduğu söylenemez. Ancak referans üyeleriniz çoksa ve günlük yayınlanan tüm reklamları izliyorsa 100 dolar civarı bir para söz konusu olacaktır. Oldukça sıkıcı ve sabır isteyen bir iş. Bu sistemde de premıum üye sistemi geçerli. İster Premium ister ücretsiz üye olabilirsiniz. Burada bilinmesi gereken premium üyeler ücretsiz üyelerden iki kat daha fazla para kazanıyor. Çok fazla tavsiye edilen bir iş olmaması ile birlikte denemek isteyenler için güvenilir siteler :
  • www.neobux.com
  • www.ojoo.com
  • www.clixcence.com
OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMA
Strateji oyunları sayesinde para kazanmak mümkün ancak çok sabır isteyen bir iş. Aylar süren oyunun ardından verim elde edilebiliyor. Bu konuda yaygın 2 adet oyun sitesi var. İlki www.goldentows.com Bu sitede para altın bazında. Köy ve kasaba düzeni sağladıktan sonra altın madenleri kuruluyor. Bu altın madenlerinden elde edilen gelir isterseniz oyun için isterseniz nakit para olarak çekiliyor.
Diğer para kazandıran oyun ise www.marketglroy.com Bu oyunda ise şirket içi çalışmalar , gazete okuma ve savaş yapma gibi etkinliklerle günlük belirli miktarda para kazanılıyor. Kazanılan para önce altına ardından euro ya çevrilerek hesaba transfer edilebiliyor. Bu oyunda hergün düzenli 10 savaş yapmak , çalışmak ve enerji için süt satın almak gerekiyor. Fazla zaman geçirilicek bir oyun değil. Ancak oyun ilerleyip şirket satın alındığında esas para kazanma başlıyor. GoldenTows oyununa göre daha çok tercih edilen ve daha çok kazanç sağlayan bir iş.


Tüm bu kazanç yöntemlerinden faydalanmak için öncelikle bir PayPal sahibi olunması gerekmektedir. Ödemeler paypal üzerinden yapılmaktadır. İyi kazançlar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.