Özgür Bilgi Kanalı

Apple mobil devi sistemi İOS 8.4 güncellemesini 30 Haziran günü yapacağını açıkladı. Apple music desteğinin de olacağını ifade eden firma aynı zamanda Cupertino merkezli teknoloji devinin de güncellemelerini iki saat ileri alacağını ifade etti. Apple firmasının dünya çapında yayın yapacak olan radyo istasyonu Beats 1’in yerel saat 9:00’da yayına başlanması dile getirildi. Sistem ile ilgili olarak güncellemelerin daha erken saate alınması ile 24 saa yayın yapması planlanırken Apple firması için Beats 1 deneyimi olacağını açıklandı. Türkiye için 1 Temmuz zamanında ulaşılmasını bekleneceğini ifade edilmesinin yanı sıra merakla beklenmektedir.

İOS 8.4 sistemine gelecek olan en büyük yenilikler Apple firmasını müzik servisleri ile ilgili olacaktır. Yapılan güncellemeler ile ufak çaplı hataların giderildiğini ifade eden firma aynı zamanda yeni güncellemeler ile Apple müzik uygulaması ve tüm cihazlarda Apple’ın WWDC 2015 etkinliğinde de duyurduğu en büyük yeniliklerden birisidir. Apple kendi yapmış olduğu Music servisini desteklemeye devam edeceğini açıkladı. Apple firmasının Music servisi konusunda ilk üç ayı ücretsiz sunacağını açıklarken sonrası zamanlar için de kullanıcılarından aylık olarak 99 lira ödemesi istemektedir. Tek kişi yerine 6 kişilik grup olması durumunda 14.99 TL karşılığına aile paketinden yararlanacağı ifade edildi.

Apple firması Music sisteminde ilk aşamada 25 bin şarkı sınırlamasını getirdiğini açıkladı. Ancak ilerleyen zamanlarda ise sınırın 100 bine yükseltilmesi beklenmektedir. Bunun yanı sıra Dünya genelinde kullanılacak bir sistem olması ile herkesin beğenmiş olduğu müzikleri sık kullanılanlara ekleyebileceğiniz gibi kaliteli bir şekilde dinlenmenize olanak tanıyacaktır. Kaliteli müzik dinlenmesi konusunda Apple firması Music uygulamasını geliştirilmesi konusunda farklı projeler üzerinde de çalışmaların olacağını açıkladı.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.