Özgür Bilgi Kanalı

iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

Akıllı telefonların en büyük dertlerinden birisi, donma ve yavaşlama sorunudur. Elbette ki Apple şirketinin akıllı telefonları iPhone cihazlarında da bu sorunlar boy göstermektedir. Bu problemleri bir kenara bırakmak ve kaliteli kullanım sağlamak için, telefonlarını fabrika ayarlarına döndürüp, fabrikadan çıktığı haliyle sıfırmış gibi kullanabilirsiniz. Donma, yavaşlama, takılma gibi tüm sorunların eğer teknik bir arızası yok ve yazılımsal, yüklenen programlarla ilgili sorunlar varsa; gidermek mümkün olacaktır.

Bildiğiniz gibi, dışa kapalı bir sisteme sahip olduğu için, normal olarak fabrika ayarlarına döndürmenin mümkün olmadığı iPhone için, iTunes sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tavsiyemiz; öncelikle tüm verilerinizi yedeklemeniz yönünde olacaktır. Çünkü veri kaybı yaşamamak ve belgelerinizi, dosyalarınızı tekrar almak için yedeklemek şarttır.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürmek için ilk olarak telefonunuzu kapatmalısınız. Telefonunuz kapalı durumdayken, iTunes programını bilgisayarınızdan açın. Daha sonra ‘home’ yani telefonda bulunan yuvarlak tuşa basılı tutarken, USB kablosunu PC’nize takın ve bununla birlikte telefonunuzun ekranı açılacaktır. Daha sonra iTunes ekranını takip etmelisiniz. Cihazınızın tanınmasının ardından karşınıza çıkacak ‘Recovery Mod’ yazısına tıkladıktan sonra, işlem tamamlana kadar beklemelisiniz. Bu işlem, telefonunuzu ilk aldığınız hale getirecek ve daha sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır.

Ayrıca Ayarlar bölümünden Genel’e, daha sonra Sıfırla bölümüne gittikten sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil bölümüne girmeniz halinde de, aynı işlemi görecektir. Böylece, iPhone akıllı telefonunuzu, daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz.

Dilerseniz iPhone nasıl kullanılır? makalesini bu siteden okuyabilirsiniz:http://www.basitteknik.com/2017/09/iphone-telefon-nasil-kullanilir/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.