Özgür Bilgi Kanalı

Günümüz girişimcilerinin en büyük hatası herhangi bir iş kurma aşamasında direkt olarak kredilere başvurmak oluyor. Üstelik maddi açıdan hiç bir gereklilik yokken dahi sırf böyle bir imkânları var diye çoğu girişimci ne yazık ki kredi kullanıyor. Oysa ki bu krediler sizlere ancak ileri süreçte kat be kat fazlası ile yardımcı olacaktır.
Üstelik artık kurumsal olacağınız için alacağınız tüm krediler de bu şekilde şirket bazlı olmalıdır ki ancak firmanız adına fayda sağlasın. Tam olarak kurulum işlemleri biter ve çalışır hale gelirse firmanız elde edeceğiniz krediler de, bankaların nezdinde elde edeceğiniz güvende şahıs olan halinize oranla çok daha fazla olacaktır. Buda kobi olarak da çok daha rahat ve etkili kredi seçenekleri sayesin de ihtiyaçlarınızı daha rahat bir şekilde karşılamanız anlamına gelecektir.

KOBİ Seçeneklerini Unutmayın

İş maksatlı kredi çekecekseniz her zaman için KOBİ kredi seçeneklerini göz önünde bulundurmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. Zira kobilere tanınan limit ve diğer tüm konularda ki ayrıcalıklar çok daha sorunsuz bir şekilde kredi alarak işinize harcama şansını sizlere sunacaktır. Bu konuda kobiler için bankaların özel danışmanlıkları dahi bulunmakta. Bu imkânlar sayesin de sadece fikri dahilinde girişim yapmış biri olarak gerekli maddi, kredi desteğini de profesyonel olarak alma ve yanlış adım atmadan çözüm bulma şansına sahip olabilirsiniz.
Gelecek plânlaması, bir iş için kredi çekerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi oluyor. Eğer doğru bir şekilde şirketi hazırlamazsanız, bu şekilde herkesi suçlarsınız. İş ortaklarınız ile bu tür sebeplerden dolayı problemler yaşamanız ise daha ilk dönemler de ciddi bir problem olarak geri döner size.

Gelecekte Kredi Kullanımınız Zorlaşır

Kredilerinizi kullanırken gelecek odaklı düşünmeniz lâzım. Çünkü ilerleyen süreçte yükselme durumunuz olması halinde asıl ciddi paralar lazım olacak ve bu tür ihtiyaçlarınızı eğer kredi geçmişiniz temiz ise çok rahat bir şekilde gidermek mümkün olacak. Önceden kullanacağınız, ödeyeceğiniz ya da sorun yaşayacağınız her türlü kredi durumu ileri de daha ciddi problemlere neden olacaktır.
Unutmayın, sizin için mühim olan girişte rahat etmek değil. Siz, uzun vadeli hareket etmeli ve iş kurma aşamasında sadece giderleri bir şekilde karşılamalısınız. Kredi en son başvuracağınız bir yol olmalı. Sizin temel amacınız işi ilerletmek ve bu doğrultu da iş sayesinde rahat bir şekilde sonradan alacağınız kredi ile daha üst bir noktaya gelmek olmalı. Son olarak alacağınız kredinin limitine ve ihtiyaçlarınıza mutlaka dikkat etmenizi şiddetle öneriyoruz. Zira ihtiyaç üstü kredi almanız sizlere büyük oranda zarar verecektir ve sadece keyf-i harcamalara, borçlanmalara neden olmaktan öteye gitmeyecektir ki buda gelecek vadeli işlerde sorun yaratacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.