iş takip programı

Alt Kategoriler

İş geliştirme ve yönetme açısından şirketlerde veya benzeri kurumlarda kullanılan programların genel adıdır. Genel olarak işleyişi, bir sunucu üzerinde iş yapan ve bu yazılıma çalışanların, tarayıcılar aracılığı ile erişim sağlayarak kullanmasını sağlamaktadır. Tüm kontrolleri kendi isteğiniz ile hazırlamış ve planlamış olduğunuz için istediğiniz her alanda kullanma imkânını sizlere sunmaktadır. Bilinmesi gerekir ki her sektörde kullanılan yazılımlar bir olmamaktadır. Her kurumun kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirmiş ve hazırlamış olduğu yazılımlar vardır. İş yerinde gerekli olacak iş akış planına göre yazılımlar tasarlanmaktadır. Böylece programı kullanabilmek ve uyum sağlayabilmek beklenilenden daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

 

İş Takip Programlarının İş Geliştirme Açısından Katkıları

 

 1. Küreselleşme eğilimlerinin artması ve desteklenmesi,
 2. İşbirliğinin ve dış kaynaklı mali işlerinin yönetilmesi ve desteklenmesi
 3. Pazar konsolidasyonunun etkilerinin desteklenmesi
 4. Yeni çalışma ortamlarındaki eğitimin ve uzaktan çalışmanın desteklenmesi
 5. Yeni ve değişen teknolojilerin kullanılmasının desteklenmesi
 6. Kamunun yenilenen iş dünyasını düzenlemek için vermiş olduğu sistemin desteklenmesi

Bu tarz yazılımlar iş geliştirme ve verimliğinin artması açısından pek çok alanda katkı sağlamaktadır.

Yazılım Çeşitleri Nelerdir?

 

Yazılım birçok dala hakim bir sistemdir. Ancak en çok kullanılan iki tane yazılım çeşidi vardır. Bunlardan biri elektronik yazılım diğeri ise bilgisayar yazılımlarıdır. Bununla birlikte farklılaşan diğer durum yazılımların ihtiyaca göre hazırlanabiliyor olmasıdır. Her kurum veya sektör kendi ihtiyaçlarına ve iş akışına göre yazılımlar tasarlamaktadır. İş yazılımları iş hayatını kolay bir şekilde devam ettirebilmek tasarlanan yazılım çeşitleridir. Bu yazılım türleri isteğe göre elektronik veya bilgisayar yazılımı olabilmektedir. Kullanıcı bunu kullanacağı alana göre hazırlayabilmektedir. Yazılım çeşitleri aşağıda verilmiştir;

 

 1. Bilgisayar Yazılımları: Bilgisayar yazılım kendi içerisinde uygulama, sistem ve bilgisayar programlama yazılımları olarak ayrılmaktadır. Her iş yeri bilgisayar yazılımlarını kendi bünyesine dâhil edebilir.

 

 1. Uygulama Yazılımları: Uygulama yazılımları her hangi bir görevi yapmak için tasarlanmış yazılım türüdür. Örnek olarak, web programı, resim veya video düzenleme, ofis programları uygulama yazılım sistemlerine örnektir.

 

 1. Sistem Yazılımları: Windows veya android gibi donanımların çalışmasını sağlayan yazılımlardır.

 

 1. Elektronik Yazılımlar: Bir veya birden fazla işin yapılmasını sağlayan yazılımlardır. Genel olarak veri okumak ve işlemek gibi cihaza iş yaptıran yazılım türüdür.

 

 1. Bilgisayar Programlama Araçları: Bu yazılım türü kodların bilgisayar üzerinde çevrilmesinden görevlidir. Cihazda hangi dil kayıtlı ise işlem o dil üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 

İş Takip Programı Nasıl Kullanılır?

 

İş takip programı genel bir başlıktır. Belirlenen iş için ayarlanan özel bir yazılım türüdür Hangi işe yazılım hazırlanacağı belirlenmeli ve o şekilde program hazırlanmalıdır. Yetkili bir ekibe ihtiyaçlar doğrultusunda istenilen yazılımın hazırlatılması mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here