Özgür Bilgi Kanalı

Xiaomi Mi CC9 Pro

Son yıllarda akıllı telefon sektöründe hızla ilerleyenXiaomimarkası yine çok konuşulacak bir model ile kullanıcıların karşısında çıkıyor. Bilindiği üzereXiaomi’ninçıkardığı bir diğer model olanMi Mix Alphaekran/kasa oranı ile tüm rakiplerini alt üst etmiş ve kullanıcıların büyük beğenisini toplayarak şirketi uzun süre gündemde tutmuştu. 2 Temmuz tarihinde yapılan etkinlikteXiaomi,Mi CC9, Mi CC9eveMi CC9 Meitu Editionmodellerini de tanıtarak piyasadaki etkinliğini sürdürmeye devam etmişti.

Mi CC9emodeli ise çok kısa bir süre önce Android One programına dahil olmuş veMi A3olarak kullanıcıların karşısına çıkmıştı.Xiaomi’ningüvendiği modellerinden biri olanMi A3, 2000 TL altındaki modeller arasında en iyi seçeneklerden birisi olmuştu. İşte aradan geçen üç aylık bir sürenin ardındanXiaomi,Mi CC9 Promodeli ile yine çok konuşulacak gibi duruyor. Şimdi gelin birlikteXiaomi Mİ CC9 Pro’nunözelliklerine yakından göz atalım.

Xiaomi Mi CC9 Pro

Xiaomi Mi CC9 Pro özellikleri nasıl olacak?

Xiaomi’ninçok güvendiği yeni model akıllı telefonunu 24 Ekim tarihinde Çin’de tanıtması bekleniyor. İlk gelen bilgilere göreXiaomi Mi CC9 Pro, gücünü Snapdragon 730G işlemciden alacak. Böylelikle Xiaomi ilk defa bir telefonunda bu işlemciyi kullanmış olacak. Ancak şirketin bir alt markası olanRedmi,K20modelinde bu işlemci ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Şimdi ilk defaXiaomide bu işlemciyi bir telefon modelinde kullanmış olacak.

İşlemcinin ifadelerinden biri “G”, yani Gaming. Bu ifadeden de anlaşılabileceği üzere bu işlemci oyunlar için özel olarak optimize edilmiş bir işlemci olma özelliğini taşıyor. İşlemci 8 nm fabrikasyon süreci ile üretildi ve 2.2 GHz hızıyla çalışan Kryo 470 çekirdeklerinden oluşuyor. Buna ek olarakXiaomi’ninilk kez tercih ettiği bu işlemcinin Adreno 618 GPU‘yu barındırdığı da belirtiliyor.

Xiaomi’ninkameralarına özel önem verdiği biliyor. Bu modelinde arka kısımdaki dörtlü kamera kurulumuna 64 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamera öncülük edeceği belirtiliyor. Ancak telefon hakkındaki bilgiler bunlarla kısıtlı.Xiaomi Mİ CC9 Pro’nunbatarya kapasitesi, ekran ve kamera çözünürlükleri ile ilgili detaylar şu anda bilinmezliğini koruyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.