Özgür Bilgi Kanalı

Kadınlar tırnaklarının devamlı olarak bakımlı olmasını, güzelliğini ve parlaklığını her zaman korumasını ister. Bu durum normal oje kullanımında pek mümkün değildir ama kalıcı oje tekniği kullanılarak bu tür bir durumun elde edilmesi mümkündür. Devamlı olarak kullanılan ojeleri yenilemek ve tırnaklarına bakım yapmak yerine uzun vadeli olarak aynı rengi kullanmayı tercih eden bayanlar için kalıcı oje uygulaması oldukça cazip gelebilir. Kalıcı oje yaptırmak istiyorsanız bu uygulamayı profesyonel kuaförlere yaptırmanız daha iyi olacaktır. Bu uygulama kurutma ve oje sürmek için özel makineler gerektirdiğinden evde yapılması mümkün olmamaktadır.
Kalıcı oje tırnaklara uygulandıktan sonra UV ışını veren bir cihazda bekletilir. Bu sayede ojenin dayanıklılığı arttırılır. Ojenin dayanıklı kalmasının süresi 10 gündür. Bu zaman içinde ojenin zarar görmesini engellemek için tırnakları uzun bir süre sıcak suda bekletmemeli ve tırnaklar törpülenmemelidir. Kalıcı oje uygulanmaya başlanmadan önce tırnakların kesinlikle manikürlü olması gerekmektedir. Oje uygulamasında birçok renk alternatifi bulunmaktadır. Ojelerin açık renklerde tercih edilmesi üzerlerine farklı renklerde normal ojelerin sürülmesini olanaklı kılar. Kalıcı ojenin tırnaklara üst üste uygulanması tırnaklara zarar verebilir. Bundan dolayı bu oje tekniğinin devamlı olarak kullanılması tavsiye edilmez. Kalıcı ojeyi çıkartmak için de size şöyle bir yöntem önerebiliriz. Uygulayacağınız yöntem şudur. Tırnağın üst tarafı törpülenir. Asetona batırılmış olan minik pamukları tırnakların üzerine koyup bunları alüminyum folyo ile sarınız. Böyle 5 dakika boyunca bekleyiniz. Bu sürenin sonunda ojelerinizin çıktığını göreceksiniz.
Kalıcı oje uygulaması sayesinde bayanlar daha bakımlı, sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olacaktır. Bayanlar ev işleri ile uğraşsalar dahi tırnakları güzelliklerini koruyacaktır. Bunun yanında tırnakları kırılgan olan bayanların tırnakları bu sayede korunacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.