Özgür Bilgi Kanalı

Kamra Inlay Tedavisi

Yaşlılık ile ilerleyen göz problemleri ile ilgili bir çok bilim dalı çalışmalarını sürdürüyor. Öyle ki seneler geçtikçe yapılan ameliyatlar ve uygulanan tedavi yöntemleri de teknoloji ile oldukça kolaylaştı. Ameliyatların süresi ve riskleri de azaldığı gibi yapılan ameliyatlar sonrası hasta kısa zaman içinde taburcu olabilmekte. Yeni teknoloji ile presbiyopi hastaları da eski gözlüksüz ve lenssiz günlerine geri dönebilecek. Kamra Inlay Tedavisi tabiri ile adlandırılan metotta oldukça kısa süren bir ameliyat ile gözün içerisine oldukça hafif bir tabaka yerleştirilir. Yerleştirilen bu özel tabaka gözle görülemeyen bir küçüklükte olduğu için sizin günlük faaliyetlerinizde sizi asla etkilemez. Yapılacak olan ameliyat 3-5 dakika sürdüğü gibi hasta yarım saatlik bir gözlemden sonra taburcu edilir.

Kamra Inlay metodu göz lensine ya da göze her hangi bir kesik ve yakma işlemi yapılmadan gerçekleştirilir. Yakını göremeyen göz lensinin konumu değiştirilerek göze gelen ışıkların kırılma açısı değişir. Buna bağlıda göreceğimiz görüntüleri bulanık görmeyiz. Oldukça basit bir mantık ile yapılan ameliyat sonrası hasta eski günlerindeki gibi görmeye devam eder. Ayrıca eğer gözünüzde uzağı görememe gibi bir problemde varsa aynı ameliyat ile birlikte bu problemlerden de kurtulabilirsiniz. Göze hiç bir şekilde bıçak ya da yanık tedavisi uygulanmadığından iltihaplanma ya da mikrop kapma gibi bir riskiniz de olmaz. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatta hasta acı çekmediği gibi ameliyat sonrası sadece biraz batma ve sulanma probleminden sonra göz tamamen eski sağlıklı günlerine geri döner.

Kamra Inlay metodu, Kamra Inlay


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.