Özgür Bilgi Kanalı

KEMİK GÖZLÜKLERİN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI
Kemik gözlük özellikle gözlüğünü çok sık çıkartıp takan kişiler için oldukça avantajlıdır. Çünkü gözlük her çıkartıp takmada azda olsa yamulur bu anlamda kemik gözlük diğer gözlük çeşitlerine göre daha avantajlıdır. Kemik gözlük kullanımı daha rahattır. Çünkü çerçevesiz bir gözlük kadar dikkat gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Kemik gözlüğü ilk alırken kullanılmış olam malzemeyi kaliteli seçerseniz gözlüğün dayanıklılığı o derece artar ve rahat kullanım sağlar.
Kemik gözlüklerin avantajlarından birisi göz numarasının büyük olmasından dolayı buna paralel olarak kalınlaşan gözlük camının bu çerçevelerle gizlenmesi ve daha ince görünmesini sağlamasıdır. Kemik gözlükler diğerlerine göre daha ağır olacağından burun ekartmanı iyi ayarlanmalı ve iz yapmayacak olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü ekartmanı iyi ayarlanmamış gözlükte burun kenarında yaralar oluşabilir, sürekli düşebilir ya da ço fazla sıkabilir ki bu da baş ağrısına sebep olur. Yani kemik gözlüklerin avantajı ve dezavantajı kişinin gözlük seçine bağlıdır. Yüz hatlarımıza ne kadar uygun gözlük seçersek bizim için o kadar avantajlı olur. Çerçevesiz gözlükten kemik gözlüğe geçenlerin büyük çoğunluğu kemik gözlüğün dayanıklı olmasından dolayıdır. Estetik görünüm her iki çeşit içinde kişiye bağlı olarak değişse de dayanıklılık anlamında kemik gözlükler açık ara avantajlıdır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.