Özgür Bilgi Kanalı

Kendi Modanızı Kendiniz Yaratabilirsiniz
Moda kavramı sadece belli kesimler tarafından belirlenen çizgide gitmek demek değildir. Moda, insanın tamamen kendine göre yaratabileceği çok geniş bir kavramdır. Her yıl belli renkler ve çizgiler moda olsa da, siz kendi dünyanızda tamamen size yakışan bir moda çizgisini oluşturabilir, tamamen bu çizgide giyinebilirsiniz. Hatta bu şekilde daha şık, daha dikkat çeken bir kadın dahi olabilirsiniz.
Günümüzde moda dünyası çok geniş ve gelişmiş bir durumdadır. Bir çok farklı alanda moda ile ilgili gelişmeler yaşanmakta, sürekli olarak yeni üretimler tamamen o yılın, o dönemin modasına göre insanlara sunulmaktadır. Biz, tüm bunların dışında kalmanızı ve o gün, o an isteğinize göre kendi modanızı şekillendirmenizi öneriyoruz. Bu şekilde daha etkili bir sürece sahip olmanız da mümkün olacaktır. Bu süreç, çevrenizde daha dikkat çeken bir kadın olmanıza yardımcı olan, her giydiği ile akıllara kazınabilen ve konuşulan birine dönüşmenizi sağlayacaktır. Bizlerinde bu konuda sizlere hazırladığı bir kaç ufak önerisi var. Bu öneriler ile daha dikkatli adımlar atabilirsiniz.
Kendi Modanızı Yaratmanıza Yardımcı Öneriler
1) Ne zaman ne giyeceğinizi iyi seçmelisiniz. Modadan bağımsız kalmanız, iş hayatıyla sokak yaşamında aynı kıyafetleri giymeniz gerektiği anlamına gelmez.
2) Kendi modanız, o yıl belirlenen sabit renklerden bağımsız olabilir. Fakat uyumsuz renkleri farklı olmak adına sürekli bir arada kullanmak ise sizi rüküş yapabilir.
3) Moda demek, farklı olmak demek illâ pahalı markaları seçmeniz anlamına gelmez. Bu nedenle ufak farklılıklar, yeni kumaşlar ile dahi hem daha ucuz, hem daha şık giysiler elde edebilirsiniz.
4) Kendi modanızı sadece giysi konusunda değil, saçlarınız ve makyajınız konusunda da göstermeniz, hissettirmeniz lâzım. Ancak bu şekilde hem farklı, hem de şık ve uyumlu bir görünüm elde etmeniz kısa süre içerisin de mümkün hale gelebilecektir.
5) Rahatlık ön plânda olsun… İş hayatı gibi önemli durumlar dışında önceliğiniz sizin rahatlığınız olsun. Kasılmak, zorlamak ve sevmediğiniz parçaları sırf güzel görünmek için giymek sizi daha rüküş yapabilir. Unutmayın, kendi modanız; öncelikle sizi şık ve rahat göstermelidir. Asla dışarısı için moda konusunda hareket etmemelisiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.