Özgür Bilgi Kanalı

KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Koç burcu insanı otoriter , hareketli ve aceleci bir yapıya sahiptir. Oldukça dobra bir yapısı olan koç burcu insanı çevresinde çoğu zaman kırıcı olarak nitelendirilir. Dobra olmalarında aceleci tavırlarının etkisi büyüktür. Çünkü koç burcu insanı düşünmeden hareket edip daha sonra hatalarının farkına varır. Buna karşın inatçı ve otoriter yapısı özür dilemesine ve pişmanlık hissini belirtmesine engel niteliktedir. Dikkatleri çok kolay dağılır ve çabuk sıkılırlar. Genel ifade ile gerginlik ön plandadır. Koç burcu insanı sıkıya gelemez.
 • Koç burcu insanlarının enerji seviyeleri oldukça yüksektir. Mutlu oldukları zaman etrafa pozitif enerji yaymada bir numaradırlar.
 • Kolay sinirlendikleri için onlara karşı yaklaşımda daha hassas olmak gerekir. Kin tutmamalarına karşın kırıcı olabilirler. Eğer koç burcu insasanın huyuna giderseniz güler yüzlü ve sevecen tavırlarıyla asla kaybetyeceğiniz bir dost kazanmış olursunuz.
 • Koç burcu insanı kesinlikle maddiyatçı değildir. Dolayısıyla paraya önem verdikleri söylenemez. Bu sebepten oldukça cömert ve bonkör olan koç burcu insanıyla asla sıkıntıya düşmezsiniz.
 • Koç burcu insanı ortamda bulunan en popüler kişidir ve iki koç insanının bir arada olması gerginlliğe ve otorite kavgasına neden olabilir. Bu sebepten koç burcu kendisiyle bir çok ortak özellik taşıyan ve daha ziyade zarif özellikler sergileyen aslan burcu ile büyük bir uyum içindedir.
 • Oldukça etkileyici olan koç burcu insanı insanların zihinlerinde ne olup bittiğini az çok çözmüştür. Dolayısıyla çabucak dikkatleri başka yöne çekebilir ve insanları istediği yöne doğru çekebilir.
 • Biraz bencil olan koç burcu insanı Ben merkezli yaşar. Sürekli övgü bekleyişindedir ve dinlenilmekten çok haz eder. Böylesine zeki ve enerji dolu bir insanı dinlerken sıkılmak zaten mümkün değildir.
 • Haklı veya haksız olsun koç burcu erkeği çabuk öfkelenir. Onunla zıt görüşlere sahipseniz oldukça çekingen davranmanız da fayda var. Çünkü koç burcu insanı kendini bir şekilde haklı çıkaracak ve tezini çürütecektir.
 • Özgüven noktasında sınır tanımaz. İnsanların ne düşündükleri onun için hiç bir şey ifade etmez.
 • Koç burcu insanı özgürlüğüne çok düşkündür. Kıskanılmaktan kesinlikle nefret ederler. Sadece çok değer verdiği insanlara karşı bir miktar toleranslı davranabilir ancak koç burcunun birine ççok değer vermesi uzun zaman alır.
 • Koç burcu insanı hedefleri doğrultusunda her yola başvurabilir. İstediğini elde edene kadar asla durmaz. Yeter ki aklına koysun!
 • Koç burcu insanı yapacağı işleri planlar ama her defasında ihmalkar davranışlar sergileyerek bir çok planını iptal etmek zorunda kalır. Dikkatsiz ve düşüncesiz tavırlar içerisine giren koç burcu ihmalkarlığı nedeniyle yaşadığı olumsuzlukların bedeli her ne ise onu öder, asla kaçmaz.
 • Koç burcu insanı ön planda olmaya alışkın olduğu için içine kapanık değildir. İçin kapanık olmamasının bir diğer nedeni ise savaşçı ve zeki olmasıdır. Bu uğurda karşısındakileri kırıp dökmekten asla çekinmezler.
 • Koç burcu erkeği işini önemsemez. Bu konuda daha çok hobi gibi yaklaşımlar sergiler. Paraya düşkün olmamasından dolayı bu davranışlar içerisinde olduğu düşünülmektedir.
 • Koç burcu insanı aşk hayatında da otoritesini devam ettirir. Bundan dolayı ilişkisinde bazen çelişki söz konusu olabilmektedir. Bunun dışında koç burcu insanı çekici ve etkileyicidir. Yeri geldiğinde sevgisini yeri geldiğinde öfkesini ön planda tutar. Koç burcu insanıyla beraberseniz ona güvenebilirsiniz. Ancak sabırlı olmanızda fayda var.
Koç burcu insanının olumlu yönleri : güvenilirlik , yüksek pozitif enerji , cesur , atılgan, tutkulu ve hırsı olmasıdır.
Koç burcu insanının olumsuz yönleri : otoriter , inatçı , meraklı , bencil , tembel ve kendi doğruları olması gibi olumsuz yönleri vardır.
Koç burcu ünlüleri : Evliya Çelebi , Neşe Karaböcek, Kayahan , Fatih Sultan Mehmet , Nurgül Yeşilçay , Okan Bayülgen , Cem Karaca , Erol Evgin , Russel Crowe , Charlie Chaplin, Adolf Hitler , Mariah Carey


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.