Özgür Bilgi Kanalı

Flormar Kozmetik Bayilik, Flormar Kozmetik Franchise, Kozmetik Dükkanı Açmak İstiyorum
İtalya’nın Milano kentinde 1970 yılında kurulan Flormar, 1972’de tüm üretimini Türkiye’ye taşımıştı. Halen şirketin üretim tesisleri Gebze’de bulunuyor. Bu tesisler ayda 7 milyon parça üretim kapasitesine sahip. Flormar, halen 84 ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’de 98, yurtdışında 149 olmak üzere 247 mağazası var. Bu mağazaların bir kısmı franchising sistemiyle açılmış.
Flormar Yönetim Kurulu Üyesi Alp Şenbay, “2012’de 75 yeni mağaza açmayı planlıyoruz. Bunların yarısı Türkiye, yarısı ise yurtdışında açılacak, özellikle mağazalarımızın olmadığı Almanya. Ingiltere ve Hollanda’da mağazalaşmayı planlıyoruz” diyor.
Yurtiçinde açılacak tüm mağazalar şirket tarafından işletilecek. Yurtdışında ise bazı lokasyonlar franchising sistemiyle açılacak. Flormar mağazalarında yaklaşık bin 450 çeşit ürün bulunuyor. Bunlar arasında renkli kozmetiğin yanı sıra kişisel bakım ve parfüm kategorilerindeki ürünler de var.
Öte yandan Flormar. Türkiye’deki ilk kiosk’unu 2008 yılında Edirne’deki Kipa AVM’de açmıştı. İlk cadde mağazası ise 2010 sonunda Bağdat Caddesi’nde hizmete girdi. 6 ay sonra aynı caddede bir mağaza daha açıldı. Ardından İstiklal C’addesi’nde ki mağaza devreye girdi…
Telefon: 0262 751 03 33
E-posta: info@flormar.com
Web: flormar.com

florame kozmetik bayilik, florame kozmetik franchise, florame kozmetik franchising, kozmetik dükkanı açmak isityorum
FLORAME
Fransa’dan ithal ediliyor
Yaklaşık 20 yıldır organik kozmetik alanında faaliyet gösteren Fransız markası Florame. 2010‘da Alda Dış Ticaret distribütörlüğünde Türkiye pazarına girmişti. İşe organik esansiyel yağ üretimiyle başlayan Florame. daha sonra organik kozmetik ürünlerini de bünyesine ekledi. Halen aromaterapi ürünleri, kadınlar ve erkekler için yüz ve vücut bakım ürünleri, şampuanlar, duş jelleri. deodorantlar, vücut losyonları, bakım ürünleri, çiçek suları, organik bitkisel yağlar, sabunlar ve parfümlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip.
Florame’ın ürünlerinin tümü organik sertifikalı. Ürünlerini Türkiye genelinde piyasaya sunmaya hazırlanan şirket, bu doğrultuda bayilikler verecek.
TeLefon: 0212 670 33 03
Web: florame.com.tr
soapville bayilik veriyor, soapville franchise, soapville franchising, soapville franchise şubesi açmak
El yapımı bitkisel sabun, el yapımı mum, tütsü, bitkisel yağ… Bu ve benzeri ürünleri üreten Bursa merkezli Soapville, 2009’da kuruldu. Şirket, bu yıl 1′i kendisinin isleteceği, 3′ü de franchise şeklinde olmak üzere 4 yeni mağaza açacak. Franchise şubeler İstanbul’da açılacak. Şirket tarafından işletilecek mağaza ise Bursa’da hizmete girecek.
Soapville. franchise giriş bedeli talep etmiyor. Bir mağazanın yatırım tutarı metrekare başına 750 ile bin TL arasında değişiyor. Bu rakama ürün ve dekorasyon masrafları dahil. Mağaza büyüklüğü ise 30-100 metrekare arasında değişiyor.
Soapville, mağazanın yanı sıra dört farklı konseptte kiosk’lar da açıyor. Bunların yatırım tutarı ise 300 ile 20 bin TL arasında değişiyor. Soapville mağazalarında her biri kendi içerisinde en az 5-6 alt gruba ayrılan 5 farklı ürün grubu bulunuyor.
Toplam ürün çeşidi ise 800‘e yaklaşıyor. Soapville’nin büyüme planları sadece mağaza açmakla sınırlı değil. Şirket, bu yıl iki yeni markasını daha piyasaya sunmaya hazırlanıyor.
Telefon: 0224 225 55 66
E-posta: info@soap-ville.com
Web: soap-ville.com

doğacı sabun bayilik, Kayısı kremi, kayısı meyve çayı, hediyelik kayısı şeklinde sabunlar, kayısı güzellik seti, kayısı yağlı makyaj temizleme mendili, zeytinyağlı sabun tozu
DOĞACI SABUN
Almanlara kayısı sabunu satıyor
Malatya merkezli Doğacı Sabun, doğal içerikli farklı ürünler geliştirmek için Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Nitekim bu çalışmalar sonucunda kayısı çekirdeği yağı üretmiş. Ardındım bu yağı kullanarak kayısı sabunu üretimine de başlamış. Bu ve benzeri çalışmalar sonucunda şirketin ürün çeşidi 16′a yükselmiş. Kayısı kremi, kayısı meyve çayı, hediyelik kayısı şeklinde sabunlar, kayısı güzellik seti, kayısı yağlı makyaj temizleme mendili, zeytinyağlı sabun tozu ve kil bunlardan ilk akla gelenler…
Doğacı Doğal Kozmetik Ürünleri’nin sahibi Murat Özden, 2010 da 80 ton kayısı kremi 100 ton sabun ve 60 ton kayısı yağı ürettiklerini söylüyor.
Bu üretimin büyük bir bölümü iç pazarda satılıyor. Özden “İhracata da başladık. Almanya’ya kayısı sabunu ve kremi satıyoruz. Malezya, Irak ve KKTC’ye de ihracatımız var. Malezya’dan en çok kayısı yağlı makyaj kremlerine talep var” diyor.
Doğacı Sabun un halen Ankara. İstanbul ve İzmir’de bayileri var. Diğer illerde de bayilikler verilecek. Bayilik yatırım tutarı 30 bin TL civarında. Doğacı Sabun, ihracat yaptığı ülke sayısını artırmayı planlıyor.
Telefon: 0422 238 27 49
E-posta: info@dogacisabun.com.tr
Web: dogacisabun.com.tr
Firma İsmi : PN PARFUME
Bayilik Kategorisi : KALİTELİ + UCUZ AÇIK PARFÜM BAYİLİĞİ
Kuruluş Yılı : 2002
Şube Sayısı : 30
Firma Tanıtım : PnParfume; Yüksek kaliteyi uygun fiyatlara sunarak, çok yüksek fiyatlara satılan parfümleri alabilen küçük bir kesimin değil. Büyük kitlelerinde güzel kokma isteğine cevap verebilmek için kurulan pn parfume bir pien parfume kuruluşu ve alt markasıdır.
10 yılı aşkın bilgi, birikim ve tecrübemiz ve sadece parfüm üretiminde uzmanlaştığımız silivri’de bulunan üretim tesisimizde sağlık bakanlığının zorunlu kılmış olduğu üretim standartları ve denetimi altında parfüm üretimimiz gerçekleşmektedir. Aynı zamanda pn parfume ; ab normlarında ve “ıfra” ‘internatıonal fragrance associatıon’ ve “rıfm” ‘research ınstıtute for fragrance meterials’ standartlarına uygun hammadeleri seçerek yüksek kalitede ürettiğimiz parfümlerimizi uygun fiyata sizlere sunmaktadır.
Bayilik Şartları : PN Parfume’ nin onaylayacağı bir il , İlçe yada AVM’de (Franchising) bayilik almak mümkün. Bayilik çalışmalarında bazı kriterleri dikkate alan firmamız, özellikle, mağazanın konumun önemine dikkat ediyor ve yer seçiminde yönlendirici oluyor. Şartlarımız arasında PN Parfume mimari konseptinin değiştirilmeden uygulanması, mağazanın işlek ve popüler bir cadde üzerinde olması, en az 10 m2’ile 30 m2 lik bir alan bulunması, cephesinin makul bir şekilde açık bulunması, fark edilebilir bir noktada olması, dekora sadık kalınması, PN Parfume ait tüm ürün çeşitlerinin bulundurulması ve başka ürün satılmaması gibi şartlar yer almaktadır.
Ürün çeşidinin tamamının bulundurulmasını gerektirmektedir. Satışta zorunlu herhangi bir kota uygulamamız ve en az sipariş gibi zorunlu bir yaptırımımız bulunmamaktadır.
Bayilik ile ilgili Desteklerimiz : Magaza açılış sürecinde Tabelalar, görseller ve satışı destekleyici ürünler gibi bi takım ürünleri firmamız bayilerine ücretsiz hediye etmekte ve siz yatırımcılarla birlikte taşın altına elini koymaktadır.
Bayilik Yatırım Maliyeti ve Ortalama Kar Marjı : Dekarasyon + Ürün (3000 adet 55cc parfüm) ortalama yatırım maliyeti 15.000 TL ile 20.000 TL arasında olmaktadır. PN Parfume bayilerinden Franchising sistemine giriş bedeli , satılan üründen kar marjı ve reklam desteği gibi ödemeler talep ETMEMEKTEDİR. ORTALAMA KAR MARJI %100
Bayilik için ek şartlarınız : Kozmetik sektörünün kriz ortamında bile etkilenmemesi siz yatırımcılar açısından önemli bir faktördür. Bir çok sektör iç ve dış rekabet koşulları , indirim yada kampanya dönemlerinin belirsizliği nedeniyle zor şartarda çalışmaktayken PN Parfume gerek yatırım maliyetleri gerek karlılık oranları ve yaptığınız yatırımın geri dönüşünü diğer sektörlerde yapılan yatırımlar ile de kıyaslayınca bu alanda PN Parfume’den franchising almanız doğru olacaktır.
PN Parfume’nin Franchising sisteminde bütün enerjinizi magazaya ayırmadan diğer işlerinizlede ilgilenebilirsiniz. Ürün peşinde koşmak, o parfüm satarmı , bu parfüm kokarmı diye düşünmek ve binlerce ürün stok takibi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. :Bu anlamda PN Parfume belirli bir marka değeri oluşmuş, kurumsal alt yapısı tamamlanmış, lojistik desteği tam ve eskizsiz belirli bir sistem ile 10 yılı aşkın sektör ve perakende tecrübesi ile çalışan bir firmadır.
YATIRIMCI ADAYLARINDA ARADIĞIMIZ ÖZELLİKLER
Öncelikle girişimcilerin bu sektörde iş yapmaya heyecan ve istekli olmaları gerekmektedir. Günümüz mağazacılık anlayışına uygun hareket etmeleri, mağazada PN Parfume nin ürünlerinden başka ürün bulundurmaması ve ürettiğimiz tüm ürünlerden bulundurmaları gerekmektedir. Bayi adaylarının bu şekilde bir çalışma sistemine hazır olması, dekorumuza sadık kalması ve magaza için uygun lokasyonda olmaları gibi şartların yanı sıra PN Parfume magaza yatırımı yapabilmek için gereken finansal koşullara sahip olmaları gerekmektedir.
İletişim Bilgileri
İlgili Kişi : HAKAN YILAN
Telefon : 0542 333 91 42
Web : www.pnparfume.com
E-posta : hakan@pienparfume.com.tr
Adres : YENİ SANAYİ SİTESİ E-BLOK NO:8 SİLİVRİ – İSTANBUL
Ökotek Kozmetik Bayilik Veriyor, Ökotek Kozmetik Franchise

Ökotek 1994′te Nesrin Barlas tarafından kuruldu. İlk şubesini İstanbul Bakırköy’de açan firmanın halen 7 şubesi bulunuyor. Ökotek Ekolojik Ürün marketlerinde ilk yıllarda gıda ve kozmetik ürünleri bulunuyordu. İlerleyen yıllarda kozmetiğe odaklanan şirketin mağazalarında artık sadece kozmetik ve bakım ürünlerine yer veriliyor.
Ökotek’te sertifikalı ekolojik kozmetik ve bakım ürünlerinden oluşan 600 çeşit ürün bulunuyor. Bunlar arasında ise dünyaca birçok marka göze çarpıyor.
Ökotek Ekolojik ürün marketleri Genel Müdürü Şebnem Şener franchising sistemiyle yeni şubeler açacağını belirtiyor.ÖkoTek’in franchise giriş bedeli 10 bin euro. Ortalama işletme sermayesi ise 7-10 bin euro arasında değişiyor. Reklam katkı payı ise %3 , sürekli franchise ödemesi ise %5 olarak belirlenmiş. Merkezi yerlerde mağazalar açmaya öncelik veren şirket en az 35 m2 büyüklüğündeki işyerlerini tercih edecek.
Telefon: 0212 671 91 58
E-posta: info@okotek.com.tr
Web: okotek.com.tr
Pien Parfume Açık Parfüm Bayiliği
Firma İsmi : PİEN PARFUME
Bayilik Kategorisi : KOZMETİK-AÇIK PARFÜM BAYİLİĞİ
Kuruluş Yılı : 2002
Şube Sayısı : 20
Firma Tanıtımı : 2002 yılında kurulan ve sadece parfüm konusunda uzmanlaşan PİEN PARFUME mağazalaşmaya devam etmektedir.
PİEN Parfume T.C. Sağlık Bakanlığının zorunlu kılmış olduğu üretim standartları ve denetimleri altında Silivri’de bulunan üretim merkezinde Avrupa Birliği normlarına ,IFRA (İnternatıonal Fragrance Associaton) ve RIFM (Research Institıte For Fragrance Meterials) standartlarına uygun hammaddeleri seçerek üretimini gerçekleştirmektedir.
PİEN Parfume kozmetik- kişisel bakım sektörüne yön veren tüm parfüm çeşitlerini ürün yelpazesinde bulundurmaktadır.
İlk mağazasını Silivri’de açan PİEN Parfume 14 bayisi ile sektörün lider markalarından olup, Sforzo Kurumsal Danışmanlık’ın iş ortaklığı ile birlikte daha profesyonel bir oluşuma adım atmıştır.
Cinsiyet ve yaş ayırımı yapmaksızın tüm tüketicilere hizmet veren PİEN Parfume her şehire bir bayilik verme hedefiyle daha da büyüyor.
PİEN Parfume kişisel bakım sektöründe düşük maliyet, küçük bütçe ve yüksek kar marjıyla birlikte avantajlı bir yatırım haline gelmiştir.
Lojistik ve altyapı yönünden ciddi bir güce sahip olan PİEN Parfume eğitim,yönetim ve operasyonel desteğiyle birlikte yapılan yatırımı kısa vade de geri kazandırmaktadır.Böylece risksiz olan bu sektörde iyi bir iş sahibi olabilirsiniz.
Sforzo Kurumsal Danışmanlık’ın yaptığı araştırmalara göre; olası krizler, rekabet koşulları ve mali sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda, büyük bir zincirin parçası olmak riski azaltan sayısız avantajlar sağlamaktadır.
KRİTERLERİMİZ:
• 10 m2 ve üzeri, ana arterler, şehir merkezleri ve alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalar tercih edilmektedir.
• Tarafımızca standart olan dekor kullanılmalıdır.
• Şirket politikalarına paralel yönetim anlayışı hakim olmalıdır.
• Yatırım için gerekli finansal güce sahip olunmalıdır.
Herhangi ürün ve stok maliyeti kotası bulunmamaktadır. Yatırımcıların tercih ettikleri ürünlerden koli bazında sipariş verme zorunluluğu yoktur.Böylelikle bayilerimizin, satın alım gücü artmakta ve günümüz rekabet koşullarında müşterilerin çok çeşit bulabildikleri mağazalar yaratılıp yüksek satış – yüksek stok devir hızına ulaşılmaktadır.
SEKTÖREL ANALİZ VE OLUŞAN PAZAR PAYI:
Kadın ve erkek kategorilerin tamamını içinde barındıran ürün yelpazesiyle tüm tüketicilere hitap etmektedir.
Pien Parfume’de ürün başına düşen perakende satış fiyatlarının düşük olması müşterinin alım gücünü arttırmaktadır.
Araştırmalara göre olası krizlerde en az etkilenen sektörlerden birinin,m2 başına düşen müşteri giriş sayısının en yüksek olduğu mağazalarla kişisel bakım firmalarına ait olduğu kanıtlanmıştır.
Sektördeki bazı tekstil firmalarının ve marketlerin parfüm için stand ve reyon ayırmaları da sektöre olan yoğun ilginin kanıtıdır. Ancak müşterilerin tercihi mağazaların içinde bulunan küçük stand ve reyonlardan ziyade, geniş ürün yelpazesi barındıran, tüm koleksiyonun sergilendiği kişisel bakım mağazalarıdır.
BAYİLİK İÇİN GEREKEN TOPLAM YATIRIM MİKTARI:
Ortalama 10 m2 mağaza için, dekorasyon ve ürün maliyeti dahil yaklaşık olarak toplam yatırım miktarı 25.000 TL’ dır.
AYLIK ELDE EDİLEBİLİCEK TAHMİNİ CİRO (MİNİMUM MAXİMUM) :
10 m2 bir mağazanın aylık yaklaşık minimum 10.000 TL, Maximum 30.000 TL ciro yapması gerekir.
Bayilik Şartları : Minimum 10 metre mağaza
Bayilik ile ilgili Desteklerimiz : Eğitim,Lokasyon bulma,Dekorasyon takibi ve uygulama,Mağaza Dizayn
Bayilik Yatırım Maliyeti ve Ortalama Kar Marjı : 10 m2 mağaza için yatırım maliyeti 25.000 tl kar marjı %100 ve üzeri
İletişim Bilgileri
İlgili Kişi : Ayten ATASOY (Marka Müdürü)
Telefon : 0533 607 04 87 / 216 441 85 56
Web Sitesi : www.pienparfume.com.tr
E-posta Adresi : ayten@pienparfume.com.tr
Adres : Bağdat caddesi No:458/11 Maltepe/İstanbul
Durance Kadın girişimciler arıyor
Kozmetik ve ev bakımı alanından doğal ürün satışı yapan Durance, Türkiye genelinde bayiler arıyor. İstanbul ve Ankara’da franchise’ları bulunan şirket, her ile franchising vermeyi planlıyor. Markanın Türkiye Temsilcisi Özlem Oktar Varoğlu, “Markamız Japonya, Norveç, Almanya, İtalya, ABD basta olmak üzere birçok ülkede satılıyor. Yurt dışına yönelik olarak da Kıbrıs ve Gürcistan’ı değerlendiriyoruz” diyor. Varoğlu, özellikle kadın girişimcilere franchise vermek istediklerini sözlerine ekliyor.
Türkiye’de ilk kez! Sağlıklı ve keyifli bir işiniz olsun diye franchise veriyoruz.
Durance çevreci ve doğal yaşam tarzını benimsemiş girişimcilere keyifli bir iş olanağı vadediyor.
Durance doğallık, güzel kokular, kalite, sadelik ve zerafete önem verenlerin vazgeçemediği bir marka. Ürünlerimizin çoğu organik tarım sertifikalandırma kuruluşu ECOCERT sertifikasına sahip.
Doğallık oranı en az %95 olan cilt bakım, kişisel bakım ve mekan kokuları, son derece şık Durance Butik’lerde satışa sunuluyor.
Durance’ın keyifli dünyasında işiniz yaşantınıza renk katsın.
Durance ürünleri en az %95 oranında doğaldır.
Paraben, phenoxyethanol, propylen glycol, sodium laureth sulfate içermez.
Hayvanlar üzerinde test edilmez.
İşin Aynası
Uygun yer: Mağazaların 30 m2’den küçük olmaması gerekiyor. Kentin en işlek caddeleri ya da AVM’ler bu iş modeli için uygun.
Yatırım maliyeti:
Toplam yatırım maliyeti 50 bin TL civarında. 10 bin Euro franchise giriş bedeli alınıyor.
Durance Türkiye Temsilciliği:
Nenehatun C. No: 72/5 GOP Ankara 11: +90312 4465995
Nişantaşı Butik • Karum Butik • Nenehatun42 Butik
Web: www.durance.com.tr
Başvuru için: kurumsal@durance.com.tr
Fresh Line Franchise giriş bedeli 10 bin Euro
Fresh Line Organik fırsat
Cilt, saç ve vücut için doğal ve organik kozmetik ürünlerinin satışı yapan Fresh Line, zararlı kimyasal içermeyen, doğal ve organik içerikli ürünler sunuyor. El yapımı sabunlar, katı şampuanlar ve aromaterapi topları Fresh Line’nın
ürünleri arasında yer alıyor. Bugün toplam üç mağazayla Ankara ve Eskişehir’de faaliyet gösterdiklerini söyleyen Fresh Line Kurumsal Gelişim Direktörü Canan Akkan Erdem, bu yıl İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Kayseri’ye franchising vereceklerini ifade ediyor.
Fresh Line, 1992′de kurulmuş olmasına rağmen hikâyesi çok daha eskilere dayanıyor. Aslında her şey torununa onlarca güzellik reçetesi miras bırakan büyükannemin mutfağında başladı. Bu talihli torun benim. Bu reçeteler, az bir sermaye ve çokça kararlılık ve inançla ürünlerinde sadece taze meyveler, otlar, yağlar, çiçek özleri ve yağ esansları kullanan bir şirket kurdum.
Kozmetik tüketicileri Fresh Line’ı çok sevdiler. Şirket uluslararası varlık göstermeye ve güçlü bir şekilde büyümeye başladı. Bugün hepimiz firmamızın bir varlık nedeni olması gerektiğine inanıyoruz. Fresh Line ailesi olarak bizim varlık amacımız insanlara faydalı olacak yüksek kaliteli ürünler üretmektir. Müşterilerimizin sağlığını korumak için ürünlerimizde kullandığımız hammaddelerin kökenine ve etkinliğine dair var olan en sıkı kriterleri takip ediyoruz. Formüllerimizin hiçbiri petrokimyasallar, zararlı koruyucular, sentetik yumuşatıcılar ve hayvanlardan elde edilen maddeler içermez. Çevremize saygı duyuyoruz ve ekosistemimizin korunması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle hayvanlar üzerinde test edilmiş hammaddeleri satın almıyoruz ve geri dönüşümlü ambalajlar kullanıyoruz.
Yaptığımız işten, yani bol bol hayal gücüyle mutfak heyecanı yaşayarak el yapımı özgün kozmetikler üretmekten, büyük keyif alıyoruz. Sadece birer meta olmayan, neredeyse yenecek güzellikte sanat eserleri olan ürünlerimizle gurur duyuyoruz.
‘Doğal’ kelimesinin ticari kaygılarla yanlış şekilde kullanıldığının, sömürüldüğünün ve bunun tüketicilerde güvensizlik yarattığının farkındayız. Fresh Line mütevazı bir gelişme çizgisi izleyerek inandığı değerlerden vazgeçmeden Yunan tarihine uluslararası saygınlık kazandırmayı ve dürüst bir çalışmayla bir marka yaratmayı hedeflemektedir.
Markamız
Fresh Line bir Yunan doğal kozmetik markasıdır. Markanın arkasında geçmiş günlerden gelen bir hikaye ve hassas bir çalışma vardır. Her ürün markanın felsefesini yansıtır. Tüm ürünler el yapımıdır ve mutfaktan, bahçeden alınan taze içerikler, esansiyel yağlar kullanılarak yüz, vücut ve saç bakımı için özenle üretilir.
Satış Noktaları
9 ülkede 127 satış noktası (Yunanistan, Türkiye, Rusya, Almanya, Ukrayna, Kazakistan, Ermenistan, Kıbrıs Rum kesimi, Arnavutluk)
Koleksiyonumuz
Yüz Ürünleri: Cilt bakımı
Bitkisel Saç Ürünleri:
Saç bakımı
Spa Ürünleri:
Vücut için aromaterapi
Özel Ürünler:
Güneş, Çocuk, Vücut biçimlendirme
Hediye Setleri:
Özel günler için hazırlanmış paketler
Fresh Bar:
İsteğe göre hazırlanan ve gramla satılan, ekonomik taze ürünler
Satış Kanalları
Mağazalar&Corners: cadde mağazaları, alışveriş merkezi mağazaları, shops in shops ve corners Fresh Bar: eczaneler, kozmetik mağazaları,hava alanları,spa merkezleri, spor merkezleri
İşin Aynası
Uygun yer: Mağazaların büyüklüğünün ortalama 40 m2 olması yeterli.
Yatırım maliyeti:
Franchise giriş bedeli 10 bin Euro. Ancak 2012 yılına özel olarak franchise bedeli alınmıyor.
Başvuru için:
0312 341 06 06
Tel:
0505 565 72 42
Web:
www.freshlinetr.com
Bitkisel kozmetikte franchise fırsatı
Tekstil işinden çıkıp bitkisel ürünler alanına yatırım yapan Fatih Topuz, 2001′de girdiği bitkisel gıda ve kozmetik pazarında hızla ilerliyor. 2001 yılında ‘Awe’ markalı bitkisel kozmetik ve ‘Cemre‘ markalı bitkisel gıda ürünlerini satışa sunan Topuz, ‘Awe Cemre’ isimli mağaza konseptiyle de Türkiye’nin 23 noktasında yer alıyor. Gelecek yıl 10 milyon dolar ciro hedefleyen şirket, 2009 sonuna kadar Türkiye genelinde franchise sistemiyle 100 mağaza daha açmayı planlıyor.
BAŞARI ÖYKÜLERİNDEKİ İNSANLARIN KENDİ BİLGİ BİRİKİMİ VE DENEYİMLERİNDEN YARARLANMALARI ÖNEMLİ. Ama OIV dan da önemlisi, başkalarının birikiminden yararlanma becerileri. Bütün başarılı insanlar ‘Size doğruyu söyleyecek dostlarınız olmalı’ cümlesinin altını çiziyor.
Tokatlı Fatih Topuz da bu söze kulak verenlerden. Daha önce tekstil sektöründe faaliyet gösteren Topuz, zamanla sadece ticaret yapmaktan sıkılmış ve ilgi duyduğu bitkisel ürünler alanına girmeye karar vermiş. Bu konuda uzman olan arkadaşlarına danışmış. 1994 yıllarında doğal ve organik ürünler perakende satışı yapan mağazayla işe başlamış. 2000 yılında piyasada bu alanda eksiklikler olduğunu fark edip, söz konusu alanda bilgi birikimine sahip olan Aydın Ulukaya isimli arkadaşını da yanma alarak üretim yapmaya karar vermiş.
2001 yılında SNS şirketini kuran Topuz ve Ulukaya, bitkisel gıda ve kozmetik ürünlerinde faaliyet göstermeye banlamış. Zor şartlarda Tokat’ta bir üretim tesisi oluşturan iki arkadaş, yaklaşık iki yıl izin ve ruhsatlandırma aşamalarıyla uğraşmış ve Türkiye’de bir ilki başararak ürünlerine üretim izni almayı başarmış. Bitkisel ürünler pazarına ‘Avve’ markalı kozmetik ve ‘Cemre’ markalı gıda ürünlerini sunmuşlar. Ürünleri başta bölgesel olarak satılırken, kısa zamanda 11 bin satış noktasında yer almış.
Zamanla franchise sistemiyle mağazalaşan SNS, Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı ve büyümeyi sürdürmeyi hedefliyor. ‘Avve Cemre’ isimli mağaza konsepti bugün İzmir’den Kayscri’ye, Konya’dan Samsuna’a kadar Türkiye’nin 23 noktasında yer alan SNS, doğal yaşamı tercih eden tüketicilere hizmet veriyor.
Bölge ayrımı yapılmıyor
Frachise sistemiyle mağazalaşarak Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı ve büyümeyi sürdürmeyi hedefleyen Awe Cemre, 2009 sonuna kadar Türkiye genelinde 100 franchise açmayı planlıyor. Franchise için öncelikli il ya da bölge aynını yapılmıyor. Yatırımcıların marka kimliğini taşıyabilecek vizyon sahibi, girişimci ruhlu kişiler olmasına özen gösteriliyor. Avve Cemre franchise mağazalarının alışveriş merkezlerinde veya alışverişin yoğun olduğu caddelerde olmasına özen gösteriliyor. Mağazaların genişliklerinin, asgari 25 ile 35 metrekare arası olması gerekiyor. Mağazalar Avve Cemre uzmanlarınca projelendiriliyor. Yatırımcının Avve Cemre mağazasının oluşumunda dekorasyon anlamında hiçbir şey yapmasına gerek kalmıyor. Franchise mağazaları metrekaresine göre projelendirilerek, anahtar teslimi paket bir bedel belirleniyor.
Ciro hedefi 10 milyon dolar
Sektörde yeni oldukları için altyapı ve Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini, satıştan çok kaliteye dikkat ettiklerini vurgulayan Avve Cemre Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Topuz, şunları belirtiyor:
“Türkiye’nin kaliteli ürüne ihtiyacı var. Önümüzdeki yıl da sürpriz iiç-dört yeni markayla bütün satış noktalarına girmeyi planlıyoruz. Geçen yıl 1.5 milyon dolar ciro yaptık, gelecek yıl ise 10 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Şuan ihracata da küçük çapta başladık. Tüm ürünlerimizi bütün dünya ülkelerine satabilecek standarda getirdik.”
Ürünlerini ABD, İsrail, Avrupa ve Arap ülkelerine ihraç ettiklerini söyleyen Topuz, “Ciddi anlamda ihracat rakamları 2009-2010 yılında ortaya çıkacak. Almanya, Avusturya, Suudi Arabistan, BAE ülkeleri, Yemen, Ürdün’den mağaza zinciri oluşturmak isteyen yatırımcıların da başvuruları var” diyor.
100 kişi çalışıyor
Toplam 100 kişiye istihdam sağlayan Awe Cemre‘nin üretim tesisleri, Tokat’ta bulunuyor. 32 bin çeşit bitkisel ürün işleme kapasitesine sahip olan tesis, toplam 16 bin metrekarelik bir alanda üretim gerçekleştiriyor. Tesisin, her türlü bitkiyi işleme kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.
Aromaterapi ve fitoterapi için kullanılan bitkisel yağlar, Awe Cemre tesislerinde iki yöntem ile üretiliyor. Bunlardan ilki soğuk pres yöntemi. Bu yöntem ile bitkilerin yağları etken maddesini kaybetmeden çıkarılıyor, ikinci yöntem ise distilasyon yöntemi. Bu yöntemle ise yağı ve öz suyu elde edilen bitkinin yağı, direkt ambalajlanıyor. Elde edilen öz suyu ise hoş bir koku vermesi amacıyla şampuan, krem ve diğer kozmetik ürünlerinde kullanılıyor. Tüm Awe sabunları, içeriğindeki yağların doğal yapısının korunması için soğuk işlemle üretiliyor. Bu yöntemle bitkisel yağlar doğal gliserinini muhafaza ediyor. Ayrıca cildi ve saçı besleyen bitki özlerine ait vitamin ve mineraller korunuyor.
Yerli hammadde kullanılıyor
Ürünlerin yüzde 80’e yakınının yerli hammaddelerden yapıldığını ifade eden Topuz, ürün fiyatlarının ise 2 YTCden başlayıp 150 YTCye kadar çıktığını belirtiyor. Üç yeni proje üzerinde çalıştıklarına da değinen Topuz, şunları anlatıyor: “Mevcut üç projemiz, devam ediyor. Ankara Gıda ve Eczacılık Fakültesi, Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile çalışıyoruz. Projelerin konusu tıbbi ve aramoterapik bitkilerin gıda sağlık alanında yetiştirilmesi, sıvı ve toz ekstre elde edip, tüketiciye sunulması. Hala devam etmekte olan TÜBİTAK projemiz, Türkiye’de bir ilk olan büyük çaplı bir projedir.”
Dr. Bella Soft Bayilik, Dr. Bella Soft Franchise, Dr. Bella Soft Kozmetik İşi, Dr. Bella Soft Bayilikler, Dr. Bella Soft Bayilik Şartları
Dr. Bella Soft Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde bayilikler veriyor. 1937′de Merhum Ragıp Kokarcan tabi esans yağları ile işe başladı. Oğlu Mustafa Derviş Kokarcan 1959′da babasından işi devralarak kozmetik işine atıldı.
Kısa sürede Türkiye lideri olarak Gizli Çiçek markasıyla yerini aldı 1969′da oğul Kokarcan, Gizli Çiçek itriyat deposu olarak 33 ilde kozmetik distribütörlüğü ile Türkiye lideriydi. 1988′de Mustafa Derviş Kokarcan tarafından Çağrı ecza deposu kuruldu. 2000 yılında Selanik’de yapılan Türkiye distribütörlüğü toplantısında hizmetler topluluğu alanında Migros’un ardından Gizli çiçek, itriyat deposu ödülünü aldı.
Halen 60′ın üzerinde bitkisel gıda takviyesi ve yardımcı ürün anlamında üretim yapan Dr. Bella Soft markası, bayilik şartları için :
info@drbellasoft.com adresine talep yazınızı iletiniz. Sağlıklı nesiller için, doğal yaşam…
Gerbera Deo Roll On, Girişimcilere Bayilik Bedelsiz Ürün, Deodorant Ürün Bayiliği, Bayilik Bedelsiz İş Fırsatları

Gerbera Deo Roll On Ürünü özel olarak tasarlanan şisesi ve özel formülü ile gün boyu ferah ve taze kalmanıza yardımcı olur ve ter kokularını karşı etkilidir. Firmamız olarak Gerbera Deo Roll On Ürününü girişimcilere uygun fiyata ve bayilik bedeli almadan sunuyoruz.
Firmamız Hakkında : Türkiyenin önde gelen plastik ambalaj üreticilerinden olan Plasay Plastik Ambalaj 1984 den bu yana beşeri ilaç, tarım, veteriner, gıda ve kozmetik endüstrilerinin plastik şişe ve kapak ihtiyacını karşılayacak çözüm önerileri sunmaktadır.
Temel politikası müşterilerinin taleplerini tam zamanında ve istenen kalitede sunmak olan Plasay Plastik Ambalaj , bu hedefini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile pekiştirmiş olup sürekli geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.Eğitimin ve gelişimin, değişimin birinci şartı olduğuna inanan Plasay Plasatik Ambalaj Hijyenin ve GMP’nin kurallarına titizlikle uyarak ürettiği primer ambalajlarla ilaç, gıda, kozmetik, veteriner, tarım gruplarına hizmet etmenin haklı gururunu taşımaktadır.
Hadımköy/İstanbul’da üretim faaliyetlerini sürdüren firmamız makine parkuruna medikal versiyon enjeksiyon şişirme teknolojili makinalarla büyütüp ağırlıklı olarak ilaç ve gıda endüstrisine daha kaliteli ürün imalatı sağlayan ve yüksek kapasiteye sahip makinalarla zenginleştirmiş.Tüm bu gelişmelere paralel olarak son teknolojiye uygun kalıp yatırımları ve pazarın ihtiyacı olan yeni ürünlerin araştırılıp geliştirilmesi stratejik planlar dahilinde adım adım yürütülmekte ve devreye sokulmaktadır.
Gerek ürün gamımızın artarak sürekli gelişmesi gerekse değişen müşteri taleplerini yeni teknolojiye uygun, yüksek kapasiteli makine parkurumuz ve müşteri memnuniyeti odaklı stratejimiz sayesinde karşılanabilmesi, iç ve dış müşteri portföyümüzün sürekli büyümesinde önemli bir paya sahiptir.
İletişim bilgileri :
GENEL MÜDÜRLÜK
Adres :Sanayi Mahallesi Turan Sokak No: 13 P.K 34416 4.Levent / İstanbul / Türkiye
Telefon :+ 90 212 282 90 03 (3 hat)
Faks :+ 90 212 282 94 14
E-mail :info@gerbera.com.tr www.gerbera.com.tr
Açık Parfüm Bayiliği, Açık Parfüm Franchise, Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalr, Refan Bayilik Veriyor, Refan Bayilik Şartları
Dünyanın en kaliteli açık parfüm üreticisi Refan, Türkiye’de franchise vermeye başlamıştır.
Refan, 1991 yılında, parfüm ve kozmetik ithal eden bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Refan, kendi teknoloji geliştirme bölümlerini kurarak ve parfüm, kozmetik, banyo ürünleri ve doğal butik sabunları üretmeye başlayarak gitgide gelişti ve büyüdü.
Şirket son yıllarda, hem Avrupa’da hem de uluslararası pazarlarda tanınır hale gelmiştir. “REFAN” markasıyla ürünlerini, Bulgaristan, Avrupa, Afrika, Orta ve Uzak Doğuda satmaya devam etmektedir.

200′e Yakın Açık Parfüm Çeşidi, Eau de Toilette, Eau de Cologne, Deodrant Sprey, Body Mist, Roll On, El Yapımı Doğal Kalıp Sabun, Lüx Sabun, Peeling Sünger-Sabun, Selülit Sabunu, Şeker Bazlı Body Scrub, Banyo Tuzu, Şampuan, Duş Jeli, Duş Kremi, Vücut Kremi, Organik Gül Suyu, El Kremi, Nemlendirici El Losyonu, Ayak Kremi, Ayak Jeli, Parfümlü Butik Mumlar
Kokuriku Parfum Shop Bayilik Şartları

Kokuriku Parfüm Shop 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur. B&B Parfumes ve Black Rose isimlerinde iki farklı markası ile hizmet vermektedir. Ana faaliyet konusu parfüm olan firma, kurumsal kimliğine paralel olarak, parfüm ve kimya ürünleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Firmanın felsefesi, en uygun fiyata, en kaliteli ürünleri müşterilerle buluşturmaktır.
Kokuriku, B&B Parfumes ve Black Rose markalarıyla franchising sisteminde işleyişine devam etmekte olup, Ülke genelinde çeşitli kozmetik mağazalarına, zincir mağazalara satış yapmaktadır.
Firmaya bağlı her iki parfüm markasının üretimi, T.C. Sağlık Bakanlığı denetimi altında olup, üretim merkezlerinde T.C. Sağlık Bakanlığı’nın koymuş olduğu standartlara harfiyen uyulmakta ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanılmaktadır.
Firmanın hedefi, müşterilerle kurduğu olumlu ilişkiler doğrultusunda, kaliteden ödün vermeden, parfüm yelpazesini arttırmak ve gerek iç piyasadaki gerek yurtdışındaki pazar payını en üst seviyeye çıkartmaktır.
%25 ESANSLI 48 SAAT ETKİLİ VE TAM 400 ÇEŞİTLE HİZMET VERMEKTE OLAN FİRMAMIZ SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYI OLAN SAYILI FİRMALARDAN BİRİDİR. FİRMAMIZ BÜNYESİNDE PARFÜM ÜRETİMİNİN YANI SIRA KALEM PARFÜM, MİNİ PARFÜM,ODA PARFÜMÜ,OTO PARFÜMÜ,ISLAK MENDİL, KOLTUK ALTI İÇİN 24 SAAT ETKİLİ DEO WIPES, MAKE UP, TEMİZLİK VE HİJYEN GRUBU ÜRETİMİDE MEVCUTTUR. FİRMAMIZIN TEMELİ 45 SENEYE DAYANMAKLA BERABER KOZMETİK KONUSUNDA 4 SENELİK BİR DENEYİME SAHİBİZ. BİZİMLE BERABER YOL ALICAK STRATEJİK YOL ARKADAŞLARINA KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR.
BAYİLİK ŞARTLARI
FİRMAMIZDAN 10000 USD TUTARINDA MAL ALIMI YAPILMASI HALİNDE;
TABELA FİRMAMIZA AİTTİR.
KOMPLE 40CC TESTER SET BEDELSİZ.
1000 ADET BEDELSİZ DAĞITILMAK ÜZERE KALEM PARFÜM
3 GÜNLÜK YERİNDE EĞİTİM
KATALOG
EL BROŞURU 5000 ADET
KOKU TUŞU
NOT: İÇ TASARIM ŞEKLİ TARAFINIZA GÖNDERİLECEKTİR.
20000 USD LİK MAL ALILMI HALİNDE İÇ TASARIMDA FİRMAMIZA AİTTİR.
KAR MARJI %70 – %100 DİR. 1 PARFÜM ALANA 1 PARFÜM HEDİYE KAMPANYAMIZ MEVCUT OLUP EN UYGUN FİYATI, EN İYİ KALİTEYİ 45 SENELİK TECRÜBEDEN ALIN. FİRMAMIZ DEVAMLI PROMOSYON UYGULAMASI YAPTIĞINDAN DOLAYI BAYİİ SATIŞLARI YOĞUN OLMAKTADIR. TOPTAN VE STANTLI SATIŞIMIZDA MEVCUTTUR.
İLETİŞİM
Adres: Mustafa Kemal Paşa Mah. Y. Beyazıt Cad.
Aydın Sk. No: 132 / A – Avcılar – İSTANBUL
Tel: 0.212 428 23 31
Fax: 0.212 428 33 42
E-posta: info@bbparfumes.com

Ada Pharma, Avrupa’nın önde gelen bitkisel ilaç ve kozmetik üreticisi olan Cosval’in Türkiye’de Eczane kanalında tek yetkili dağıtıcısıdır.

Ada Pharma, yaşam boyu sağlık için çözümler sunar. İş felsefesi, bir ürün skalası pazarlamanın ötesinde sağlık danışmanlığı ve doğanın sunduğu doğal alternatifleri arayıp bulmak ve yenilikçi yaklaşımlarla sunmak üzerine kurulmuştur.
Sağlık ve kişisel bakım konusunda uzmanlardan oluşan profesyonel ekibi ile sağlık problemleri ve bakım konusunda aradığınız doğru, güvenilir ve yetkin çözümler sunar.
Bayilik Şartları : Bitkisel ilaç ve kozmetik ürünleri alanında faaliyet gösteren firmamızın gelişmekte olan ürün skalasını eczane ve doktor çalışması yaparak il ve bölge bazında pazarlamasını üstlenecek bireysel veya kurumsal bayiler aranmaktadır.
Eczane ve doktor çalışması yapmış ilaç firmasından emekli ya da ayrılmış kendi işini yapmak isteyen girişimciler için güzel bir fırsat.
Bir tüzel ticari şirket sahibi girişimciler veya SGK’lı bireysel girişimciler için kendi işinin sahibi olarak prim usulü çalışmak ve güzel bir gelir elde etmek isterseniz lütfen bizimle irtibat kurunuz.
İletişim Bilgileri
Adres: Aydınlıyolu Cad. Kıbrıs Sok. No:24/1 Pendik İstanbul
Telefon: 216 375 49 00 / 444 16 86
Web Sitesi: www.adapharma.com.tr
Email:
info@adapharma.com.tr

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.