Özgür Bilgi Kanalı

Küçük Banyo Dekorasyonu
Genellikle küçük banyo dekorasyonu çevrenizdeki insanlar tarafından olumsuz görüşlersebep olabilir. Oysaki ufak dokunuşlarla küçük alanları bile değerlendirmek sizin elinizdedir. Sükûnet, yumuşak renklerin seçilmesi banyoyu daha refah gösterecektir.
Banyo Dekoru
Banyolarda tercih edilen renk seçimi bu alanların küçülüp, genişlemesinde de etkin bir role sahiptir. Örneğin acık renklerle dekore edilen banyo dekorunuzu uçuk, parlak renklerde aksesuar ve havlularla tamamlayabilirsiniz. Alanı fazla daraltmadan aydınlatma armatürlerinden yararlanmak banyoyu daha ferah gösterecektir.Volttu düşük olan spot ışıklandırmada kullanılmaktadır. Banyonuz eğer kaldırabilirse lavabonun üzerine büyük bir ayna asmanız odayı olduğundan geniş gösterecektir. Ayna yapısı gereği odadaki tüm ışığı, renk ve deseni yansıtacak olması odayı iki katına büyüklüğüne çıkaracaktır. Mekânının elverişli değilse banyo dekorasyonuna irili ufaklı aynalar kullanarak da farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Banyolarda kullanılacak lavaboların küçük fakat işlevsel olmasına önem gösterin. Koyu renklerde olması banyonuzu daha küçük gösterecektir. Sade fakat şık bir banyo tasarlaya bilirsiniz.Keyifli dakikalar geçire bileceğiniz, rahatlayacağınız, banyoların daha fazla daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.Banyoya girildiğinde kasvetli bir ortamdan ziyade, ferahlatıcı, güzel bir banyoya tasarlanabilir.
Küçük Banyolarda Aksesuar Seçimi
Duvarlarda olduğu gibi yer döşemelerinizde de kullanılan renk ve desenler oldukça önemlidir.Örneğin açık renk bir döşeme kullandıysanız banyonuz daha büyük görünmektedir. Fakat döşemeyi değiştiremiyorsanız üzerine büyük ve acık renk paspas veya halı kullanılabilir. Küçük banyolarda aksesuar seçimi hatalarından biri ise ufak tefek objeleri kaldırmanız gerekiyor bu aksesuarlar odayı daha fazla küçük göstermektedir. Yer döşemesine bir tane paspas kullanımı veya küçük tablolar yerine büyük tabloların kullanılması daha olumlu sonuçlara sebep olacaktır. Küçük detaylar daha fazla ortamı kalabalık göstermektedir. İhtiyacınız olan her şeyi dolaplarınızın içinde tutmaya özen göstermelisiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.