Maske Tarifi


Hücre Yenileyici Maske Tarifi
Hücre yenileyici maske sayesinde cildiniz ölü hücrelerden temizlenmekte ve tıkalı gözenekler ortadan kalkmaktadır. Cildin gözenekleri tıkalı olduğu zaman cilt nefes alamaz ve kişi kendisini yorgun hisseder. Hücre yenileyici maskeyi evinizde yaparak cildinize uyguladığınız zaman tıkalı gözeneklerin açılmasından dolayı hücreler nefes alarak kendisini yenileyecek ve cildinizde ferahlık ve canlılık hissedeceksiniz. Cilt hücrelerinizin yenilenmesini istiyorsanız bir tane bıldırcın yumurtasını ince olarak rendelenmiş veya ezilmiş salatalık ile iyice karıştırın. Bu karışımı göz çevreniz hariç bütün yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi yüzünüze haftada iki defa uygulamanız yeterli olacaktır. Cildinizde herhangi bir hassaslık bulunuyorsa maskenin bekletme süresini azaltabilirsiniz. Hücre yenileyici maske sayesinde cildiniz ölü hücrelerden temizlendiği için cildiniz canlı, parlak ve pürüzsüz olacaktır. Bu maskeyi ayrıca cilt lekelerini yok etmede de kullanabilirsiniz.
Maske Tarifi

  • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Gül yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Çinko oksit kremi ( 1 yemek kaşığı )

Yukarıda yazılı olan malzemelerin hepsini karıştırın. Ardından karışımı yüzünüze uygulayın. Karışımı cildinizde 20 dakika beklettikten sonra önceden demleyip ılık hale getirdiğiniz papatya çayı ile yüzünüzü yıkayınız. Bu kürü haftada bir defa yüzünüze uygulayınız. Cildiniz temizlenerek sağlıklı ve bakımlı bir görünüm alacaktır. Cildiniz, bu kür sayesinde nefes alacaktır.
Kişi dışarı çıktığı zaman hava kirliliği, tozlar, dumanlar, arabaların egzozlarından çıkan gazlar, karbon monoksit ve diğer zararlı maddeler cilde yapışır. Sabun ve su ile yüzünüzün görünen temizliğini sağlamış olursunuz ama gözeneklerinizin içine giren mikropları temizleyemezsiniz. Siyah nokta olarak bildiğimiz ölü hücreler ve kir meydana gelir. Günlük kullandığınız temizlik malzemelerinin yanında yüzünüzün ölü hücrelerden temizlenmesi için yüzünüze peeling yaptırmanız gerekmektedir ya da peeling özelliği veren maskeler ile cildinize bakım yaptırmalısınız. Bu bakımı haftalık olarak cildinize yaptırmalısınız. Bu sayede cildiniz genç, sağlıklı ve daha canlı gözükecektir. Cildinize göstereceğiniz bakım ve özen sayesinde vücudunuzun da sağlığını korumuş olacaksınız. Kendinizi zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz. Kırışıklıklar ve sarkmalar ile daha geç tanışacaksınız. Cilt lekeleri azalacak ve hücreler aktif hale geldiği için yaşlanmada bir gecikme olacaktır.