Özgür Bilgi Kanalı

Matt Damon’ın yeni filmi Stillwater, onu ev arkadaşını öldürdüğü için Avrupa’da hapiste olan Amerikalı bir öğrencinin babasını oynuyor.

Tanıdık geliyor çünkü 2007’de İtalya’nın Perugia kentinde İngiliz öğrenci Meredith Kercher’in öldürülmesine ve ardından Amanda Knox’un hapse atılmasına dayanıyor.

Bayan Knox ve o zamanki erkek arkadaşı Raffaele Sollecito şüphe altına alındı. Her ikisi de başlangıçta mahkum edildi, ancak bir dizi farklı kararın ardından İtalya’nın en yüksek mahkemesi 2015’te mahkumiyetleri iptal etti.

Bayan Knox daha önce film projesini “sadece tabloid komplo suçlu versiyonum” olarak sunmakla eleştirdi.

Knox’un adı ekranda hiçbir zaman geçmiyor ancak Damon, bu davanın, karakterine odaklanan Stillwater için ilk “atlama noktası” olduğunu söylüyor – bir petrol işçisi ya da Oklahoma’lı, bağımlılıkla mücadele eden ve hayatının bir bölümünü geçirmiş bir “kafasız”. hapiste.

İlan

Resim:Matt Damon, Stillwater’da Bill Baker’ı canlandırıyor. Resim: Odak Özellikleri

50yaşındaki Damon, Sky News’e şunları söyledi: “Amanda Knox davası – Tom [McCarthy – yönetmen ve ortak yazar] ve bundan hiç bahsetmedim çünkü bu hikaye için bir tür başlangıç ​​noktası olarak hizmet etti. bu baba ve kızı tüm kameralar gittikten sonra hayatlarına nasıl devam ettikleri.

“İkisi de biraz kırılmışlar ve birbirlerine çok ihtiyaçları var – tüm bu öfkeyi, acıyı, kederi, pişmanlığı ve utancı, devamsız bir baba olduğu için, bir bağımlı olduğu için, tüm bu yollardan taşıyor. onu başarısızlığa uğrattı ve kendini kurtarmaya çalışıyor ve elinden geldiğince ona yardım etmeye çalışıyor ama yine de bunu yapmak için ihtiyaç duyacağı hiçbir beceriye veya araca sahip değil – yine de deniyor.

Matt Damon hakkında daha fazla bilgi

Matt Damon, Jodie Comer ve Adam Driver İrlanda’daki Son Düello setinde görüldü

Coronavirus: Matt Damon, Dublin öğrencilerini okulun son gününde tebrik ediyor

Resim:Film, Meredith Kercher cinayetinden esinlenmiştir. Resim: Odak Özellikleri

“Sadece güzel ve yürek parçalayıcı bir yanı olduğunu düşündüm – muhtemelen iyi gitmeyeceğini hissedebilirsiniz ve bu bana gerçek insanlar gibi hissettiren bir hikaye.”

Film, bizi başkaları hakkındaki önyargılarımıza meydan okumaya davet ediyor ve Bourne yıldızı, rolü araştırırken tam olarak bunun olduğunu kabul ediyor.

Oklahoma’da gerçek kabadayılarla zaman geçirdiğini ve pek çok ortak nokta bulduğunu söylüyor.

Damon, “Amerika’da çok farklı bir kültürden geliyorum. Kuzey Doğu’dan ve Cambridge, Massachusetts’ten geliyorum, Stillwater, Oklahoma veya bu adamların yaşadığı Stillwater dışındaki bazı küçük yerlerden çok farklı bir yer.”

“Ve böylece oraya indiğimde ne göreceğim konusunda kendi fikirlerim vardı ve her zaman olduğu gibi, özellikle politikacılar tarafından sürekli olarak bize ne kadar bölünmüş olduğumuzun söylendiği bir dünyada kelimenin tam anlamıyla her zaman olduğu gibi. Kendilerini terfi ettirmek için bu alevleri körükleyenler ve bunlar – tüm bunları aştınız ve bizi birbirimize bağlayan şey, bizi ayırandan çok daha büyük.”

Damon, filme ilham veren gerçek vaka üzerinde durmasa da kızı Alison’ı oynayan başrol oyuncusu Abigail Breslin, konuyu araştırdığını ve hatta Bayan Knox ile temasa geçecek kadar ileri gittiğini söylüyor.

“Alison çok farklı bir insan olduğu için bu davayı taklit eden veya kopyalayan hiçbir şey yapmak istemedim ve içinde Amanda’yı canlandırmaya çalışmıyordum, ancak inanılmaz bir referans materyali kaynağıydı” dedi.

“Onunla kısa bir Twitter sohbeti yaptım, ancak tartıştıklarımızı paylaşmanın uygun olacağını ona saygı duymuyorum.”

Film eleştirmenleri ikiye böldü, ancak birçoğu Damon’ın performansını övdü.

Ancak oyuncu, filmin nihayetinde izleyicileri birleştireceğini umuyor.

Siyasi olarak karşı olduğumuz kişileri tanımak için zaman ayırırsak, onları anlayabileceğimizi söylüyor – rolüne hazırlanırken zaman geçirdiği kabadayılarda olduğu gibi.

Resim:Damon, role hazırlanmak için Oklahoma’da gerçek kabadayılarla zaman geçirdi. Resim: Odak Özellikleri

Damon, “Biz çok farklıyız, politik olarak çok farklıyız.

“Kenny Baker, filmdeki danışmanımız olan adamdı ve tüm yardımları için çok minnettar olduğumuz için Kenny’den sonra Bill Baker’ı [Damon’ın karakterine] adlandırdık.

“İnanılmaz değerleri var ve çok iyi bir aile babası ve çok iyi bir insan ve bilirsiniz, aniden onun siyasi kararlarını bu bağlamda anlıyorsunuz.

Daha Fazlası : https://www.imdb.com/title/tt10696896/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.