Özgür Bilgi Kanalı

Evinize ışık miktarını kontrol etme yeteneği önemlidir. Güneşli bir günde görünümleri almak veya bazı televizyon izlemek ve parlamayı önlemek istediğinizde onları kapatmak için pencerenizi açın. Güneşlikler için arama yaparken, oda ile gider bir şey isteyeceksiniz. Mutfakta, oturma odasında, banyoda veya yatak odasında pencere veya cam kapılar için birçok şık seçenek var. Dikey jaluziler, mini jaluziler, Roma veya stor perdeler de dahil olmak üzere çok çeşitli jaluziler arasından seçim yapın. Eviniz için en iyilerini bulmak için malzemeye göre alışveriş yapın.

Mekanik Perde Çeşitleri

Eviniz ve pencereleriniz için mükemmel olanı bulmak için farklı tipte panjurlara bir göz atın. Mekanizma ve stile göre en yaygın olanları aşağıdaki kör tiplerdir.

Roma Panjurları: bu panjurlar bir zamanlar eski bir pencere kaplaması olarak kabul edildi. Düz bir kumaş parçasından yapılırlar ve akordeon benzeri bir şekilde açılıp kapanırlar. Roma panjurları bir eve zarif ve dekoratif bir dokunuş katar. Düz Roma güneşlikler daha rahat bir his için popüler bir seçimdir.

Stor perdeler ve Roll-up panjurlar: stor perdeler, pencerenin üst kısmında, arkasından yuvarlanan bir yuvarlanma mekanizmasına sahiptir. Bir oda için temiz, klasik bir görünüme uyuyorlar, bu da onları oturma odaları, yatak odaları veya mutfaklar için harika kılıyor. Roll-up panjur alttan üste rulo ki stor perde tersidir.

Dikey panjurlar: sürgülü cam kapıları, Fransız cam kapıları veya büyük pencereleri kapsayacak şekilde arıyorsanız, dikey panjurlar ideal bir çözümdür. Vinil dikey panjurlar, herhangi bir evde şık bir görünüm sağlayan çok yaygın bir malzemedir.

Jaluziler ve Mini panjurlar: bu tip bazen yatay panjurlar olarak da adlandırılır. Jaluziler diğer tiplerden daha geniş çıtalara sahiptir. Genellikle ahşap veya vinilden oluşurlar ve hoş bir ince dokunuş katan ahşap veya kabartmalı yüzeylerde bulunurlar. Mini jaluziler jaluzilerden farklıdır, çünkü kaburgalar çok daha dar ve birbirine daha yakındır, ışığı engellemek için mükemmeldir.

Pileli güneşlikler: son tip güneşlikler bir yatak odasına veya oturma odasına güzel bir görünüm katar. Hücresel tonlara çok benzemelerine rağmen, pileli panjurlar plise boyutunda kalın değildir.

Mekanik Perde Modelleri için tıklayınız.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.