Özgür Bilgi Kanalı

Merdiven Altı Dekorasyonları
Genellikle merdiven altların ölü alanlar olarak bilinmektedir. Oysaki merdiven altı dekorasyonları uygulanılıp kullanılabilir bir mekâna dönüştürülebilirsiniz. Bu mekânlar iyi değerlendirilirse eğer oldukça kullanışlı alanlara sahip olabilirsiniz.
Merdiven Altı Tasarımları
Çoğunlukla merdiven altları kullanılmayan eski eşyaların depolandığı ardiye niteliği taşıyan alanlardır. Doğru bir planlamalar sonucunda veya beceriniz varsa sizlerin bile yapabileceği çok fazla merdiven altı tasarımları vardır. Evinizin dekorasyonuna uygun dilerseniz bu alanlara, ufak bir mutfak, mini bir ofis, çalışma alanı, portmanto, oturma-okuma alanları, kütüphane, kapaklı veya çekmeceli depolama mekânları tasarlaya bilirsiniz. Merdiven altlarını bu şekilde değerlendire bilirsiniz. Eğer merdivenleriniz evinizin girişinde bulunuyorsa, merdiven altlarını portmanto veya ayakkabı dolabı olarak kullanabiliriz. Bu şekilde birçok tasarımla ölü alanlar değerlendirile bilinir.
Merdiven Altı Fikirleri
Bu konuda birçok planlar yapılabilir. Yani merdiven altı fikirleri zevkinize göre uyarlanabilir. Örneğin; raf, küçük bir tuvalet, açık mutfak, köpeğiniz için bir oda, dolap ve çekmeceli alanlar oluşturulabilir. Değişik bir dekorasyon olarak o mekâna bir yatak veya bir koltuk konumlandırıla bilir. Özellikle misafirler için bir alan oluşturmuş olursunuz. Evinizde tek bir lavabo bulunuyorsa ikincisini de bu alanda yapabilirsiniz. Merdiven altı fikirleri oldukça fazladır başka bir tasarım olarak bu mekânı daha farklı düşünerek küçük bir kapı yapılarak bu şekilde çocuk oyun odası, ardiye veya hobi odası olarak değerlendire bilirsiniz. Merdiveniz ortada konumlandırılmışsa bu alana vitrin, TV ünitesi veya kitaplık olarak çözümler sağlarsınız. Özellikle küçük bir eve sahipseniz merdiven altı alternatifleri sizler için iyi bir depolama alanına dönüşebilir. Bu sayede şık ve dekoratif bir görüntü sağlamış olursunuz. Gömme dolap şeklinde bir merdiven altınız varsa bu alana konumlandırılan dolaplar sayesinde hayatınıza kolaylıklar sağlanacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.