Özgür Bilgi Kanalı

Yazılım Firmaları tarafından hazırlanan mobil uygulamalarla ilgili yapılabilecek birçok çalışma bulunmaktadır. Bu kapsamda hazırlanan mobil uygulamanın özellikler ve hazırlanma esnasında karşılaşılan sorunların ortadan kaldırılması için yapılması gereken bazı önemli hususlar vardır. Yazılım Firmaları bu hususlara dikkat ederek çalışmaları oldukça faydalı uygulamalara dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

1 – Platformu Seçin:

İlk olarak mobil uygulamanızı yayınlamak istediğiniz platformu seçmelisiniz.Yazılım Firmaları tarafından yapılan açıklamada, genellikle Google’ın Android platformu mobil uygulama için oldukça revaçta olan bir yer olarak belirtilmiştir. Her ne kadar Apple ve Windows gibi diğer platformlar iş görmez olarak tanımlanamayacak olsa da ilk etapta Android platformunu tercih etmeniz daha fazla insana ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

2 – Çok Fonksiyonlu Bir Uygulama Yapın:

Bir döneme damga vuran Apple liderliğini uzun zaman önce Samsung’a bırakmak zorunda kaldı. Samsung’un özellikle Android dünyasına kazandırdıklarıyla önemli bir platform olarak yerini aldı. Bununla birlikte LG, Huawei ve Sony markaları da Android kullanan büyük üreticilerden bazıları. İsmi geçen büyük markalar her yıl onlarca yeni modelde cihazlar üreterek piyasaya sürüyor. Siz de yeni bir mobil uygulama yapmaya karar verdiyseniz tüm bu cihazlara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Hazırladığınız mobil uygulamanın Android sürümü aynı zamanda bu markaların telefonları tarafından da desteklenmelidir. Desteklenmeyen sürümde bir mobil uygulama yaptığınız taktirde uygulamanız ilgi görmeyecektir.

3 – Kullanıcı Kolaylığını Göz Önünde Bulundurun:

Mobil uygulamalarda kullanılabilirlik oldukça önemlidir. Karmaşık bir tasarımda olan ya da aranan şeyin uzun uğraşlar neticesinde bulunmasından dolayı kullanıcılar oldukça zorluk yaşayabilir. Codex bunun sonucunda da kullanıcıların sizin hazırladığınız mobil uygulamaya olan ilgisi azalır. Mobil uygulamanızın ana konusuyla alakalı olarak ekli bulunan kategoride işlem yapılabilmesi ve bu kısma en hızlı şekilde geliniyor olması oldukça önemlidir. Kullanıcıların çoğu mobil uygulamaları karışık bulduğu için direkt olarak silerek cihazlarından kaldırmaktadır.

4 – Maliyet Planlaması Yapın:

Bütçe planlaması yaparak mobil uygulamadan zarar etmenin önüne geçmelisiniz.

5 – Gelir Kapısı Arayın:

Codex mobil uygulamadan para kazanmak için gelir elde edebileceğiniz yollar aramalı.

6- Anlık Gelişmeleri Takip Edin:

Anlık gelişmeleri takip ederek uygulamanızı güncel tutun.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.