Özgür Bilgi Kanalı

PARTNERİNİZE SEVGİNİZİ BELİRTİN
Gerek \”seni seviyorum\” diyerek gerekse kendi yöntemleriniz doğrultusunda sevdiğinizi partnerinize belirtin. Sevdiğimi zaten biliyor diyerek köşeye çekilmek olmaması gereken bir durumdur. Bunu hissetmek ve duymak partnerinizin hoşuna gidecek ve bir süre sonra bu büyülü duyguyu oda size yaşatacaktır. Partnerinizle karşılıklı mutlu olmak ilişkinin en önemli yapı taşıdır.
BİRBİRİNİZİ DİNLEYİN
Yeri geldiğinde sıcacık bir sevgili yeri geldiğinde en samimi kanka yeri geldiğinde de en sıkı dost olmayı başarın. Partnerinize sırdaş olarak yettiğinizi ve bir başkasına ihtiyaç duymadığınızı belli edin. Bu sayede birbirnizle olan iletişimi sağlamış olacak sevgi bağını kuvvetlendireceksiniz.
\”BİZ\” OLUN
Özellikle gelecek için plan yaparken \”ben\” merkezli olmak yerine \”biz\” olmalısınız. Plan yaparken cümlelere ben kelimesi ile başlamak karşınızdaki tarafından bencilce algılanabilir. Dolayısıyla planlarınızı birlik beraberlik açısından yapmanız bencil olmadığınızı ve gelecekte de beraber olmak istediğinizi belirtecektir.
KIYAS YAPMAYIN
Kesinlikle partnerinizi bir başkasıyla kıyaslamayın. Bu onu beğenmediğiniz ve yeterli bulmadığınız anlamına gelecektir. Kendini yeterli görmemesi onu üzmekle kalmayıp kendi olmasınında önüne geçecektir. Sonuçta alışık olmadığınız tanımadığınız bir insana dönüşmesini yol açarak hem ilişkinizi hem sizi hemde partnerinizi yıpratacaktır. Onu olduğu gibi kabul edip hatalarıyla , yanlışlarıyla sevmeye çalışmanız gerek.
BİRLİKTE YATAĞA GİDİN
Partnerinizle aynı evde kalıyorsanız onunla birlikte yatağa girin ve yine onunla birlikte yataktan çıkın. Ayrı uyumamaya özen gösterin. Eğer erken kalması gerekiyorsa sizde onunla birlikte yataktan çıkın. Gereken durumlarda onu kapıya kadar yolcu edin. Bu davranışlar aranızdaki sevgiyi arttıracak ve size olan bağlılığını büyük oranda etkileyecektir. Kısacası onu önemsediğinizi hissetmesini sağlamış olacaksınız.
ARKADAŞLARINIZLA VAKİT GEÇİRİN
Birbirinizden ayrı bir hayatınız daha olmalı. Bu paha biçilmez özlem duygusunu yaşamanızı sağlayacaktır. Partnerinizden ziyade arkadaşlarınızla da vakit geçirin. Hayatınızın büyük kısmı birbirinizin olsun ancak kendinizi arkadaş çevrenizden tamamen soyutlamayın.
ORTAK İLGİ ALANI OLUŞTURUN
Ortak zevkler , ortak ilgi alanları yine aranızdaki bağı güçlendirmenin en önemli etkenleri arasında. Özellikle günümüzde partnerler iş hayatının verdiği tempo dolayısıyla kişilerin birbirleriyle zaman geçirmesi oldukça kısıtlı bir hal almakta. Dolayısıyla ortak ilgi alanları birbiriyle daha çok vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır. Örneğin birlikte sabah sporu yapın. Birlikte terleyin veya yürüyüşlere çıkın. Spor yapmak endorfin hormonu sağlayarak mutlu olmanızı sağlar. Bu durumu sevdiğiniz insanla beraber yapacağınızı düşünürsek mutluluk her ikinizi içinde iki katına çıkacaktır.
SORUMLULUKLARI BİRLİKTE OMUZLAYIN
Ortak olarak sorumlulukları paylaşmak , tüm yükü birlikte omuzlamak her ikinize de iyi gelecek. Evliyseniz hatta çocuk sahibiyseniz bu konu daha hassas bir hal almaktadır. İlişkilerde sorumlulukları tek başına üstlenen kişiler daha çok yorulur ve yıpranır. Bu durum bazı sorunların temeli niteliğinde olabilmektedir.
İLETİŞİM KURUN
İletişim problemi günümüzde bir çok ilişkinin temel sorunu. Kişiler sorunlarını birbirlerine lansetmede sıkıntıya düşüyor. Kimi zamanda içine atar çözüme kavuşturduğunu sanıyor. Ancak bilmiyorlar ki ilişkinin ve kişilerin yıpranmasında iletişimin rolü büyük. Gerek empati kurarak gerek hataların farkına vararak gerekse yapıcı tutum sergileyerek iletişim kurmak gayet kolay.
PARTNERİNİZİ ÖNEMSEYİN
Çiflerin yüzde yüz uyum içinde olması beklenemez. Mutlaka bazı ayrımlar söz konusu olacaktır. Bu ayrımlarda karşınızdakinin zevkleri , duygularını ve düşüncelerini önemseyin. Unutmayın ki sizin için önemsiz olan karşınızdaki için çok önemli olabilir. Bunu göz ardı etmeden mutlu bir ilişkinin temeline katkı sağlayabilirsiniz.
PARTNERİNİZİN AKLINIZDAN GEÇENLERİ OKUMASINI BEKLEMEYİN
Problemle karşılaşıldığında veya üzücü bir durum olduğunda partnerinizin zihninizden geçenleri okumasını beklemeyin. Özellikle kadınlar bu hataya çok sık düşer. Erkeklerin de tahammülsüz olmasının etkisiyle bu durum partnerler arasında huzursuzluğa yol açacaktır.
MÜKEMMELİYETÇİ TAVRI BİR KENARA ATIN
Daha mükemmel bir ilişki isteğinden kurtulun. Partneriniz sizi seviyorsa ve onunla mutlu vakit geçirebiliyorsanız sizden daha mükemmeli yok demektir. Başka ilişkilere özenerek zaten var olan mutluluğunuzu ziyan etmeyin.
KÜÇÜK SÜRPRİZLER YAPIN
Monotonlaşan ilişkide sürprizler de yok olup gitmesin. İlişkinizi taze tutmak sebebiyle küçük sürprizleri sakın ihmal etmeyin. Özellikle kadınlar her daim tüm sürprizlere açıktır. Sürprizler aranızdaki bağı kuvvetlendirecek kadar etkilidir.
PARTNERİNİZİN AKRABALARI HAKKINDA OLUMSUZ ELEŞTİRİ YAPMAYIN
Özellikle kan bağı olan akrabalara yapılan eleştiriler doğa gereği hoş karşılanmaz. Kişiler akrabalarına yapılan eleştiriyi kendi üstlerine alarak bunu büyük bir problem haline getirir. Dolayısıyla bu gibi konularda daha sessiz kalmaya özen gösterin.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.