Özgür Bilgi Kanalı

NFT

Değiştirilebilir olmayan tokenler (İngilizcede Non-Fungible Tokens) aynı zamanda bir tür dijital varlıktır. BTC gibi geleneksel dijital para birimlerinden farklıdırlar, çünkü her NFT benzersiz bir yapıya sahiptir ve değiştirilemez veya değiştirilemez ve genellikle bir değerdir. Eşit değildir. NFT homojen olmayan belirteçleri, nadir bulunan sanat eserleri veya koleksiyonlar olarak ve genellikle açık artırmada satılan ve açık artırmalarda satılan şifreli varlıklar biçimindeki sanat eserlerini veya koleksiyon öğelerini anlayabiliriz. Aileler birbirlerine karşı teklif verir , ve en yüksek fiyatı olan kazanır.

NFT yeni bir fenomen değil. Daha birkaç yıl önce, blockchain tabanlı bir sanal evcil hayvan geliştirme oyunu olan CryptoKitties çok popüler hale geldi ve hatta Ethereum ağ tıkanıklığına neden oldu. CryptoKitties oyunundaki çeşitli şekillerdeki kediler bir zamanlar 40 milyon ABD doları satış yarattı. Popüleritesi büyük ölçüde azalmasına rağmen, diğer NFT’ler yeni bir heyecan dalgası yarattı.

Günümüzün NTF‘si sadece şifreli oyunlarla sınırlı değil, sanat, müzik, ünlüler vb. tüm alanlara yayılmıştır. İnsanlar onun doğal kıtlığının peşinden koşar ve değerini artırmaya devam eder ve blok zincirine kaydedilen bu tür sanat eserleri Nedir? taklit edilemez, kopyalanamaz ve yapıştırılamaz. Birden fazla NFT ticaret platformunda, çeşitli endüstrilerden NFT çalışmaları zaten göz kamaştırıyor. Bazı analistler, bu dijital sanatın gelecekte geleneksel fiziksel sanat pazarını geçebileceğini tahmin ediyor.

İlk günlerde, birçok yatırımcı NFT/homojen olmayan jetonların oldukça spekülatif bir yatırım olduğunu düşündü, ancak şimdi giderek daha fazla insan NFT’leri koleksiyon parçası olarak tutuyor ve hatta NBA bile yatırımcılar için NFT projeleri başlattı Ticaret yapıyoruz ve topluyoruz ve şimdi NFT’ler için giderek daha fazla teklif var.NFT‘nin değeri nedir ve gelecekte nasıl gelişecek, bekleyip göreceğiz.

Sorumluluk Reddi: Dijital varlık işlemleri önemli riskler içerir.Bu bilgiler yatırım kararı almak için bir temel olarak kullanılmamalı veya yatırım işlemlerine girişme önerisi olarak yorumlanmamalıdır.Lütfen ilgili riskleri tam olarak anladığınızdan ve dikkatli bir şekilde yatırım yaptığınızdan emin olun.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.