Özgür Bilgi Kanalı

Nöro Oftalmoloji

Bilindiği gibi sinir sistemi insanların her türlü organını veya uzvunu kontrol edebilmesi için yaratılmış bir sistemdir. İstemli ya da istemsiz tüm hareketlerimiz beyne sinir sistemi sayesinde gelir ve beyinden alınan komut ile hareket eder.

Gözlerde de sinir sisteminin etkisi ile görme ve göz hareketleri oldukça muntazam şekilde yapılır. Ancak bazı sinir sistemi rahatsızlıklarında, gözlerde oluşan şekil bozuklukları ve ya çift görme gibi problemlere rastlanabilir. Bu tür sorunlar için kurulan Nöro Oftalmoloji bölümü göz sinir sistemi rahatsızlıklarını tedavi edebilmek için kurulmuştur. Göze giden damarlar da tıkanma sorunu geçici görme kayıplarına yol açtığı gibi tedavi edilmez ise görme duyusu tamamen kaybedilebilir.

Sarı nokta ve katarakt benzeri göz rahatsızlıkları erken fark edilmediklerinde gözlerde bulunan sinirlere etki eder ve sinirlerin üzerine gelen baskı sonucu da hayati önem taşıyan bir çok organınıza zarar gelebileceği gibi hayati tehlikeye de girebilirsiniz.

Nöro Oftalmoloji bölümü gözlere gelen ani görme bozuklukları veya kayıpları, gün ve gün artan görme kayıpları, göz kaslarının zayıflaması ile gözde meydana gelen şaşılık, aynı şekilde gözleri koruyan kapaklarda dengesiz hareketler ve herhangi bir kaza da göze alınan darbelerde müdahale için eğitim almış doktorların oluşturduğu bir tıp bilimidir. Eğer gözleriniz de sizin de burada yazılan rahatsızlıklara yakın bir sorununuz varsa en kısa zaman da Nöro Oftalmolojiye başvurmanız gerekir.

Nöro Oftalmoloji bölümü, Nöro OftalmolojiYemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.