Özgür Bilgi Kanalı

OEC, güvenli ve verimli bir DeFi altyapısı oluşturmak, topluluk tabanlı bir operasyon, şeffaf işlem kuralları ve kullanıcı varlıklarının bulunduğu merkezi olmayan bir ticaret platformu (DEX) oluşturmak amacıyla Ou Yi tarafından geliştirilen bir dizi açık kaynaklı blok zinciri uygulamasıdır. kendisi tarafından kontrol edilir. ).

Zincirler arası teknolojinin, blok zinciri dünyasında varlık ve veri etkileşimini gerçekleştirmenin kilit halkası olduğunu biliyoruz ve bu, DeFi’nin teknik temelidir. Çapraz zincir olarak adlandırılan, farklı blok zinciri platformları arasında varlık sirkülasyonu, bilgi alışverişi ve uygulama işbirliğini gerçekleştirmektir. Farklı halka açık zincirler arasında bir köprüye benzer, farklı blok zinciri ağları arasında veri iletimini gerçekleştirir ve İletim maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Çapraz zincir modülü aracılığıyla, blok zincirinin değer ara bağlantısı, kullanıcı ara bağlantısı ve senaryo uygulaması ara bağlantısı basit ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir, böylece ortaklaşa bir ekosistem ve katma değerli bir sistem inşa edilebilir.

Bu nedenle, OEC, Cosmos’ Tendermint mekanizması ve Cosmos SDK’ya dayalı olarak oluşturulmuştur. Cosmos, blockchainler arasında değer aktarımı gerçekleştirmek için Tendermint konsensüs algoritmasının anlık determinizmini birleştiren bir Inter-Blockchain İletişim protokolü (IBC) önerdi. Gelecekte, sorunu çözmek için heterojen çapraz zincir yöntemlerini de destekleyecektir. çok yönlü değer dolaşımı.

10 Şubat 2020’de OEC test ağı resmi olarak başlatıldı ve ilk kez OEC’nin gelecekteki gelişiminin beş ekolojik yönünü açıkladı: birincisi, dijital varlıkların ihracı; ikincisi, merkezi olmayan bir borsanın bağımsız kurulması; üçüncüsü, piyasaya sürülmesi Dördüncüsü, blok zinciri çağında kendi kendine çalışmayı gerçekleştirmek için akıllı sözleşmeler yürütmek; beşincisi, BTC çapraz zincir ve diğer dijital varlık genişletme ve bağlantı ile ilgili işlevleri taşımak.

15 Ocak 2021 saat 20:00’de, toplam 21 süper düğüm ve 10 aday düğüm ile OEC ana ağı zamanında başlatılacaktır.

28 Temmuz 2021’de OEC, ana ağ ekolojik inşaatının üçüncü aşamasını resmen başlattı. Üçüncü aşamada, OEC tüm geliştiricilere açıktır ve herkes projeleri zincir üzerinde özgürce dağıtabilir. Üçüncü aşamanın açılmasından sonraki 48 saat içinde, OEC zincirindeki TVL, 1.8 milyar doları aştı ve bu, topluluğun ve kullanıcıların OEC’nin gelecekteki ekolojik gelişimi için desteğini ve onayını gösterebilir.

31 Ağustos 2021 itibariyle, OEC zincirindeki toplam işlem sayısı bir önceki aya göre %368 artışla 25.867.371, kümülatif teklif sayısı 44 ve para birimi tutan adres sayısı 1.032.414 artarak 1.032.414 oldu. Bir önceki aya göre %282; tekilleştirme sonrası sözleşme sayısı 7.595, Temmuz ayına göre %164 artış.

risk uyarısı:

OEC, açık kaynaklı ve açık, merkezi olmayan bir kamu zinciridir ve herkes projeleri özgürce dağıtabilir. OKEx, blok zinciri teknolojisi ilkesinden yola çıkarak, OEC’deki herhangi bir projenin kalitesini kontrol edemez ve herhangi bir projeyi onaylayamaz ve bunlardan sorumlu olmaz.

Herhangi bir projenin merkezi olmayan bir kamu zincirinde kullanılmasının belirli riskleri vardır. Kullanıcıların finansal kayıplara neden olmamak için projenin kalitesini kendilerinin belirlemesi ve kendi seçimlerinden sorumlu olması gerekir.

OEC’deki herhangi bir projeye katılmadan önce şunları bilmeniz gerekir:

1. Herhangi bir ürünü OEC’de kullanmadan önce, lütfen arkasındaki tüm tasarımı anladığınızı ve risklerini almaya hazır olduğunuzu onaylayın;

2. Tüm kullanıcılar ve geliştiriciler OEC’nin ana ağına ve test ağına ücretsiz olarak katılabilir ve OEC herhangi bir ücret talep etmez;

3. Lütfen OEC test ortamı ile ana ağ ortamı arasında ayrım yaptığınızdan emin olun. Test ortamındaki tüm varlıkların hiçbir değeri yoktur. Sahte para dolandırıcılığına dikkat edin;

4. Zincirdeki herhangi bir OEC projesini kullanma sürecinde, özel anahtarınızı yönetmeniz, özel anahtarınızı kimseye açıklamamanız ve üçüncü taraf projelerine yetki verirken dikkatli olmanız gerekir.

Sorumluluk Reddi: Dijital varlık işlemleri önemli riskler içerir.Bu bilgiler yatırım kararı almak için bir temel olarak kullanılmamalı veya yatırım işlemlerine girişme önerisi olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen ilgili riskleri tam olarak anladığınızdan ve dikkatli bir şekilde yatırım yaptığınızdan emin olun.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.