Özgür Bilgi Kanalı

okeanus tercüme

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu ekibi olarak, sizler için olduğu kadar bizler için de değerli olan tercüme projelerinizin öneminin farkındayız. Bu nedenle, hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana yüksek kaliteyi, güvenirliği ve hızlı teslimatı ön plana koyarak uygun fiyatlı hizmetlerimizle sizlere ulaşmaya devam ediyoruz. Misyonumuzdan ve vizyonumuzdan ödün vermeksizin devam ettirdiğimiz çalışmalarımız, EN 15038 Tercüme Standartları çerçevesinde oluşturulmakta olup global anlamda geçerliliğe sahiptir.

Okeanos Tercüme Bürosu Olarak Hizmetlerimiz

Modernleşmenin vazgeçilmez bir sonucu olan ‘globalleşme’ farklı kültürler ve milletler arasındaki iletişin artmasına yol açmıştır. Hal böyle olunca, tarafların birbirleriyle iletişim kurabilmesinin tek yolu olan ‘tercümeye’ olan ihtiyaç da artmıştır. Buna ek olarak, farklılaşan dünya ve gelişen teknolojiyle birlikte tercüme ihtiyaçlarının formları da farklılaşmış ve çoğalmıştır. Bizler Okeanos Tercüme ekibi olarak, tercümeye ihtiyacınız olan her alanda sizlere hizmet vermeye hazırız.

Yazının icadıyla karşımıza çıkan ‘yazılı’ ve ‘sözlü’ metin ayrımı, çalışma alanı ‘dil’ olan tercüme hizmetinde de karşımıza çıkmakta. Okeanos Tercüme ekibi olarak bizler ise hem sözlü hem de yazılı tercüme hizmeti vermekteyiz. Kitap, dergi, sözleşme, öğrenci belgesi, kullanım kılavuzları, pasaport, mahkeme evrakları gibi yazılı olan her belgeye tercüme işlemi yapabildiğimiz gibi buna ek olarak, yazılı tercüme kategorisinde değerlendirebileceğimiz proofreading, edit, yerelleştirme ve transcreation da sunmakta olduğumuz hizmetler arasında yer almaktadır. Bunların dışında, hayatımızda önem arz eden: eğitim, evlilik, ticaret, sağlık ve üretim gibi pek çok farklı alanda, ihtiyaç duymanız muhtemel olan tercüme işlemlerinizi yapmaktayız. Örneğin: tıbbi tercüme, hukuki tercüme, finansal tercüme, akademik tercüme, acil tercüme, teknik tercüme, yeminli tercüme, resmi belge tercüme ve web sitesi tercüme vermekte olduğumuz hizmetler arasındadır.

Ek olarak, daha öncesinde de belirttiğimiz gibi yazılı tercümenin yanı sıra sizlere sunmakta olduğumuz bir diğer hizmet ise: Farklı bir dilde söylenmiş olan ifadeleri karşı tarafın anladığı lisana ‘sözlü’ bir şekilde aktarma işlemi olan sözlü tercümedir. Sözlü çeviri (tercüme) adı altında alabileceğiniz hizmetler yapıldığı tekniğe ve ekipmana göre kategorize edilmiş olup: simultane tercüme, ardıl tercüme, stenografi, fısıltı tercüme, mihmandarlık ve fuar tercümanlığı, telekonferans tercüme ve resmi belgelerin sözlü tercümesi şeklindedir.

Bunların dışında Okeanos Tercüme ekibi olarak sizlere sunduğumuz bir diğer hizmet: herhangi bir yolla ses veya görüntü kaydı bulunan materyallerin, dokümanların veya dosyaların yazıya geçirilmesi ve gerektiği taktirde de çevirisinin yapılması işlemi olan deşifre tercümesidir.

Okeanos Tercüme Bürosu Olarak Sunduğumuz Diğer Hizmetler

Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi her geçen gün daha da globalleşmekteyiz. Hal böyle olunca, özellikle son yıllarda dünyanın her bölgesinden insanların yurt dışında mülk edinmeye karşı olan ilgisi ve isteği artmış durumda. Mülkünüzü edindiğinize dair belgeniz olan ‘tapuyu’ alma işlemi sürecinde ise yabancı ülke vatandaşlarının bir yeminli tercümana ve yazılı- sözlü tercümeye ihtiyacı olacaktır. Bizler Okeanos Tercüme ekibi olarak sizlere bu alanda da hizmet vermeye hazırız.

Bütün bunlara ek olarak, bizler bugün bilmekteyiz ki globalleşmekte olan sadece insanlar, kültürler veya şehirler değil bunlarla birlikte kurumlar ve şirketler de globalleşmekte. Bu sisteme ayak uydurup yurtdışında şirket kurmak isteyenler, resmi kurum işlemleri sırasında yanlarında yeminli sözlü tercüman bulundurmak zorundadır. Bizler Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi olarak, bu alanda da sizleri yalnız bırakmıyor ve şirket kuruluş işlemleri tercümesi başlığı adı altında hizmetlerimizi sunmak için siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.