Oküloplasti, göz estetiği, estetik operasyon


Yaş ilerledikçe gözlerde meydana gelen görme bozukluğunun haricinde, göz kenarlarında ve yuvalarında kırışıklıklar meydana gelir. Bu görünümden kurtulmak isteyenler için çalışan oküloplasti adı altındaki tıp bilimi insanları, cerrahi müdahaleler ya da botoks ile eski doğal görünümlerine getiriyor. Bu tür bir müdahaleye girmeden önce nasıl bir görünüm istediğiniz ve uygulanmasını istediğiniz bölgeyi doktorunuza oldukça ayrıntılı şekilde anlatmanız sizin müdahaleden sonra beklediğiniz sonucu almanız için oldukça faydalıdır.
 
Yüz çevresinde meydana gelen yaşlılık belirtileri zaman içinde yüz ifadenizde istemediğiniz önemli değişikliklere yol açar. Örneğin kaşlarınızda meydana gelen yaşlılık belirtileri sizi mutsuz ya da sinirli gösterirken, göz kapağının üstünün kırışıklığı ise sizi olmadığınız halde yorgun gösterir. Bu tür yüz ifadelerinizi değiştirmek isterseniz oküloplasti bilim dalı çareniz olacaktır diyebiliriz. Yapılacak müdahalelerin oldukça uzman kişiler tarafında yapılması da en önem verilecek kuraldır.
 
Her estetik tedavi sonrası olduğu gibi göz estetiği öncesi ve sonrasın da yapılması ve uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan en önemlisi estetik operasyon sonrası çok fazla güneşe maruz kalmamak ve kesinlikle dışarı çıktığınızda güneş gözlüğü kullanmaktır. Göz altı torbalarınızın büyümesini istemiyorsanız uyurken yüz üstü uyumaktan vazgeçin, yerçekiminin etkisi ile göz torbalarınız olduğundan daha hızlı büyür.
 
Kullanacağınız her türlü yüz kremlerine ekstra özen gösterin ve onaylı kremleri kullanın, oldukça hassas olan gözaltı deriniz için size uygun kremi dermatologlara başvurarak alın.
 


emakale