Özgür Bilgi Kanalı

Olympus ScanR High-Content Tarama İstasyonu

ScanR yüksek içerikli tarama (HCS) istasyonu sürüm 3.2, yaşam bilimi araştırmacılarının örneklerinden aldıkları bilgileri en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için gelişmiş görüntü kalitesi, daha iyi nicel veriler, zorlu bölümleme ve sınıflandırma uygulamaları için destek ve artırılmış hız sunar.

Daha iyi veriler için daha iyi görüntüler

Bu işlevlerin anahtarı, Olympus’un çığır açan lens üretim teknolojisidir. X Line ™ hedefleri, eşzamanlı olarak iyileştirilmiş renk sapması düzeltmesi, görüntü düzlüğü ve çözünürlük sunar. Bu kombinasyon, scanR sisteminin tüm görüş alanında daha iyi niceliksel sonuçlar elde ederken daha yüksek kaliteli çok renkli görüntüleri daha hızlı almasını sağlar. ScanR sisteminden niceliksel veri alma yeteneği doğrudan görüntü kalitesine bağlı olduğundan, X Line hedefleri sistemin görüntülerden daha fazla bilgi almasına yardımcı olur.

V. 3.2 güncellemesi, Hamamatsu’nun ORCA-Fusion sCMOS kamerası için destek sağlar. Kameranın büyük 21,2 mm (0,83 inç) sensör çipi, yüksek kuantum verimliliği ve hassasiyetle daha fazla örnek bilgi yakalar. Bu, minimum parazitle daha yüksek kaliteli görüntüler sağlar.

Genişletilmiş derin öğrenme işlevi

Kendi kendine öğrenen bir mikroskopi yaklaşımı kullanan scanR sisteminin yapay zeka işlevi, öğrenilen bir analiz protokolünü test tabanlı iş akışına dahil ederek verileri otomatik olarak analiz eder. Bu gelişmiş işlevsellik, yaşam bilimleri mikroskobundaki en zorlu bölümleme ve sınıflandırma zorluklarından bazılarının üstesinden gelmesini sağlayan çok sınıflı anlamsal bölümleme için destek ekler. Brightfield analizi, ultra düşük sinyal ölçümü, etiketsiz mitoz testleri ve karmaşık fenotiplerin sınıflandırılması, scanR derin öğrenme teknolojisi kullanılarak mümkündür.

Optik, kamera desteği ve yazılımdaki bu iyileştirmeler, yeni scanR 3.2’yi çeşitli yaşam bilimleri disiplinlerinde yüksek verimli görüntüleme ve görüntü analizi için son derece uygun hale getiriyor. Araştırmacıların büyük çalışmaları hızlı, verimli ve görüntü veya veri kalitesinden ödün vermeden analiz etmelerine yardımcı olur.

Olympus ScanR


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.