Özgür Bilgi Kanalı

Oturma Odalarından Gelen Şıklık
Oturma odaları salonlardan daha fazla kullandığımız, günlük misafirlerimizi ağırladığımız odalardır. Daha çok vakit geçirdiğimiz bu ortamın güzel olması bizi mutlu edecektir. Son moda renklerle donatılmış, değişik dekorasyon fikirleriyle donatılmış oturma odaları artık salonlardan bile daha çok tercih ediliyor. En iyi kombinleri yaparak evinizi ve kendinizi ödüllendirin.
Hangi renk oturma gruplarını almalıyım?

  • Pastel renk ağırlıklı oturma grupları daha çok dikkat çekmektedir. Pastel renkler diğer renklere göre oturma odalarını daha geniş ve ferah göstermektedir. Bu olumlu özellikleri pastel renklerini diğer renklere göre üst sıralara yerleştirmektedir.
  • Pembe ve tonları oturma grupları sevecen oturma grupları sevenler için tercih edilebilir. Hala çocuk ruhlu olduğunu hissedenler için uygun bir renk. Ayrıca baktığında iç açıcı bir renk olması da psikolojik sağlığa olumlu etki ediyor. Bu nedenle pembe tercih edilen renkler arasında.
  • Daha ağır ve şık oturma odası takımları isteyenler için siyah ya da kahverengi renkler tercih edilmektedir. Ağır renkler olması sebebiyle odaya ağırlık katacak daha klasik ve şık bir oda olacaktır. Koyu renkler iç kapatıcı renkler olsa da asil duruşu sayesinde bir çok eksim tarafından tercih edilen renkler arasındadır.
  • Turkuaz renkler de tercih edilen renkler arasında. Hem şık duruş sevenler hem de daha açık ve hareketli bir renk isteyenler için mükemmel bir seçenek. Turkuaz renk yüzyıllardan beri asil bir renk olarak görülmüş ve kullanıldığı her alanda dikkat çekici bir renk olmayı başarmıştır.
  • Beyaz renk her zaman odaları daha aydınlık ve ferah gösterir ancak biraz cesaret ister. Beyaz renk çabuk kirlenir ve çok misafiri gelen kişilere önerilmemektedir. Yıkatıldığında bir süre sonra sarımsı bir renk alan bu koltuklar daha çok bekar ya da çocuğu olmayan misafiri az olan kişiler tarafından tercih edilirse daha kullamışlı olacaktır.
  • Vizon son bir kaç senenin moda renkleri arasında yerini almıştır ve odalara şıklık katmaktadır. Çok koyu bir renk olmaması ve kiri fazla belli etmemesi en önemli tercihe edilme sebepleri arasındadır.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.