Özgür Bilgi Kanalı

aşta Pardus olmak üzere ülkemizin özgür yazılım ve Linux ekosisteminin oluşmasına önemli katkılarda bulunan, 6 bini aşan kayıtlı kullanıcısıyla her geçen gün biraz daha büyüyen Özgürlükİçin’in Google PageRank’i “8” oldu!

Bugün herkesin ismini İnternet ile özdeşleştirdiği Google’ın, web sayfalarının değerlerini “0” ile “10” arasında bir derecelendirmeye tâbi tuttuğu PageRank sistemi, İnternet sitelerinin değerini belirlemede tek başına olmasa da, önemli ölçütlerden biri.

Google’ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sitenize verdiği değeri gösteren PageRank sisteminde, Türkiye’nin çok az sayıda sitesi 8 seviyesine ulaşmış durumda. Dünyada sadece Google ana sayfasının 10 tam puanı aldığı PageRank sisteminde, ülkemizde 9 puan alan web siteleri sadece birkaç üniversite ile sınırlı.

Yıllardır yayında, hatta bazı büyük holdinglerin bir parçası olarak faaliyet gösteren haber portalları ise genelde 7 ve aşağısı PageRank değerlerine sahip. Hürriyet, NTVMSNBC, HaberTürk gibi Türkiye’nin önde gelen haber portallarının 7 PageRank değerine sahip olduğu düşünüldüğünde, “www.ozgurlukicin.com”un 8 PageRank değerine ulaşması, bizleri açıkçası mutlu ediyor. Henüz yolun çok başında olan Özgürlükİçin, sizlerin desteğiyle eminiz daha da büyüyecek.

Şimdi sıra geldi, bu vesileyle etmek istediğimiz birkaç teşekküre…

Elbette bu başarı, başta TÜBİTAK UEKAE ve proje yönetimi olmak üzere; “Özgürlükİçin”in kodlarını yazanların; forum ve diğer bileşenleriyle üyelerine yardımcı olan üyelerinin; paket tanıtımı, oyun incelemesi, nasıl belgesi hazırlayan siz katkıcılarının; ve son olarak da üyelerini topluluk süreçlerine katarken böyle bir haberi yine onlara emanet eden yöneticilerinindir…

Hepinize teşekkür ediyoruz!


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.