Özgür Bilgi Kanalı

Yaşadığımız bu dönemde birinin size “pencere işine giriyoruz” demesi oldukça abes gelebilir. Ya da “yeni bir iş fikrim var, pencere satacağız” dese biri büyük ihtimal gülersiniz. Peki, size “dijital pencere” desek ne dersiniz? Sanırım şimdiden merak ettiniz. O nedenle direk iş fikri ile ilgili detaylara geçelim.
Günümüzde artık her yerde dijital unsurları görmek mümkün. Telefonlar hayatın her noktasında, saatler dijital, çoğu ekran ve reklam tabelaları dijital. Haliyle bu dijital ihtiyacı farklı alanlarda da gidermek istiyor firmalar. Bu firmalardan biri de pencerelerde dijitali deneyen yabancı bir firma. Üstelik Dünyanın bir çok farklı noktasında da başarılı olmuş durumda.

Pencerelere Dijital Ayar Geliyor

Standart pencerelerin görünümünde, fakat dış yüzeyi dijital olan özel pencereler üreten yabancı bir firma var. İş yerinizin pencerelerini dilediğiniz zaman açıp havalandırma şansınız olurken, diğer zamanlarda ise dış pencere üzerinde ki dijital ekran sayesinde özel görseller gösterme, reklam gösterme gibi çeşitli şanslarınız oluyor. Bu durum, bizlere ileride evlerde ki camlarımızın dahi reklam tabelası ya da farklı bir şekilde kullanılmasının uygun olması yönünde yansıyacak gibi.

Türkiye’de Henüz Yok

Türkiye bir çok dijital yatırıma açıkken, henüz daha özellikle metropol kentlerimiz de bu şekilde bir dijital pencere seçeneği yok. Bu bağlamda yurt dışından gelecek olan bir dijital pencere projesi oldukça ilgi görebilir. Zira bir çok işletme camlarını zaten çeşitli afişler ile reklam maksatlı değerlendirmekte. Siz, bu camları hem normal kullanıma hem de bilgisayar üzerinden rahat bir şekilde ayarlanacak şekilde reklama göre ayarlarsanız ciddi bir kolaylık, şık görüntü ve reklam ortamı yaratmış olarak dikkat çekersiniz.

Üstelik Türkiye’de bu şekilde bir hizmetin daha önce olmaması, sizlere büyük oranda fayda sağlar ve kısa süre içerisin de yükselme konusunda yardımcı olur. Haliyle daha hızlı bir şekilde büyüme ve herhangi bir sorun yaşamadan Türkiye’de kısa süre içerisinde bu alanda ilerleme şansı bulabilirsiniz. Ayrıca maddi açıdan da ilk olacağı için fiyatı kendi istediğiniz düzende ayarlama imkânınız da piyasa kârlılığı bakımından fayda sağlar, bayilik verme durumu sayesinde ise kârınız diğer açılardan da artabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.