Özgür Bilgi Kanalı

1916 yılında üretim hayatına başlayan BMW, Alman kalitesini tam anlamıyla kullanıcılarına sunuyor. Aracın dış tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken araçların iç konforu ise otomobil tutkunlarının onayını kazanıyor. Tasarım konusunda mükemmel dengeyi yakalayan BMW markası, performansta da zirveyi yakalıyor. Araçlarını üst düzey teknolojiler ile donatarak kullanıcıların rahatlığını önemsiyor. Serilerdeki tüm araçlar farklı detaylara sahip olduğundan dolayı üst segmentte yer alıyor. Gece görüş kamerasından aracın kaymasını engelleyen sistemlere kadar pek çok özellik BMW marka araçlara entegre ediliyor. İşte BMW’nin size mükemmel performans sunmak için araçlarına entegre ettiği donanımlardan bazıları;

Sürüş Asistanı

Araç kullanırken fazlasıyla dikkatli olmanız gerekiyor. Yola hakim olmak ve olası risklere karşı tedbirli olmak sağlıklı bir seyahatin en gerekli temellerinden biri. BMW araçlarında bulunan Sürüş Asistanı, size bu konuda büyük bir avantaj sağlıyor. Asistan, siz şeridinizden çıktığınızda ya da farklı bir araca yaklaştığınızda etkiye giriyor. Direksiyonun hafif bir şekilde titretilmesini sağlayan bu sistem, sürücü ikaz ederek önlem almasına yardımcı oluyor. Yolculuğunuz sırasında farklı bir araçla ya da yaya ile çarpışma riskiyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu noktada Sürüş Asistanı yine devreye giriyor. Şehir İçi Fren Uyarısı ve Yaklaşma Kontrolü anında devreye giriyor ve sürücüyü uyarıyor. Uyarı esnasında otomobilin frenlerini devreye sokması da bu riski en aza indirmesini sağlıyor. BMW markalı araçlarda bulunan asistan sayesinde yolculuğunuza güven içerisinde devam edebilirsiniz.

Dinamik Stabilite Kontrolü

Dinamik Stabilite Kontrolü, DSC olarak ta biliniyor. BMW araçlarına entegre edilen bu özellik, seyahat sırasında aracın ani olarak kaymasını engelliyor. Herhangi bir problem tespit edildiği anda otomobilin hareketinin dengelenmesine yardımcı oluyor. Stabilite Kontrolü sisteminin içerisinde Fren Kurutma ve Viraj Fren Kontrolü gibi ek sistemlerde yer alıyor. Bunların yanı sıra Fren Hazırlığı, Fren Asistanı ve Yokuşta Kalkış gibi destek özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. Bu kontrol sistemi mükemmel bir yol tutuş performansı ve aktif hareket için mükemmel bir fırsat. Dinamik Stabilite Kontrolü sayesinde yağmurlu havalarda dahi tekerleklerin rahat hareket etmesine yardımcı oluyor.

Bluetooth USB Hands-Free

Teknolojinin ilerlemesi pek çok profesyonel özelliği de beraberinde getiriyor. Akıllı cihazların otomobille entegre edilmesi ise teknolojinin son yenilikleri arasında bulunuyor. Bu özelliği en iyi şekilde kullanan BMW, Bluetooth USB Hands-Free sistemi ile ön plana çıkıyor. Bu sistem, akıllı telefonunuzu araçta bulunan ekrana bağlamanıza yardımcı oluyor. Mobilinizdeki verilere bu sistemle ulaşabilir ya da dilediğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda gelen aramaları pratik bir şekilde cevaplayabilirsiniz. Bluetooth USB Hands-Free ile telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Bu teknolojinin size sunduğu tüm özelliklerden yararlanarak istediğinizi araç içerisinde pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Geri Görüş Kamerası

Araç kullanmak birçok kişi için tutku olsa da park etme noktasında bazı zorluklar yaşanabiliyor. Otomobilinizi park alanına rahat sokabilmek için bazı özelliklerden destek alabilirsiniz. Bunlardan biri de BMW otomobillerinde bulunan Geri Görüş Kamerası oluyor. Bu kamera, aracınızı park ederken ya da geriye doğru hareket ederken size yardımcı oluyor. Kamera, saatte 15 km hızın altında ilerlerken yapacağınız manevralarda etkili. Hareket sırasında aracınızın arkasını görmenize yardımcı olurken yönlendirme konusunda da kontrol sağlıyor. Görüntüde ortaya çıkan iz çizgilerinin de pek çok anlamı bulunuyor. Yeşil ve kırmızı renkle çizdiği alanların riskli olup olmadığını belirliyor. Hareketinize engel olan alanları kırmızı ile belirterek problem yaşanmasının önüne geçiyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.