Özgür Bilgi Kanalı

playstation5

Sony, disk sürücülü modelinin ardından bu sefer sürücüsüz PS5 PS5 modellerini Türkiye’ye getiriyor. İşte yeni oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatı …

Sony, PS5 serisinin ikinci bir modelini Türkiye ile tanıştırıyor. Digital Edition PlayStation 5, Şubat ayında Türkiye’de satışa çıkacak. PlayStation 5 Dijital Sürümü önerilen 5999 TL perakende fiyatı ile oyuncularla buluşacak.

PlayStation 5 Dijital sürümü, PS5 konsolunun Ultra HD Blu-ray disk okuyucusuz tamamen dijital sürümüdür. Her iki konsol, PS5 ve PS5 Digital Edition, oyunculara tamamen aynı özellikleri ve performansı sunuyor.

Her iki PS5 modeli, ultra yüksek hızlı SSD sayesinde yıldırım hızında yüklere sahiptir; derin kapsayıcılık, dokunsal geribildirim desteği ile uyarlanabilir tetikleyiciler; 3D ses teknolojisi; ve tamamen yeni nesil için tasarlanmış harika PlayStation oyunlarına sahiptir.

PlayStation 5’in teknik özelliklerini hatırlayalım.

İşlemci: Zen 2 mimarisine sahip 8 çekirdekli işlemci – 3,5 GHz

GPU: 10,28 TFLOPS, 36 CU 2,23 GHz

GPU mimarisi: Özel RDNA 2

– Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit

– Bellek bant genişliği: 448 GB / sn

– Dahili depolama: 825 GB SSD

– G / Ç: 5.55 GB / sn (Ham) 8-9 GB / sn (sıkıştırılmış)

Genişletilebilir bellek: NVMe SSD Yuvası

– Harici depolama: USB HDD desteği

Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücüsü


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.