Özgür Bilgi Kanalı

Taşınabilir Şarj Cihazı Powerbank 2

Taşınabilir Şarj Cihazı ( Powerbank )Nedir? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınabilir şarj cihazı hakkında bilgileri ve alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızda sizlere sunacağız. Akıllı telefona sahip olan neredeyse bütün kullanıcıların sorunudur şarj olayı.. Teknolojinin gelişmesiyle bu soruna çözüm bulmak pek de zor olmadı. Taşınabilir şarj cihazları imdadımıza yetişti.

Teknoloji gün geçtikçe gelişiyor, geliştikçe gereksinimler artıyor. Günümüzde akıllı telefonu olanların yaşadığı sorunlardan en önemlisidir şarj sorunu. Zamanla akıllı telefonların özellikleri arttıkça batarya ömrü kısalıyor. Burada taşınabilir şarj aleti devreye giriyor.

Taşınabilir şarj cihazları ile telefonlarımızın bataryaları arasında bir fark yoktur. Bu cihazların görevi telefona bağlantı yapılarak şarj seviyesi azalan telefona güç takviyesi yapmaktır.

Taşınabilir Şarj Cihazı ( Powerbank )

Taşınabilir şarj aletinin amacı, şehir elektriğini depolayarak mobil telefonunuzu istediğiniz yerde prize mecbur kalmadan şarj etmenizi sağlamaktır. Bu sayede mobil cihazınızı, tabletinizi şarj edebilirsiniz.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle taşınabilir şarj cihazımızı hangi aletle ne kadar sıklıkla kullanacağımızı belirlemeliyiz. Örneğin 2500-3500 mAh batarya aralığında bir akıllı telefona sahipseniz, en az 7000-8000 mAh taşınabilir şarj cihazı tercih etmelisiniz.

Bunun yanı sıra taşınabilir şarj cihazımızın çıkışlarındaki amper değeri de önemli.. Taşınabilir şarj cihazı alırken en az 1,5 Amperlik çıkış gücüne sahip bir cihaz almanızı öneririz.

Güvenliği İhmal Etmeyin!

Bildiğiniz gibi taşınabilir şarj cihazları da bir bataryadır. Ve ısıya ve darbeye maruz kalması durumunda patlama riski vardır. Sizlere önerimiz cihazınızı güvenli yerlerde gezdirin.

Özetle; taşınabilir şarj cihazı akıllı telefonunu aktif kullanan kişiler için olmazsa olmazlardan.

Taşınabilir Şarj Aleti Nasıl Çalışır?

Cihazın içindeki batarya enerjiyi depolar ve bağlantı kablosu yardımıyla akıllı telefonunuzu şarj etmeye yarar. Taşınabilir şarj cihazını telefonunuzun USB girişine bağlayarak telefonunuzun şarj edilmesini sağlayabilirsiniz.

Taşınabilir şarj aleti alırken akım değerlerine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin 1300 mAh altı batarya kapasitesine sahip bir telefonunuz varsa 1 Amperlik çıkışı olan, eğer batarya kapasiteniz 1300 mAh ve üzeri ise 2 Amperlik çıkışı olan taşınabilir şarj aleti sizin için yeterli olacaktır. 13000 mAh değere sahip bir taşınabilir şarj aleti ile akıllı telefonunuzu ortalama 5 defa şarj edebilirsiniz. Telefonunuzun şarj olma süresi ise yaklaşık 2 saattir.

Taşınabilir Şarj Cihazı Powerbank Satın alabileceğiniz Websiteleri:

https://www.teknosa.com/kategori/telekom/tasinabilir-sarj-cihazlari/1629

https://www.hepsiburada.com/tasinabilir-pilli-sarj-cihazlari-c-60004584

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_ta%C5%9F%C4%B1nabilir-%C5%9Farj-cihazlar%C4%B1-612548.html

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-aksesuar/sarj-cihazi/powerbank-tasinabilir-sarj-aleti

http://www.vatanbilgisayar.com/tasinabilir-batarya/

İPHONE 4 ŞARJ CİHAZI

İphone 4 şarj cihazı,kullanıcılarından çok şikayet alan bir şarj cihazıdır. Bu şikayetlerin başında İphone 4 şarj cihazının diğer İphone telefonlarının şarj cihazları ile uyumlu olmaması veİphone 4 şarj cihazıkablosunun çok kısa olmasıdır. İphone 4 şarj cihazının çok çabuk bozuluyor olması veİphone 4 şarj cihazıorijinalinin de çok pahalı olması ayrı bir şikayet konusu iken bu durum kullanıcıları sahteİphone 4 şarj cihazıkullanmaya teşvik etmekte bu da telefonun patlaması, elektrik çarpması gibi kullanıcıların yaralanmasına hatta ölümüne neden olabilecek sonuçlar doğurmaktadır.

İPHONE 4 ŞARJ CİHAZI

İphone 4 kullanıcıları, şarj cihazının çabuk bozuluyor ve çok pahalı olmasını İphone için ayrı bir gelir kaynağı olarak düşünmeye başlamıştır. İphone 4 kullanıcıları, şarj cihazının telefonu çok geç şarj ettiğini de şikayetleri arasında belirtmektedir.İphone 4 şarj cihazıhakkında diğer bir şikayette şarj cihazının çok fazla akım çekmesi ve bununda telefonun ömrünü kısaltmasıdır. Apple şirketininİphone 4 şarj cihazıhakkında kullanıcıların bu yoğun şikayetlerini dikkate alması ve bir an evvel müşteri memnuniyetini sağlaması gerekiyor.

APPLE ŞARJ CİHAZI

Apple şarj cihazışık ve kompakt bir görünüme sahip olup, kullanıcılarının en yüksek verimi elde etmesi için tasarlanan ve üretilen bir şarj cihazıdır.Apple şarj cihazıher ne kadar Apple’ın kendi ürettiği piller açısından en yüksek istifadeyi sağlamak açısından üretilmişse de AA NİMH pilleri ile de uyumlu çalışma özelliğine sahiptir.Apple şarj cihazıpil tamamen dolduğunda güç alım seviyesini kısarak enerji bakımından verimli çözümler sunar.

APPLE ŞARJ CİHAZI

Apple şarj cihazı,diğer şirketlerin ürettiği şarj cihazlarına göre bekleme yaparken piyasada vampir çekimi diye de bilinen düşük seviyede güç kullanımına geçer. Bu da şu anlama gelir ki piyasada yer alan diğer şarj cihazları pil tamamen dolmuş olsa bile aynı seviyede güç çekmeye devam ederkenApple şarj cihazıpilin dolduğunu algılama özelliği sayesinde bu gücü en aza indirir.

Apple şarj cihazıaynı zamanda çevreci bir özelliğe de sahiptir. ÇünküApple şarj cihazıpillerin uzun ömürlü olmasını sağladığından dolayı kullanıcıları sık sık ellerindeki pilleri çöpe atıp yeni pil almak zorunda kalmazlar. Bunda Apple şarj cihazının hızlı ve verimli çalışmasının da büyük fonksiyonu vardır.

https://www.apple.com/tr/shop/iphone/iphone-accessories/power-cables

SAMSUNG ŞARJ CİHAZI

Samsung şarj cihazı,teknolojide meydana gelen ilerlemelere uyum sağlayarak kendini devamlı yenilemektedir.Samsung şarj cihazı,şarj aletleri hakkında halk arasında efsane haline gelmiş mitlerin ve gerçeklerin hepsini teknolojiye uyumlu şarj cihazları üreterek çürütmüştür.Samsung şarj cihazı,muhtemel her türlü arızaya karşı çeşitli testlerden geçirilerek piyasaya sürülmektedir. Bu nedenle telefonunuzda herhangi bir arıza yoksa Samsung şarj cihazının telefonunuz şarj olurken telefonunuzu patlatması veya elektrik çarpması gibi durumlarla karşılaşmanız imkansızdır. Samsung, bu tür olumsuz durumlara karşı kullanıcılarını devamlı orijinalSamsung şarj cihazıkullanmaları hususunda uyarmaktadır.

SAMSUNG ŞARJ CİHAZI

Samsung şarj cihazı, batarya 0 seviyesine ulaştıktan sonra telefon şarjda olsa bile şarj etme işlemini keserek telefonun sadece şehir akımından gelen elektriği kullanarak işlemlerini sürdürmesini sağlar. Samsung marka telefonlarda orijinalSamsung şarj cihazıkullanmak telefonunuzun hem pil ömrünün uzamasını hem de mevcut şarjının daha verimli olmasını sağlar. Ayrıca Samsung yetkilileri, kullanıcılarını çok düşük sıcaklıklarda bataryanın çabuk boşalabileceği ve bu durumunSamsung şarj cihazıile alakalı bir durum olmadığı konusunda uyarmaktadır.

https://shop.samsung.com/tr/sarj-aleti


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.