Profesyonel Web Tasarımı


web-tasarimci

Online ticaretin en önemli konusu kullanıcı dostu ve aynı zamanda ziyaretçinin beğenisini kazanmış profesyonel web tasarım çalışmasıdır. Tasarımın görsel özelliklerinin yanı sıra fonksiyonel özellikleri de bu kapsamda değerlendirilmektedir. Siteyi ziyaret eden müşterinin beğenisini kazanan, tıklama sayısını artıran ve sonuç olarak dönüş yani satın alma işlemini gerçekleştiren site tasarımı başarıya ulaşmış demektir.

Tasarımda ilk aşamada bu kategoride profesyonel olan firmaların tercih edilmesi önemlidir. Seo uyumlu ve yazılımsal açıdan maksimum seviyede olan tasarımlar profesyonel web tasarım firmaları tarafından inşa edilmektedir.

 

Profesyonel Web Tasarımında Bilinmesi Gerekenler

Tasarımın başarılı sonuç vermesi için bazı şartlara uymak gerekiyor. Google arama motorunun kriterlerine uyan, kullanıcının beklentisine uygun şekilde tasarlanmış etkili bir web tasarımı için dikkat edilmesi gereken şartlar şunlardır:

 • Güncel Google standartlarına uygun bir tasarım inşa edilmelidir. İhtiyacı karşılamayan ve aynı zamanda güncellikten uzak tasarımlar başarılı olamaz. Web tasarım firmaları için güncel olmak önemlidir. Google her yıl yeni kurallar getiriyor. Bu güncellemeler profesyoneller tarafından takip ediliyor.
 • Site SEO tabanlı olmalıdır ve seo uygulamasında Google kriterlerine uymalıdır.
 • Açık, net ve anlaşılır özelliğe sahip olmalıdır ve temalar kullanışlı olmalıdır. Temaların karmaşık olması ziyaretçinin sıkılmasına neden olur. Ayrıca temalar ve yönlendirmeler belirsiz olursa bu durumda ziyaretçi zaman kaybına uğrayacak ve siteden çıkacaktır.
 • Mobil uyumu artık olmazsa olmazlardandır. Sitenin mobil uyumlu olması gelişimini hızlandıracaktır. Müşteriye ulaşmanın en kolay yolu bu gün için mobil uyumlu bir sitedir.
 • Görseller etkili olmalı ve seo uyumlu olmalıdır.
 • Domain yani alan adı tercihinde dikkat edilmesi gereken husus arama kriterlerine uygun olmalıdır. Marka çalışmalarına uygun telaffuzu kolay ve akılda kalıcı bir alan adı seçilmelidir.
 • Kısa, sade ve kullanışlı kod adlara ihtiyaç vardır.
 • İçerik Özgün olmalı ve SEO uyumlu anahtar kelime içermelidir. Başlıklar da anahtar kelimenin türevleri olmalıdır. Ara başlıklar ana başlığın türevi olmalıdır. Fotoğraf, resim ve gif gibi görseller orijinal olmalı ve telifsiz olmalıdır. Profesyonel web tasarım tamamen özgün olmak zorundadır.

Profesyonel Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Bu gün bütün firmaların dünyaya açılabilmesi web sitesi ile mümkündür. Bu nedenle web sitesi çalışmasının profesyonel ve güncel olması gerekiyor. Bir firma için web sitesi şu avantajlara sahiptir:

 • Mekan ve zaman sınırlaması profesyonel web tasarımcı sayesinde ortadan kalkar. Dünyanın her yerine satış imkanı meydana gelir.
 • Kısa sürede firma marka haline gelir.
 • Satış işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.
 • Satış işlemi için ürün fotoğrafı yeterlidir. Bu açıdan bakıldığında sermaye bağlamadan satış işlemi yapılabilir.
 • Canlı destek seçeneği sunarak anlık talepler değerlendirilir.
 • Kargo ve satış işlemi otomatik bir şekilde gerçekleşebilir.
 • Yeni ürün seçenekleri, kampanyalar ve diğer avantajlı seçenekler güncel bir şekilde anlık ziyaretçilere iletilebilir.
 • Müşteri potansiyeli sınırsızdır. Profesyonel internet sitesi dünyaya açılan etkili bir penceredir.
 • Profesyonel bir web tasarımı seo uyumludur ve kısa sürede arama motorunda ilk sıralara yerleşir.
 • Profesyonel bir web tasarımı kolay anlaşılır özelliğe sahiptir. Hızlı açılır ve kapanır. Yazılımsal anlamda ihtiyaç duyulan bütün seçeneklere sahiptir.
 • Filtre ve arama motoru özelliğine sahip profesyonel web sitesi ürün arama işleminde kolaylık sağlar. Ayrıca ürün zom özelliği ve açıklama özellikleri de satış işlemini olumlu etkiler.

Profesyonel Web Tasarım Özellikleri Sektörlere Göre Değişir Mi?

Ekonomi dünyasında her sektörün kendine özgü özelliği bulunmaktadır. Bu farklılık web tasarımına da yansımıştır. Site tasarımı sektöre özgü görsellere sahip olmalıdır. Anahtar kelime ile oluşturulan organik makale de sektörün özelliklerine uygun şekilde yazılır.

 

Tasarım işlemlerinde özellikle arama motoru ziyaretçi için önemlidir. Ürün çeşidi fazla olan bir sektörde arama motoruna sahip profesyonel bir site ziyaretçinin tercihidir. Ayrıca satın alma yazılımı, güvenlik yazılımı ve kargo yazılımı gibi eklentiler de önemlidir. Web sitesi için en uygun yazılım, ihtiyaca uygun olandır.

İlan sitelerinde bölgesel arama ve ürün filtre yazılım seçenekleri sitenin en önemli özelliğidir. Profesyonel ilan sitelerine baktığımızda arama kriterleri detaylıdır ve ziyaretçi dostudur. Filtre seçeneklerinin geniş olması ve ‘nokta atışı’ özelliğine sahip olması önemlidir.

Bazı sektörlerde ise anlık canlı iletişim yazılımı önemlidir. Bu sektörlerde sıcak satış potansiyeli daha fazladır. Bu nedenle anlık iletişim konusu önem kazanmaktadır. Sektörel farklılıklar günümüz şartlarında web tasarım hizmetleri çerçevesinde önemlidir.

Web Tasarım Ajansı Profesyonel Web Tasarımında Nelere Dikkat Etmelidir?

Ajans hizmetlerinde web tasarımı planı oluşturmak, siteyi inşa etmek ve seo uyumlu hale getirmek profesyonellik ister. Profesyonel web tasarım ajansı web sitesi oluştururken şu konulara dikkat eder:

 • Tasarım işlemlerinde takip edilen metot güncel olmalıdır.
 • Profesyonel bir ajans sektör farklılığını dikkate alarak işe başlar. Sektörün ihtiyacını dikkatli bir şekilde analiz eder ve bu ihtiyaca uygun tasarım planı oluşturur. Müşterinin beklentisini de değerlendiren ajans, tasarım planını hazırlar. Profesyonel web tasarım sitesi yapan firmalar piyasa beklentisini dikkate alır.
 • Hosting alımında mesajlaşma kapasitesi hesap edilmelidir. Ayrıca hosting paket alımında içerik özelliği dikkate alınarak hareket edilmelidir. İhtiyaca ve sektöre uygun hosting paketi ile oluşturulan bir web sayfası site inşasında temel konudur.
 • Tasarım işleminde sade, kullanışlı, hızlı açılıp kapanan bir site inşa edilmelidir. Ayrıca görsellerin sade olması, sektörle alakalı olması ve fazla boyut kaplamaması gerekiyor. Font, renk ve görseller uyumlu olmalıdır.
 • Tasarımın özgün olması ve kullanıcı dostu olması önemlidir.
 • Tarayıcı uyumluluğu kontrol edilir ve sitenin tarayıcı uyumu sağlanır.
 • Mobil uyumlu bir site kısa sürede müşteri kitlesine sahip olur. Profesyonel bir ajans mobil uyum konusunu güncel bir şekilde takip eder.
 • Kurumsal kimliği yansıtan bir tasarım olmalıdır. Ayrıca SEO tabanlı olması ve SEO çalışmaları ile birebir uyumlu olması da önemlidir. Kurumsal web tasarım profesyonel çözümlerle inşa edilebilir.

Web Tasarım Şirketleri Profesyonel İnternet Sitesi Dışında Hangi Hizmetleri Verir?

 

Profesyonel Şirketler Web Tasarım Şirketleri Profesyonel İnternet Sitesi Dışında Verdiği İşler
web-tasarimci.com Google seo, grafik tasarımı, e-ticaret paketleri, internet reklamları, sosyal medya, logo tasarımı
faytonmedya.com Sosyal medya, marka tescil, promosyon, seo paketi
webdizayn.org Multimedya tasarımı, SEO, web veri tabanı tasarımı

 

Profesyonel Web Tasarım Firmaları Hangileridir?

Güncel tasarım seçeneklerini analiz eden ve seo uyumlu ziyaretçi dostu tasarımlara imza atan profesyonel firmalar bu sektörde tercih ediliyor. Site tasarımında analiz, müşteri beklentisi, ziyaretçi beklentisine uygun, güncel ve seo uyumu gibi konular dikkatli bir şekilde değerlendiriliyor.

Site tasarım işlemi sonrasında site faaliyete geçtikten sonra yeni yazılım seçeneklerine ihtiyaç duyulabilir. Site faaliyeti esnasında bazı eksiklikler ortaya çıkabilir. Bu durumda bu eksikliği tamamlayacak ek bir yazılıma ihtiyaç duyulur. Bu gibi durumlar profesyoneller devreye girer.

Yeni nesil tasarım kategorisinde çözüm odaklı hareket eden web-tasarimci.com, faytonmedya.com ve webdizayn.org Google arama motorunun yeni uygulamalarını dikkate alıyor. Kolay ve anlaşılır temalara sahip temalar, pratik kullanım imkanı sunan yazılımlar ve hızlı çalışan siteler, her zaman için tercih ediliyor. WordPress profesyonel web site tasarımı kullanan bu siteler, tasarım programını güncelliyor.

Profesyonel Siteler Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

Üst seviyede kaliteli ve kullanışlı olan siteler ‘profesyonel’ olarak isimlendirilir. Filtre ve arama motoru özelliğine ihtiyaç duyan internet sitesi her zaman için profesyonel çözümlere ihtiyaç duyar. İlan siteleri bu kategoride ilk sırayı alır. Alışveriş siteleri arama, filtre, zom, canlı destek, kargo, satış, iade ve sepete ekle yazılımlarına ihtiyaç duyar.

Kurumsal kimliğe sahip siteler için de profesyonel çözümler gerekir. Özellikle kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satış gerçekleştiren siteler için güvenlik yazılımları gerekir. Trafiği yüksek olan ve dönüşümü yani satış işlemi fazla olan sitelerde güvenlik önemlidir. Bir site için güvenlik önemlidir ve güvenliği olmayan bir site hiçbir zaman profesyonel olamaz.

Ürün çeşidi fazla olan, trafiği diğer kategorilere nazaran yüksek olan siteler için profesyonel çözümler gerekiyor. Bu gibi sitelerde ödeme güvenliğinin yanı sıra üyelik bilgilerinin korunması da önemli konular içerisinde yer almaktadır.

Bir Web Sitesi İle Nasıl Para Kazanılır?

İnternet dünyasında para kazanma yöntemleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu yöntemlerden biri de site kurmaktır. Kişisel blog sitesi, e-ticaret veya diğer kategorilerde tasarlanan siteler sahibine para kazandırıyor. İnternet sitesi hizmetleri şu şekilde para kazanma imkanı sunuyor.

 • E-ticaret sanal market kurarak para kazanılabilir. Ürün fotoğraflarını yayınlayarak sipariş oluşturmak e-ticaret dünyasının para kazanma yöntemidir.
 • Blog veya kişisel site tasarımları, tıklama sayısını artırarak para kazanabilir. Google tıklama sayısına göre ödeme gerçekleştiriyor. Google sitede reklamı yayınlıyor ve bu reklamdan pay veriyor.
 • İlan siteleri alıcı ve satıcıyı bir araya getirerek para kazanıyor. Yüzde veya ilan ücreti alan ilan siteleri Google reklamlarından da pay alıyor. Aracılık hizmetleri web desing dünyasında en popüler seçeneklerden biridir.
 • Görev, anket, özgün makale, grafik, online ders ve e-kitap siteleri hizmet karşılığı ödeme yapıyor.
 • İhtiyacın belirlenmesi ve bu ihtiyaca uygun site tasarımının yapılması para kazanmanın ilk önemli kuralıdır. Avrupa’da korona sitesi kuran bir genç ‘en çok tıklanan sitenin’ sahibi oldu. Siteyi satın almak isteyenler milyon dolarlık teklifte bulundu.

Soru 1: Profesyonel internet sitesi için gerekli olanlar nelerdir?

Bu kategoride ilk önce bu işin uzmanı olan bir firma ile çalışmak gerekir. Bu konuda deneyimli ekibe sahip ajanslar güncel tasarım seçeneği sunuyor. İhtiyacı karşılayan hosting paketi, markalaşma sağlayacak domain (alana adı) tercihi ve site için uygun yazılım seçimi en önemli üç konudur. Profesyonel web sayfası tasarım işlemi hosting alımıyla başlar.

Soru 2: Profesyonel web tasarımı nasıl yapılır?

Her işte olduğu gibi bu işte de profesyonellere ihtiyaç vardır. Profesyonelliği çalışma prensibi haline getiren firmalar, sektörü yerinde inceliyor. Sektörün ihtiyacı not edildikten sonra firmanın genel yapısı inceleniyor. Müşterinin talepleri doğrultusunda plan oluşturuluyor. Sade, kullanışlı, hızlı çalışan ve ihtiyaç duyulan bütün yazılımları ekleyebilen firmalar profesyonel web sayfası tasarımı oluşturuluyor.

Soru 3: Profesyonel web sitesinin amacı nedir?

Sitenin en önemli amacı ziyaretçinin beklentisine uygun tasarımı hazırlamak ve ziyaretçinin ürün satın almasını sağlamaktır. Hazırlanan sitenin ziyaretçi tarafından tercih edilmesi en önemli hedeftir. Güncel ve aynı zamanda site ziyaretçisinin işini kolaylaştıracak yazılımları tasarıma eklemek bu kategoride en önemli amaçtır.