Özgür Bilgi Kanalı

Otomobil modelleri hakkında bilgi sahibi olup satın almak isteyen kişilerin bir tercihi de Renault marka araçlar oluyor. Bu yazıda size Renault fiyat listesi araç modelleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Fransız Louis Renault tarafından kurulan Renault, kurucusunun çocukluktan itibaren süregelen otomotil ve lokomotif sevdasından ortaya çıkan bir marka olmuştur. Renault yıllardan beri sorunsuz motor – sorunsuz otomobiller söylemi ile biliniyor. Bu kavramın hakkını veren güçlü motorlar, kaliteli ve güven teşkil eden araçların üretimini yapıyor. Otomobil sektöründe de kendisinden araç alan bir kullanıcının, herhangi bir problemle tekrar kapısına gelmemesi ile ünlenmiş durumda. Bu kadar güvenilir bir marka profili çizmek özellikle günümüzde artan rekabet ortamını da düşündüğümüzde çok zor görünüyor. Gelin birlikte Renault fiyat listesinden önce markanın yeni ve klasikleşmiş modellerini ve bu araçların özelliklerini inceleyelim.

RENAULT MARKA ARAÇ MODELLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Renault marka araç modellerini incelemeden önce markanın Türkiye’ye girişine de kısaca değinelim… 1968 yılının başında Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. ismi bünyesinde Renault marka otomobilleri ülkemize ve halkımıza kavuşturmak amacıyla OYAK Grup şirketi altında Renault Türkiye kurulmuştur. Zamanında Bursa şehrinde temelleri atılan OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, günümüzde çok büyük hacimlerde üretim yapan ve bu anlamda yüksek üretim kapasitesine sahip sayılı fabrikalardan biri olmuştur.

Sorunsuz otomobil stratejisi ile akıllarda kalan Renault’un Toros modeli (Renault 12), 1969 yılında üretilse de hala kimi yerlerde karşımıza çıkabiliyor. Rakiplerden az yakıt kullanması ile ünlenen aracın üretimi 2000 senesinde sonlandırıldı. Renault Broadway olarak bilinen araç modelinin tam ismi ise Renault R 9’dur. 1981’de üretilmeye başlayan aracın uygun fiyatlı yedek parçaları meşhurdur. Halen ülkemizin kimi yerlerinde insanların sevgilisi olmuş Broadway’i görmek mümkündür.

Renault Clio minik boyutu ile 1990’dan beri aramızda, yollarda… Düşük fiyatı, işlevselliği, dayanıklılığı ve konforu Clio’ların en bilinen özelliklerindendir. Renault Megane ise ülkemizde oldukça sık görülen otomobil modellerinden birisidir. 1995 senesinden itibaren üretilen araç, Renault’un yıldızı olarak adlandırılıyor. Hayalet ekran, yağmur sensörü ve ısıtmalı aynalar Megane kullanıcılarını gerçek bir yıldız gibi hissettiriyor. Megane Sedan’da ise elektrikli açılır panoramik cam tavanı kullanıcıya efrah bir iç alan konforu sağlıyor. İsteğe göre ayarlanabilen araç ışıklandırılması da araca değer katan özellikler arasında ön plana çıkıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz Renault marka araç modelleri elbette bununla sınırlı kalmıyor. Markanın araçları arasında ülkemizde satışa sunulan modellerin arasında Captur, Kadjar, Talisman, Koleos, Kangoo, Trafic Panelvan, Trafic Multix, Master ve Symbol de bulunuyor. Geniş ürün yelpazesi içerisinde Renault marka otomobil satın almakta hiç zorlanmayacaksınız. Peki, sorunsuz araç deneyimi sunan markanın araçları hakkında artık fikir sahibi sayılırsınız. Şimdi de Renault fiyat listesinden ve diğer merak ettiğiniz konulardan bahsedelim…

RENAULT FİYAT LİSTESİ 2020

Renault fiyat listesini binek ve ticari araçlar olmak üzere ikiye ayırabiliriz. Renault binek araçlarından Clio modeller 110 bin TL’den başlıyor. Symbol modeller 93 binden, Megane’ler ise 142 bin Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Renault Kadjar, 208 binden; Talismanlar ise 250 bin TL’den Renault fiyat listesindeki yerini alıyor. Ticari araç kategorisinde de genel olarak fiyatlar 114 bin ile 180 bin TL arasında değişebiliyor.

Ancak satın alacağınız araçta yapacağınız modifiye değişiklikleri, sürüşünüze konfor katacak klima, metalik renk seçeneği, ön yolcu hava yastığı, sis farı vb. özelliklerdeki bir takım opsiyonlar Renault fiyat listesi içerisinde belirtilen ücretlerin üzerine ek olarak konulur.

Renault fiyat listesi PDF indir


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.