Özgür Bilgi Kanalı

Retro Tarzını Evinize Getirin
Geçmişe yönelik yapılacak olan çalışmalar ile yaşam alanlarınızı çok daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Bu işlemle kusursuz bir çalışmaya imza atabilirsiniz. Bu çalışmalardan bir tanesi ise ev içerisinde retro dekorasyon çalışmaları olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle salon ve oturma odalarında tercih yapabileceğiniz şık bir çalışma olacağını sizlere tavsiye ediyoruz. Nostaljik değer taşıyan ürünler ve taş duvarlar ile ilk gerçekleştirebilirsiniz. Bu çalışmanın en önemli aksesuarlarından bir tanesi ise her zaman gramofon ve eski radyolar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Benzer ürün grupları ile de destek yapabilirsiniz. Renk konusunda daha koyu ve daha depresif renkler tercih edilmektedir. Retro havası vermek adına daha loş bir ortam her zaman hedeflenmektedir.
Özel Mekanlar Yaratın
Retro tarzlar işletmelerin de çok fazla başvurduğu çalışmalar arasındadır. Özel mekanlar yaratmak adına belli bölgelerde bu tür çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Elbette yeni mobilya gruplarını da kullanabilirsiniz. Fakat çok mobilyalar uyumsuz olmamalı ve retro havayı da bozmaması gerekmektedir. Daha elit ve daha özgün dekorasyon çalışmaları sırasında bulunuyor ve oldukça masraflı bir dekorasyon çalışması olabilmektedir. Profesyonel tasarımcıların ellerinden çıkan harika çalışmalara sizler de faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden daha kısa sürede ulaşabilir ve ortaya yer alan dekorasyon çalışmalarına detaylı bir şekilde bakabilirsiniz. Sık kullanılan alanlarda uygulanabilir bir yapısı bulunmaktadır. Fakat mutfak ve banyo gibi yaşam alanlarına sürekli olarak entegre edilmemektedir.
Nostaljiye Geri Dönün
Vintage ile belli başlı benzer özelliklere sahip ve ortak noktaları bulunmaktadır. Görselleri incelediğiniz zaman sizler de bu benzer özellikleri daha net bir şekilde fark edebilirsiniz. Nostaljik çalışmalar kategorisinde bulunan ve son dönemde bir adım daha fazla öne çıkan retro dekorasyon çalışmaları sayesinde yaşam alanlarınızın maddi anlamda da değerini daha fazla arttırmaktadır. Duvarlarda yer alan farklı renkli kâğıtlarla hoş hale gelmektedir. Günümüzde retro tarzı modernleşmeyle eskisiyle birebir olmamaktadır. Günümüzde özellikle eski zamanların dantel perdeleri, örtülerdeki işleme modelleri ve deri koltuklar retro tarzını yansıtmaktadır. Retro tarzı her zaman evin her köşesini nostalji haline çevirmek anlamına gelmemektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.