Özgür Bilgi Kanalı

RM 11-03 McLaren Automatic Flyback Chronograph

Richard Mille, McLaren Automotive işbirliği içinde tasarladığı yeni saati RM 11-03 McLaren Automatic Flyback Chronograph’ı, bu yıl 88’incisi düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda McLaren Automative CEO’su Mike Flewitt ve Richard Mille CEO’su Richard Mille’in katıldığı lansman toplantısıyla tanıttı. 500 adetle sınırlı üretilen ve 180.000,00 İsviçre Frang’ı olan saat, öncelikli olarak McLaren Ultimate Series müşterilerine sunulacak. McLaren Tasarım Direktörü Rob Melville ve Richard Mille Mühendisi Fabrice Namura’nın yakın işbirliğiyle tasarlanan RM 11-03 McLaren, McLaren Automative ve Richard Mille’in benzersiz tasarım, yeni malzeme kullanımı ve modern zanaatkarlığa duydukları ortak tutkuyu hayata geçirmek için geçen yıl başladıkları iş ortaklığından bu yana geliştirme aşamasındaydı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Namura, “Aklımızdaki fikir gerçekten teknik bir zorluğun üstesinden gelmek ve üzerinde sadece yazı olan bir kadranın ötesinde yeni bir şey tasarlamaktı. Rob Melville tasarımı 720S’in büyüleyici bir güzelliğe sahip olduğunu düşünüyorum. RM 11-03 McLaren’a da benzer şekilde hem estetik hem de işlevsel çizgiler kazandırmak istedik.” dedi. Bu etkiler ile McLaren’in lüks spor araba portföyünden alınan tasarım fikirleri de bu özel saatte hayat buluyor.

Karbon TPT® ve turuncu quartz TPT® malzemeler kullanılarak geliştirilen güçlü ve hafif kasasıyla RM 11-03 McLaren, mekanik performansını güçlendirirken, sert ortamlara karşı da dayanıklılık kazanıyor. Karbon TPT® kasanın üzerinde yer alan düğmeler, McLaren 720S’i özel kılan farların tasarımını yansıtıyor. Şekil olarak ikonik McLaren F1’in hava girişli şnorkeline benzeyen ve McLaren logosunu taşıyan titanyum insertler, bezeli süslüyor. Sofistike “Grade 5” titanyum kurma kolu, McLaren’in hafif jantıyla aynı şekilde saatin üzerinde yer alırken, McLaren Speedmark logosu, bu edisyona özel geliştirilen kauçuk kayış ile hemen fark ediliyor.

Teknik özellikleri incelendiğinde, RM 11-03 McLaren özel gösteriminin 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılması da şaşırtıcı değil. RM 11-03, McLaren Ultimate Series müşterilerine sadece Richard Mille butikleri aracılığıyla sunulacak. McLaren müşterileri sahip oldukları 1 ile 500 edisyon numaralı McLaren Ultimate Series’i, alacakları RM 11-03 McLaren’ın kasa numarasıyla eşleştirme fırsatına sahip olacaklar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.