Özgür Bilgi Kanalı

romence çeviri

Romence Romanya’nın ve Moldova Cumhuriyetinin resmi dilidir. Hint Avrupa dil ailesinden Roman dilleri grubundandır. Eski Latin dilinin gelişimi ile ortaya çıkarken bu dilin orijinal kelimelerini de içinde barındırır. Uzun yıllar ülkenin yönetimi Osmanlılar tarafında olduğu için aynı zamanda birçok Türkçe kelime de günlük kullanım içinde yer bulmaktadır. Romence dünya çapında 24-28 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Romenceyi konuşanlar başta İtalya ve İspanya olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine dağılmıştır. İsrail’de göçlerle birlikte oluşmuş ülkenin yüzde 5′i oluşturan Romence konuşan bir nüfus vardır.

Romencenin ilk olarak 16. yüzyılda dini metinlerde ve diğer metinlerde yazı olarak kullanıldığı görülmüştür. Bilinen en eski Romence yazılı belge bir komutanın Braşov kentinin yöneticisine yazdığı mektuptur. Bu mektupta Türklerin kısa süre içinde ani bir saldırıya geçebileceği yazmaktadır. Bu metinde 19 yy.ın ortalarına kadar kullanılan Kiril alfabesi kullanılmıştır.

Eski doğu bloğu ülkelerinden biri olan Romanya bu sürecin arkasından serbest piyasa kurallarını uygulamaya başlamıştır. Büyüme oranları ve diğer istikrarlı göstergeleriyle dikkat çeken ülke Türkiye’den önemli oranlarda yatırım çekmektedir.

Biz profesyonel çevirmenlerimizle birlikte uluslar arası arenada kültürler ve diller arasında bir köprü olmak istiyoruz. Çevirmenlerimiz Romence çeviride uzman tecrübeli profesyonellerden oluşmaktadır ve size en kaliteli Türkçe-Romence ve Romence-Türkçe çevirileri yine en hızlı şekilde ulaştırmaya adanmışlardır.

Şirketimiz strateji, profesyonel hizmet ve teknolojiyi size en yüksek kalitedeki Romence çeviri hizmetlerini sunabilmek için harmanlar. Yüksek kalitedeki hizmetimiz müşterilerimizin işlerini geliştirmelerine ve kendi sektörlerinde fark yaratmalarına olanak tanır.

Müşterilerimizi önemseriz, uzun vadede itibarımızı önemseriz ve müşterilerimizle aramızdaki iş ilişkisinin uzun vadeli olmasını önemseriz. Ve en son olarak en iyi çeviri şirketlerinden biri olmayı önemseriz. Sektörde alabileceğiniz en iyi çeviri hizmeti için bizi arayın.

https://translate.google.com/#view=home&op=translate&sl=tr&tl=ro&text=romence%20%C3%A7eviri

https://ceviri.yandex.com.tr/?lang=tr-ro&text=romence%20%C3%A7eviri

https://www.translator.eu/turkce/romence/ceviri/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.