Özgür Bilgi Kanalı

A HARFİ RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
Rüyada abdest : Rüyada abdest alındığı görmek iyiliğe , güzelliğe ve hayra dalalet eder. Kişi rüyasında temiz su ile abdest alıyorsa amaçlarına ulaşacağına , kirli ve abdest için caiz olmayan bir suyla abdest aldığı görmek amaçlara ulaşılmayacağına , sıcak su ile abdest almak yüz kızartıcı bir olay yaşayacağına ve kedere , deniz kenarında abdest almak üzüntüden kurtulacağına , başka birinin abdest aldığı görmek borçlarından kısa zamanda kurtulacağına , hasta kimse rüyasında abdest aldığı görüyorsa dertlerine derman bulacağına , oturduğu odanın içinde abdest aldığını görmek artık o odada oturmayacağına , cünüplükten dolayı abdest almak gam ve kedere, abdest bozduğunu görmek zenginlik , sağlık ve mutluluğa şeklinde yorumlanır.
Rüyada acele edildiğini görmek : Rüyada acele edildiğini görmek pişman olmaya , acele yürümek tembelliğe, hasta kimse acele ediyorsan ölüme , bir işe kalkışma durumu söz konusuysa temkinli olması gerektiğine delalet eder.
Rüyada acı biber görmek : Rüyada acı biber yemek hayatında bir çok olumsuz olayın meydana geleceğine , güvendiği insanlardan zarar göreceğine , alınacak kötü bir habere delalet eder.
Rüyada acı çekmek : Rüyada acı ve ağrı görmek önemli birinden yardım görmeye , acının kaynağı çibansa kısmete , diş ağrısı çekmek hayırlı habere , kulak ağrısı çekmek dualarının kabul olacağına , bir başkasının acı çektiğini görmek o kişiden özür dilenmesi gerektiğine delalet eder.
Rüyada acıkmak : Rüyada açlık çekildiği görülmesi günahkarlığa ve derhal tövbe edilmesi gerektiğine işarettir. Rüyada aç olup yiyecek bir şey bulamama hırslara yenik düşüleceğine , açlığı iyi bir yemekle gidermek kişinin tövbe edeceğine delalet eder.
Rüyada açık mezar görmek: Rüyada açık mezarlık görmek huzursuzluğa , açık mezara girmek ihanete , mezar açmak saygın birinden yardım görüleceğine işarettir.
Rüyada adam bıçaklamak : Rüyada adam bıçaklamak kişinin geçmişinde pişmanlıklarının olduğuna , rüyada yakınınızı bıçaklayarak öldürmek yakınınızla aranızdaki bağların daha kuvvetli bir hal alacağına , birini öldürmeden bıçaklamak yakın çevreyle ilgili bir çok olumsuzluğun yaşanacağına , kazara birini bıçaklağını görmek büyük bir hatanın eşiğinden dönmeye delalet eder.
Rüyada adam dövmek : Rüyada adam dövmek hayırlı habere , iş hayatında başarıya ,rüyada birini döverek öldürmek var olan düzenin bozulacağına delalet eder.
Rüyada adet ve adet kanaması görmek : Bir kadının adet olduğunun görülmesi mala ve paraya , kadın kısır ise çocuğa , kişi bekarsa evliliğe , rüya sahibi erkekse fakirliğe ve mutsuzluğa , rüyada adetten kesildiği görmek çocuk sahibi olamayacağına ve bereketsizliğe delalet eder.
Rüyada adres sormak : Rüyada kişinin kendisi adres sorarken görmesi son dönemlerde yaşadığı sıkıntılara , öğüt almaya , adres verildiğini görmek yakın çevre tarafından kınanmaya delalet eder.
Rüyada ağaç görmek: Rüyada meyve veren ağaç görmek iyiliğe, güzelliğe , hayra işarettir. Rüyada ağaçtan meyve almak isteyip alamamak fakirliğe, meyve koparmak mal ve şöhrete , ağaç diktiğini görmek kıdemli bir dosta , heybetli bir ağaç görmek yapılan işlerden hayırlı sonuç alınacağına , çelimsiz bir ağaç görmek pişmanlığa , kendi diktiği ağacın gölgesinde dinlenmek tüm işlerinden hayırlı sonuç elde edeceğine delalet eder.
Rüyada ağlamak : Rüyada ağlayan birini görmek sevince , ağlayan bebek görmek bereket ve rahmete , rüyada kendinin ağladığı görmek huzura , ağlarken gözlerden yaş değil kan geldiğini görmek ise pişmanlığa işarettir.
Rüyada ahiret gününü görmek : Rüyada ahiret gününü görmek hayırlı habere işarettir. Ayrıca hedeflerin başarılacağı , bahtının açık olacağına ve huzur bulunacağına işaret eder.
Rüyada ak saç görmek : Rüyada kişi kendini ak sakallı görüyorsa saygınlığında artış yaşanacağına , ak saçlı birin nasihat alıyorsanız yaşlı birinden alacağınız öğütleri dinlemenize işarettir.
Rüyada akrep görmek: Rüyada akrep görmek düşmandır. Bu düşman iftiracı , zararlı ve zayıf biridir. Elbiselerinin içinde akrep olduğu görmek düşmanın yakınınızdan biri olduğuna , yatağın üstünde akrep görmek ise geçim sıkıntısına işaret eder.
Rüyada alkışlanmak : Rüyada alkışlandığını gören kişi ilerleyen zamanlarda çevresindekilerin takdirini kazanacağına , sahnede alkışlandığını görmek hayalini kurduğu hayata kavuşacagına ve şöhrete delalet eder.
Rüyada altın görmek: Rüyada altın bilezik takıldığını görmek büyük bir mirasa, altını külçe şeklinde görmek maddi zarara uğrayacağına , bir başkası tarafından altın parçası verildiğini görmek devlet yolunda iyi işler başaracağına , altın gerdanlık takan kadın görmek hayra ve iyi işler yapılacağına delalet eder.
Rüyada annesinin öldüğünü görmek : Rüyada annesinin öldüğü gören kişi etrafında sevilmeyen biri olduğunun göstergesidir. Ayrıca bir süre sonra annesi ve yakın çevresiyle arasında huzursuzluk çıkacağının , maddi zorlukların , evlilikte yaşanacak problemlerin ve pişmanlık duyacağı işler yapılmasının habercisidir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.